Skocz do zawartości

MALMIDE ROM


woj_ciech

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Po zakupie telefonu gdzieś na allegro otrzymałem urządzenie z systemem 7.5 o nazwie MELMIDE

  Screenshot_2016-08-04-10-38-27_com.andro

czy ktoś wie coś o tym ROM'ie? Mam się go bać czy jest w porządku? W wątku o odblokowaniu bootloader'a znalazłem informacje, że nie da się odblokować z wersji "stable", czy to oznacza, że muszę już zostać przy zainstalowanym ROM'ie i nie pozbędę się go? Aktualizacje nie działają.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergmen napisał:

możesz zmienić rom. poczytaj więcej :)

Ok dzięki. Po prostu kiedyś zmieniałem ROM w galaxy S2 i telefon przestał reagował w połowie działania. Trochę się boje zaczynać jeśli coś może pójść nie tak. Masz może jakieś namiary na informacje odnośnie mojego aktualnego ROM'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bergmen, doczytałem, że muszę przejść na wersję DEV aby odblokować bootloader. Moim pytaniem jest; jeśli mam śmieciowy ROM i poprzez opcję "instaluj z zip" wybiorę oficjalny chinski DEV rom to czy może się coś popsuć czy wgrywanie tą metodą zawsze jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, cukru napisał:

Właśnie ciekawa sprawa, bo to nie wygląda jak typowy syfiak. Jakie jest tłumaczenie? Są pełne usługi Google? Jeśli dostaniesz aktualizację przez OTA to to może być prawdziwy Global. Sklep fosttech też twierdzi, że jest Global i nawet go wgrywa. 

Jest wszystko co trzeba, usługi google działają bez zarzutu i wszystko jest po polsku. Nie działa system aktualizacji, po wybraniu opcji "pobierz aktualizacje" pojawia się komunikat "spróbuj ponownie później" a changelog ma info, że należy podłączyć telefon do sieci żeby go zobaczyć. W sumie to telefon jest bardzo sprawny i nie mam co do niego zastrzeżeń, po prostu nie ufam czemuś co dał mi ktoś obcy :D Chciałem wgrać coś swojego żeby być pewnym, że nie ściągają numerów moich kart kredytowych albo innych niecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem pozwolenie na unlock i mam następujący problem:

Chcę przejść do wersji DEV, ale MiFlash pokazuje mi taki błąd:

Zrzut%20ekranu%202016-08-06%2008.33.25.p

Próbowałem też odblokować telefon ale:

Zrzut%20ekranu%202016-08-06%2008.35.47.p

Odblokowanie bootloader'a nie działa, bo nie mam wersji DEV, ale nie moge przejść do DEV, bo błąd. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało się, dodałem w Advanced ścieżkę skryptu ręcznie i poszło. Dodatkowe pytanie; przez przypadek uruchomiłem TWRP w trybie Read Only i nie nadpisał mi oryginalnego recovery, próbowałem wgrać TWRP jeszcze raz ale niestety nie zadaje już pytania o uprawnienia na początku. Teraz za każdym razem zamiast recovery TWRP mam tryb "poczłąd kabel" - czy można jakoś podmienić TWRP na stałe ponownie?

Edytowane przez woj_ciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, woj_ciech napisał:

Ok udało się, dodałem w Advanced ścieżkę skryptu ręcznie i poszło. Dodatkowe pytanie; przez przypadek uruchomiłem TWRP w trybie Read Only i nie nadpisał mi oryginalnego recovery, próbowałem wgrać TWRP jeszcze raz ale niestety nie zadaje już pytania o uprawnienia na początku. Teraz za każdym razem zamiast recovery TWRP mam tryb "poczłąd kabel" - czy można jakoś podmienić TWRP na stałe ponownie?

Nie miał byś problemu jakbyś umieścił folder z rozpakowanym romem bezpośrednio na dysku c:\ jak to podają wszystkie poradniki. Musiałeś zaznaczyć przy tym read only, żeby więcej nie zadawał tego pytania to nie zadaje. Jak nie pomaga ponowna instalacja TWRP (a powinna) to chyba wgranie jakiegoś romu fastboot Miflashem przywróci ustawienia podstawowe i potem jeszcze raz wgranie TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ten instalator działa tak, że uruchamia recovery czyli twrp i przez to twrp instaluje aktualizację romu. Jak nie ma twrp, to uruchomi systemowe Mirecovery które nie potrafi zainstalować romu xiaomi.eu. Chyba że przy instalacji romu MiPolska instaluje się też odpowiednie twrp, ale chyba w romach redmi3 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wie ktoś skąd pobrać ROM z językiem polskim? Posiadam ROM 7.5.1.0 MALCNDE z chińskimi krzaczkami, nie mogę znaleźć odpowiedniego ROM u, aby wgrać przez update bądź mi flash.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edit: Chodzi o telefon Redmi 3s

Jeśli nie ma z językiem polskim, to może być wersja Global.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ahr  dzięki, nie zwróciłem uwagi. Nie wiedziałem o co kaman.

Note Pro to duży telefon. Ale myślę, że łatwiej będzie odkrywać kolejne karty wiedzy na ciut większym ekranie. Najlepiej zarządzanym Win 7 lub 10 z 64bit... :)

Oto link o ile kolega go jeszcze nie namierzył: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ahr  dzięki, nie zwróciłem uwagi. Nie wiedziałem o co kaman.

Note Pro to duży telefon. Ale myślę, że łatwiej będzie odkrywać kolejne karty wiedzy na ciut większym ekranie. Najlepiej zarządzanym Win 7 lub 10 z 64bit...

Oto link o ile kolega go jeszcze nie namierzył: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

Ogarnąłem, dzięki za pomoc

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...