Jump to content

Zanika zasięg/tylko alarmowe/ brak usługi

mostr88
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam nowy sprzęt od tygodnia i zauważyłem problem w swoim Note 3, a mianowicie tracę zasięg z siecią, przeskakuje mi pełny zasięg na brak usługi lub połączenia tylko alarmowe. Dostaje smsy, że ktoś próbował się skontaktować, a zasięg się wyświetla. Znajomi mówili mi, że jest komunikat, że abonent jest nieosiągalny. Przekładałem kartę sim do drugiego slotu, ale nie pomogło. Podczas minuty kilka razy jest w stanie zgubić zasięg. Po czym za chwile przez chwilę działa ok. Najgorsze jest to, że nie wiem jak często robi się to gdy tel jest wygaszony. Karta sim była próbowana w innym telefonie i działa normalnie. Najczęściej się to zdarza jak jest włączone wifi, chociaż bez wifi też widziałem jak traci zasięg.

Operator: T-mobile

Wersja Androida 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.5 (stabilna) 7.5.1.0

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Pozdrawiam, Michał

Niestety problem bardziej dotyczy t-mobile... Obserwując forum to problem objawia się zazwyczaj w tej sieci.

Walczyłem trochę z tym, wymieniałem kartę sim, dzwoniłem na infolinie i restartowali mi usługi, zmieniałem modem i nie pomogło. Jak masz pomysł dzwoń do operatora.

Rozwiązaniem problemu jest przełączenie się na sieć 3g (h+)

U mnie problem rozwiązało zdefiniowanie nowego APNu. 

Nazwa: T-Mobile
APN: internet
MMC: 260
MNC: 02
Protokół APN: IPv4/IPv6
Protoków APN w roamingu: IPv4

Nie sugeruj się tym, że jest to identyczne ustawienie, jak ten APN, który już pewnie masz.
Po jego zdefiniowaniu przełącz się na niego, po czym zrestartuj telefon i sprawdź jak będzie się zachowywała sieć.

Problem może co jakiś czas powracać, wtedy należy wybrać drugi APN i powinno pomóc nawet bez restartu.

Daj znać czy w czymś to pomogło. :) 

A co ma APN do gubienia zasięgu? Rozumiem, jeśli ma to wpływ na dane mobilne, ale nie na samo wyrejestrowywanie tel z sieci GSM. Sam mam eu stable 7.5.2 od około tygodnia i też zauważyłem problem z zasięgiem (brak sieci co jakiś czas w różnych miejscach, gdzie przed przesiadką z global stable nie było problemu, przerywanie rozmów itp.). Sieć: Play i w moim przypadku gubię sygnał dla sieci macierzystej (teoria z tmobile się u mnie nie sprawdza). Dla testów sprawdziłem coś jeszcze, mianowicie kilka dni temu aktywowałem sobie kod PIN dla karty sim i od temtej pory telefon kilka razy wyleciał z sieci i czekał na podanie PINu. Dodam, że nie był to przypadkowy restart gdyż telefon trzymał stan aplikacji, które miałem uruchomione wcześniej. Moim zdaniem jest to ewidentny bug ROMu i zamierzam powrócić do global stable.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mam podobnie. Jestem w miejscu gdzie zanikają zasięgi wszystkich sieci. Karta w sieci Play. Rom xiaomi.eu 6.7.21, zresztą na poprzednich było identycznie.

I co zauważyłem. Biorę telefon do ręki zasięg jest dwie kreski. Za chwile (ledwo zdążę odblokować) jest brak zasięgu lub tylko alarmowe. Tylko alarmowe czyli jaka sieć? W play mam roaming wszystkich sieci.

Żadne zmiany APN, nic nie pomaga. Drugi telefon Redmi Note LTE znacznie stabilniej działa. Rzadziej gubi sieć i nie ma komunikatu o alarmowych.

Dzwoniłem do operatora - obsługa klienta poinformowała mnie że mam takie szczęście, że maja problem techniczny i żebym przełączył się na sieć 2G, a jak naprawią to mnie poinformują. 3h po telefonie dostałem smsa, że usunęli problem. Także przełączyłem się na 4G, ale problem jest nadal. Tak jak napisał Luki , problemu nie ma gdy jest się na  3g (h+)  ale czy o to chodzi? ;/

Dnia 5.08.2016 o 23:48, brqsl napisał:

A co ma APN do gubienia zasięgu?

You tell me. Objaw miałem dokładnie taki: Pełny zasięg -> Brak sieci -> Tylko połączenia alarmowe -> Pełny zasięg. Taka pętla trwała około 5 sekund i powtarzała się co 20-25 sekund.
Po działaniu z APNem wszystko ustało.

• 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam

mam pytanie wczoraj stałem się posiadaczem Redmi Note 3 Pro zakupionego z poniższej aukcji

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Global-Edition-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1084287.html

niestety telefon nie łączy sie T-mobile - w prawym rogu zamiast sieci widzę komunikat brak sieci, ponad to zauważyłem że nie działa aparat fotograficzny

prośba o podpowiedz co można z tym zrobić ?

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...