Jump to content

Losowe restarty Mi4W


Zelazny_Maniur
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

Od kilku tygodni moje Mi4W 3/16 restartuje się w losowych momentach. Problem występuje zarówno na najnowszym MIUI by xiaomi.eu (sprawdzane ostatnio na 6.7.28 oraz dwóch wcześniejszych wersjach) oraz na CM13 (zarówno na snapshocie z kwietnia, jak i kilku ostatnich wersjach nightly).

Problem zaczął pojawiać się mniej więcej w czasie, gdy awarii uległ przycisk zasilania (niestety nie pamiętam, czy było to w tym samym momencie). Stał się bardzo wrażliwy, reaguje na sam dotyk, nie trzeba go wciskać. Przyciski głośności natomiast zachowują się poprawnie - reagują dopiero na wciśnięcie, opór tych dwóch przycisków jest taki sam jak na początku używania Mi4. Mimo to restarty pojawiają się nawet gdy telefon leży na biurku i przycisk zasilania nie jest przyciskany.

Dodam, że przy takim restarcie telefon bardzo mocno się nagrzewa i czasami (nie zawsze, chyba nie ma to reguły) wpada jakby w bootlopa i cały czas restartuje się do loga Mi bez ładowania systemu. Wtedy trzeba wejść do TWRP lub Recovery i z tego poziomu zrobić reboot do systemu. Zauważyłem, że częściej problem występuje po paru minutach od odłączenia od ładowarki, niż jak telefon leży pół dnia nieruszany na biurku.

Czy jest możliwość zdiagnozowania problemu np. za pomocą logcata? Dodam, że przy każdorazowym sprawdzaniu kolejnego romu wykonywałem full wipe włącznie z media, a przed samą instalacją czyściłem partycję system.

Czy jest jakaś realna szansa na to, że te dwa problemy występują niezależnie od siebie? Bo zamówiłem od majfrendów taśmę przycisku zasilania i głośności, ale przyjdzie dopiero za miesiąc. Do tego czasu chciałbym jakoś uporać się chociaż z problemem restartów.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Nezumi napisał:

Prawdopodobnie masz uszkodzony przycisk "Power". Zanieś do serwisu lub sam rozbierz i sprawdź.

Masz na myśli całą taśmę na której jest przycisk power oraz głośność (tę, która jest wpięta do płyty głównej)?

Czy uszkodzony przycisk power może być przyczyną ciągłych restartów?

Pytam, bo w ustawieniach CM13 włączyłem uruchamianie aparatu przy podwójnym kliknięciu przycisku zasilania. I czasami gdy na zablokowanym ekranie tylko muskam palcem (nie wciskam) przycisk zasilania, to włącza się aparat - znak, że telefon faktycznie rejestruje wtedy podwójne użycie przycisku power. Natomiast gdy korzystam z telefonu leżącego na biurku, gdy nic nie dotyka przycisku power, to też czasami dzieją się takie dziwne rzeczy, a aparat się nie włącza, menu zasilania też się nie pokazuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 3.08.2016 o 18:09, Nezumi napisał:

Prawdopodobnie masz uszkodzony przycisk "Power". Zanieś do serwisu lub sam rozbierz i sprawdź.

To raczej mało prawdopodobne.

Uszkodzony przycisk działał by tak samo jak i wciskanie przycisku power - spróbuj go wcisnąć i przytrzymać, lub wciskać - brak szans na restart telefonu.

Drugi objaw - zżeranie baterii też za tym nie przemawia.

 

Jest jakiś problem z systemem - restartuje mi się też losowo  - mniej więcej od końca ubiegłego roku. Widzę to - bo mam ustawiony PIN do karty SIM. Jednak po zainstalowaniu wersji 6.8.4 pojechałem na urlop i ani razu mi się nie zrestartował. Dopiero teraz jak zaktualizowałem do wersji 6.8.18 ponownie miałem przypadek restartu.

Nie pamiętam tylko, czy na 6.8.4 doinstalowywałem "Dodatki MIUIPolska" czy nie. Na 6.8.18 doinstalowywałem na 100%.

PS. Jest nas więcej z tym problemem:

https://miuipolska.pl/forum/topic/6838-samoistne-restarty-lub-telefon-zacina-się/

Edited by cemoi
uzupełnienie
Link to comment
Share on other sites

Testowałem na różnych wersjach MIUI Polska, Global oraz Cyanogenie. Problem cały czas występuje na wszystkich systemach. Nie mam czasu na walkę z telefonem, bo potrzebuję pewnego urządzenia do pracy i do użytku prywatnego. Zamówiłem już RN3 Pro, Mi4 idzie na handel. Gdyby ktoś był zainteresowany kupnem na organy (ekran idealny - szkło od wyjęcia z pudełka, płyta główna też sprawna), możemy się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 17.09.2016 o 16:49, cemoi napisał:

Teraz mam 6.9.1 i od czasu aktualizacji nie miałem restartach. Tfu tfu

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A instalowałeś dodatki na 6.9.1?? I czy miałeś już jakiś restart??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...