Skocz do zawartości

[6.0.1][FINAL] CyanogenMod 13


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ta wersja CM blokuje bootloader? Wiecie czy jest jakiś problem przy powrocie do miui? Chyba, że instalacja twrp Alka, backup wszystkiego i wtedy bez problemu przy powrocie tak?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zerknij w pierwszy post

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

@areqm, status 7 pojawia się gdy nie zrobisz wipe.

Jeśli po wipe nadal status7, przeflashuj recovery.

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, papakruk napisał:

Ciekawa sytuacja: wgrałem twrp alka. Widzę, że zmieniło się recovery, ale w opcji backup mam nadal dostępnych tylko kilka pozycji (system, data i coś jeszcze jeszcze). W jaki sposób mam dostęp do tych kilkudziesięciu partycji?

OK. Znalazłem jakiś update twrp alka recovery. Zainstalowałem przez fastboota i w opisie po wejści udo twrp było u góry alka. Zrobiłem backup wszystkich partycji. Pomyślnie, zrobiłem restart a tam tylko restart do recovery i co dziwne znowu do cofface, chociaż zainstalowałem alka. Wgrałem ponownie twrp zalecany do cm 13 przez fastboota, restart a tam znowu twrp cofface, Ponowny restart systemu - znowu tylko do recovery. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje już przez kilka godzin. Jak na razie chodzi bardzo dobrze ale zauważyłem, że jest większe zużycie RAM'u w przeciwieństwie do MIUI. (800 MB wolne (CM) 900-1000 MB (MIUI) Wersja 2 GB) Jeszcze zobaczę jak będzie z Radon'em. Nie spodziewałem się, że CM wygląda tak dobrze według mnie nawet lepiej niż MIUI ale brakuje kilku funkcji które były na MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka krótka refleksja po tygodniu używania CM :-P
 Tydzień temu wgrałem CM - ostatnie nightly - i jak już pisałem wcześniej RN3 Pro dostał jakby nowe życie. Na Miui max wyciągałem 3,5-4h SOT, a tu mega niespodzianka 8-9h SOT. Uwierzyć nie mogłem, ale takie są fakty. Przez ten tydzień byłem tak happy, że nie instalowałem nowych wersji nightly - bo jak to było na Miui - jak coś działa to lepiej nie zmieniać... bo może być gorzej. Ale "zaryzykowałem" i wgrałem przez OTA (bez najmniejszych problemów) ostatnie nightly i ...  uff, nic się nie spier....liło. SOT dalej ponad 8H :) -Włączone non stop LTE, Wifi, synchro, Skype, Łapcap, maile.
Tak, że reasumując, Miui w porównaniu do CM (mimo że nightly) to jedno wielkie ... nieporozumienie. Bo nie wiem jak wytłumaczyć fakt 2x dłuższej pracy na baterii na CM, w stosunku do Miui na tym samym sprzęcie...No i czysty android, bez tych wszystkich "za***istych" dodatków z Miui. 
No, ale co kto lubi ;-) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, redkontakt napisał:

Chłopie ty chyba w ogóle nie wiesz nic o MIUI. Na 8 dev eu wyciągam średnio 9 godzin SOT także sobie swoje osiągi możesz sobie w buty wsadzić bo i 13 z hakiem też dało mi radę jak katowałem fona z nudów :D

Hahaha, to chyba masz inny telefon, bo mój RN3 od zakupu (miał Miui Stable wgrane) nie wyciągnął więcej niż 4h Sot. 
Zresztą, to nie wątek o Miui, tylko CM, więc baw się dobrze z Miui dev, srev i co tam chcesz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, to chyba masz inny telefon, bo mój RN3 od zakupu (miał Miui Stable wgrane) nie wyciągnął więcej niż 4h Sot. 

Zresztą, to nie wątek o Miui, tylko CM, więc baw się dobrze z Miui dev, srev i co tam chcesz... 

Tyle ile podajesz tyle trzyma mi na MIUI. Ba, po aktualizacji do 6.0.1 nawet 11.5h SOT. Miałeś stable a stable to syf jakich mało bo lepsze są rozwojowe cotygodniowe od xiaomi.eu. Może nawet miałeś jakiś syfiasty rom.

Miui i cyana traktuję na równi. Uważam że to najlepsze costum romy jakie powstały. Jakoś nie trawię tego ze miui moze być stockowy :D

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Daviteusz napisał:

 

 

 

 

Tyle ile podajesz tyle trzyma mi na MIUI. Ba, po aktualizacji do 6.0.1 nawet 11.5h SOT. Miałeś stable a stable to syf jakich mało bo lepsze są rozwojowe cotygodniowe od xiaomi.eu. Może nawet miałeś jakiś syfiasty rom.

 

 

Miui i cyana traktuję na równi. Uważam że to najlepsze costum romy jakie powstały. Jakoś nie trawię tego ze miui moze być stockowy :D

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Ostatnio, przed CM, miałem xiaomi.eu 8.0.1.0 stable i nie wytrzymał mi dłużej niż 4,5h SOT ( wgrane z full wipe, na czysto) - więc może mój RN3 bardziej lubi CM :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2016 o 06:55, areqm napisał:

Co jest że nie mogę wgrać? Ciągle updater błąd 7 w twrp przy instalacji romu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 PRO 

Cześć :D też miałem taki błąd okazało się, że flashowałem wersje nie na ten telefon tez blad updater 7 ściagnij cm 13 z tej strony http://get.cm/?device=kenzo przedostatnią pozycję KENZO SNAPSHOT, mam nadzieję, że uda Ci się zainstalować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z cyanem lub romach opartych na nim (pac-rom). Rom instaluje się bez przeszkód, ale podczas konfiguracji wstępnej (podawanie konta google itd.) telefon pyta mnie o kod pin drugiej karty, co jest oczywiste, ale problem drzemie w tym że jeśli go wpiszę to za dosłownie kilka sekund prosi o niego znów. Wiecie gdzie może leżeć problem ? Na MIUI polska ten problem nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po zainstalowaniu snapshota jak i ostatniego nightly mam problem z wejściem do ustawień ->zabezpieczenia.

Wywala błąd aplikacji zabezpieczeń (coś w stylu "aplikacja ustawienia przestała działać"). Bez tego nie mogę dodać uprawnień dla menedżera plików aby doinstalować usługi google.

Ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...