Skocz do zawartości

[6.0.1][FINAL] CyanogenMod 13


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, grzesiekbu said:

Masz widocznie wersję fp, której nie obsługuje cm. To wszytko ze względu na to że xiaomi wkładało różne podzespoły. Musisz czekać aż udostępnia kody.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

AIDA pokazuje czytnik  FPC102x, ale czy to możliwe żeby wskazywała wszystkim posiadaczom REDMI NOTE 3 PRO to samo, a w rzeczywistości wsadzili tam "inny model" czytnika?

2 minutes ago, skay77 said:

grzesiekbu a czasem tego nie szukasz http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/fix-solution-goodix-fp-fix-kernel-t3449712

widzialem tez w jakims watku zwiazanym z kernelem ze wgrywali boot.img i wtedy fp dzialal

czyżby to mogło być lekarstwo na mój ból?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czytalem ze nasze telefony roznia  sie   zalezy to od daty kupna  ,wsadzaja  co chca w nasze telefony co jest pod reka

tez mam w aida ten czujnik i mi dzialal na hexagonie  i teraz na aosp-caf wiec nie wiem   ,szukaj odpowiedzi na xda w dziale romy i kernele   (tam to widzialem) albo opcja  2  instaluj co ja  troche wyzej masz link do tego na ktorym siedze 

2 tygodnie temu nawet rozpakowalem kernela randon  i byl tam fp  w libach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AIDA kłamie :( FPC102x pod tą nazwą możesz mieć zarówno wspierany FP jak również ten nie wspierany i na ten moment nie da się nic zrobić, dla osób używających FP i mających FP niewspierany przez custom romy i kernele zostaje MIUI niestety.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Endymion said:

AIDA kłamie :( FPC102x pod tą nazwą możesz mieć zarówno wspierany FP jak również ten nie wspierany i na ten moment nie da się nic zrobić, dla osób używających FP i mających FP niewspierany przez custom romy i kernele zostaje MIUI niestety.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wszystko wskazuje na to że mam goodixa - można to wyczaić po widocznym katalogu o tej samej nazwie w root/data. Problem dotyczy na razie 20% użytkowników. Starsi użytkownicy NOTE 3 mają Fpc 102x a do "nowych" urządzeń pchają Goodix GF318M. Amen.

Screenshot_2016-08-28-20-41-11-554_com.mixplorer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Daviteusz said:

No cóż, w takim razie czekam aż xiaomi wypuści source, i cm zostanie naprawione.

Jeśli są jakieś uwagi dotyczące pierwszego postu, czy coś brakuje, to proszę napisać :)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Zaktualizuj dla wszystkich pierwszy post skoro już takie dochodzenie żeśmy zrobili. Będzie mniej pytań w wątku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie? Jakieś bugi odnotowaliście w nowych nightly? Siedzę wciąż na Snapshocie z 20 sierpnia bo myślałem, że wyjdzie niedługo nowy a tu lipka, nie ma co flashować, TWRP leży odłogiem :D Snapshocik działa elegancko ale już bym coś pogrzebał i stąd moje pytanie, bo jak są nowe bugi to sobie odpuszczę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endymion

pewnie,  nie ma bugow (oprocz tego tapalka ale juz wiesz jak to obejsc) bateria 3ma  dobrze  sadze ze  na lte  dojdziesz nawet do 8h

autor pisze aby nie instalowac innych kerneli ale ja zainstalowalem randon 2.51

czytnik palcow dziala  ,stukniecie  2razy w przycisk srodkowy usypia ekran ,przy testowaniu Xblast dzialaja te smieszne gesty (wiesz narysujesz K otwieraja sie kontakty (:     w antutu mialem 82385 suche cyferki

Zainstalowałem wczoraj Exodusa i nie wiem czy go dalej używasz ale jak tak to mam pytanie, jak rozmawiasz przez telefon w trybie głośnomówiącym to regulacja głośności nic nie zmienia jak ściszasz to dalej jest głośno? Bo u mnie tak a często rozmawiam na głośnomówiącym na CMie wszystko było okej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem wczoraj Exodusa i nie wiem czy go dalej używasz ale jak tak to mam pytanie, jak rozmawiasz przez telefon w trybie głośnomówiącym to regulacja głośności nic nie zmienia jak ściszasz to dalej jest głośno? Bo u mnie tak a często rozmawiam na głośnomówiącym na CMie wszystko był okej.

EDIT

W zasadzie to lekko ścisza ale dalej jest głośno na najmniejszym ustawieniu kiedy np. gdy reguluje głośność multimediów to nie ma tego problemu, można bardzo mocno ściszyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem ostatnie nightly cm13 i raczej do Miui szybko nie wrócę. Świeżo po instalacji dosyć intensywnie używałem fona - instalacja ok.30 apek, ustawienia itp...  i po 1,5 h mam 90% bateri. Ekran w tym czasie 1h 25m - więc jak dla mnie rewelacja, na Miui nigdy nie miałem takich wyników. Zobaczymy jak będzie dalej. No i w ogóle - czysty andek, bez żadnych wynalazków. Fingerprint działa - tylko jakoś dziwnie - po odblokowaniu palcem trzeba jeszcze wpisać pin - nie wiem po co - skoro odblokowuję odciskiem palca to po kiego jeszcze pin(wzór).  

No i telefon jakiś taki bardziej zimy w dotyku w porównaniu do miui... gdzie zazwyczaj był zawsze cieplutki...

Edytowane przez Zycho
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem ostatnie nightly cm13 i raczej do Miui szybko nie wrócę. Świeżo po instalacji dosyć intensywnie używałem fona - instalacja ok.30 apek, ustawienia itp...  i po 1,5 h mam 90% bateri. Ekran w tym czasie 1h 25m - więc jak dla mnie rewelacja, na Miui nigdy nie miałem takich wyników. Zobaczymy jak będzie dalej. No i w ogóle - czysty andek, bez żadnych wynalazków. Fingerprint działa - tylko jakoś dziwnie - po odblokowaniu palcem trzeba jeszcze wpisać pin - nie wiem po co - skoro odblokowuję odciskiem palca to po kiego jeszcze pin(wzór).  

No i telefon jakiś taki bardziej zimy w dotyku w porównaniu do miui... gdzie zazwyczaj był zawsze cieplutki...

Wynik kosmiczny :D mi średnio wytrzymuje 8h na ekranie, w zasadzie to nie schodze nigdy poniżej 30% (ot takie zboczenie) ale prosta matma wylicza mi, że na ekranie wytrzymuje mi 6-8h w porywach do 9h przy lekkim używaniu np. oglądanie filmów. Co do czytnika linii papilarnych to pewnie pomyliło Ci się bo tak wygląda pierwsze odblokowanie po uruchomieniu w Androidzie 6.0. Jak znów zablokujesz i odblokujesz palcem to działać to powinno jak na Miui. Przynajmniej mi tak działa i nie słyszałem żeby komuś działało tak jak u Ciebie. Wygląda tak tylko pierwsze odblokowanie po ponownym uruchomieniu. Ja teraz na AOSP siedzę ale na CM byłem ponad tydzień, i nie wiem czy nie wrócę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam smartfony to zawsze miałem problem z mmsami, z tego co pamiętam aplikacja Textra (do smsów i mmsów) mi pomogła. Teraz i tak nie korzystam więc nie wiem ale możesz spróbować, jest tam bodajże opcja żeby automatycznie włączam transmisję danych na chwilę do pobrania mmsa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na CM siedzę już kilka godzin i powiem wam, że na prawdę widzę mega zmianę w stosunku do Miui. Z tego co czytałem na XDA ludzie mają problemy z przednią kamerą, czytnikiem linii papilarnych lecz u mnie tych problemów nie ma. Polecacie jakiś inny kernel dorzucić do CM ? czy na stockowym jesteście ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Radon Kernel. Ludzie piszą i mają rację, ten kto ma nowszy telefon to ma niestety problemy, mi też wszystko działa i dzięki Bogu. Co do xposed ja używam te moduły i polecam:

00c2107fb24ba84c3166cbf0e1fecb09.jpg

Aczkolwiek GravityBox nie jest polecany na Cyanogenmoda, zalecane jest AOSP. Jednak mi to nie zrobiło nic złego. Po prostu funkcje się dublują więc nie ma sensu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz problemów lagow i innych to po co zmieniać....

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

No ta, jak mu wszystko śmiga i nie potrzebuje nic więcej to nie ma sensu ale Radon daje większe możliwości :). Ja sobie odpowiednio pozmieniałem parametry ekranu, mam bardziej żywe kolory i większy kontrast, podbiłem też sobie maksymalną głośność. Niby pierdoły ale jak robiłem aktualizacje i wypaliło kernel to kolory wydawały się wręcz blade.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endymion, Viper4android i już można podbić dzwięk.

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Można, można ale nigdy nie byłem fanem Vipera więc zostaje przy stockowym equalizerze a dźwięk i ekran podbija mi kernel. Po co mam instalować dodatkowe rzeczy jak ten kernel (przynajmniej mi) nie powoduje żadnych bugów, wszystko co robi to na plus. Choć może spróbuję Vipera, i zmienię wyrobione zdanie :D ale z tego co wiem chyba SElinux trzeba zmienić bo nie chce śmigać?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...