Skocz do zawartości

[6.0.1][FINAL] CyanogenMod 13


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam. Miałem snapa ale pęd ku odwiedzinom twrp zmusił mnie do ściągnięcia nowego nightly. Działa wszystko bardzo dobrze. Co do zdjęć nie widzę różnicy między cm a miui. Na plus cm przemawia więcej możliwości manualnych ustawień aparatu. Bug 2 oczek nie występuje u mnie. Z tego co widzę to czym nowsza produkcja naszego xiaomi r3p tym więcej szans na to że się będzie miało FC nie działające na cm...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Miałem snapa ale pęd ku odwiedzinom twrp zmusił mnie do ściągnięcia nowego nightly. Działa wszystko bardzo dobrze. Co do zdjęć nie widzę różnicy między cm a miui. Na plus cm przemawia więcej możliwości manualnych ustawień aparatu. Bug 2 oczek nie występuje u mnie. Z tego co widzę to czym nowsza produkcja naszego xiaomi r3p tym więcej szans na to że się będzie miało FC nie działające na cm...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie z aparatem taki problem, że gorzej działa auto fokus. Jakości zdjęć jeszcze nie testowałem. Dziwne, że nie masz błędu -2%, nie wiem od czego to zależy w takim razie... Może też to samo urządzenie ma różne czujniki.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi musi zaktualizować source code pod nowsze partie i problemów nie będzie  Telefon mam z lipca więc muszę jeszcze trochę poczekać zanim FP czy aparat zacznie działać. Na costum kernelach mam nawet problemy - nie działa tylni aparat.

Ja też kupowałem w podobnym okresie... Może po prostu mój leżał dłużej na magazynie i dlatego mam jeszcze te starsze podzespoły.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Używam Cyanogenmoda kolejny dzień. Doinstalowałem xposed i zacząłem używać Greenify z którego zrezygnowałem na Miui jako, że nie ma tam większego sensu(apki wchodzą w hibernacje żeby nie zużywać baterii w tle, coś jak funkcja optymalizacji baterii na Miui). Telefon odłączony od baterii przed 13, teraz po 23 i wstawiam screeny jak się to prezentuje. Moim zdaniem jest dobrze. Luźno można wyciągnąć 7-8h z LTE włączonym cały czas (poza chwilami z WiFi), dwoma kartami sim, dużo internetu, trochę ściągania, niewiele grania, i parę filmików na YouTube.

Jak coś Adguard to program do blokowania syfiastych reklam i odnośników działający na zasadzie Vpn stąd wysokie zużycie baterii, po prostu jest to użycie baterii przez LTE/WiFi.

e5e3ac2a7ba671a38db0904d100036b4.jpg

eb08b897a7a951f14ad2cab506a32bcf.jpg

722aace5411640cc1a7417de8d44e777.jpg

ece309dd1bcf2ec65b4ad067a2245622.jpg

f05ac63df9ed0ff7a3753972cf5b945f.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i wrzuciłem cm i do tego kernel z obsługą dt2w. Działa miodzio. Wróciłem jednak do miui,  restore bez problemu. Dzięki! 

EDIT: Wgrałem ten kernel obsługujący d2tw na miui i efekt był taki że d2tw działa ale nie można się dostać do menu blokady i zmieniać ustawień (pin, pattern itd). Szkoda bo d2tw jest świetnym rozwiązaniem.

Edytowane przez Wojtas82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden bug. Po powrocie na MIUI 8 poprzez użycie backupu z TWRP nic nie słychać podczas rozmów, nie działa ani głośnik ani słuchawka. Przynajmniej u mnie. Na XDA piszą, że to może mieć związek z flashowaniem CM firmware.

Robiłeś backup w jakim recovery? Zwykłym TWRP? Jeżeli tak to tu leży problem, zwykłe TWRP nie robi kopi zapasowej wszystkich partycji, do tego potrzeba Alka TWRP (na xda znajdziesz, jeżeli jeszcze byś chciał bawić się w cm).

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wgrałem Cofface. Robiłem backup wszystkich partycji. No cóż, z powrotem jestem na CM, dt2w wygrał :) No i Tasker lepiej działa, na MIUI nie zawsze działały triggery (odpalanie apek). Dt2w używam w programie Locus Pro (nawigacja rowerowa), niestety w Locusie nie działa wyłączenie blokady ekranu CM ale Secure Settings i Tasker doskonale sobie z tym radzą. Rewelacja jak ktoś ma telefon na kierownicy i chce szybko wybudzić ekran :) Na razie testuję, zobaczymy jak bateria po kilku dniach no i ogólnie system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wgrałem Cofface. Robiłem backup wszystkich partycji. No cóż, z powrotem jestem na CM, dt2w wygrał  No i Tasker lepiej działa, na MIUI nie zawsze działały triggery (odpalanie apek). Dt2w używam w programie Locus Pro (nawigacja rowerowa), niestety w Locusie nie działa wyłączenie blokady ekranu CM ale Secure Settings i Tasker doskonale sobie z tym radzą. Rewelacja jak ktoś ma telefon na kierownicy i chce szybko wybudzić ekran  Na razie testuję, zobaczymy jak bateria po kilku dniach no i ogólnie system.

No tak ale Cofface jest do czego innego, on patchuje boot.img jak wygrywasz Miui Global przez recovery, tylko Alka robi backup wszystkich partycji. Cofface robi taki backup jak zwykłe TWRP chyba, że coś się zmieniło. Dt2w fajna opcja, na rower jak mówisz w sam raz, jakiego kernela używasz do tej opcji? System nie stracił na stabilności?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TWRP Cofface (Alka) 3.0.0-0? też nie macie ikony baterii? Możecie zmienić godzinę?

Co do spolszczenia, to sam sobie wgrałem. Szukałem gdzie leży wina tej godziny ale nie znalazłem. Jeśli się da to spróbuje naprawić.

ad8e7ff0ae6efcf80bee53b541f30cad.jpg

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Endymion napisał:

No tak ale Cofface jest do czego innego, on patchuje boot.img jak wygrywasz Miui Global przez recovery, tylko Alka robi backup wszystkich partycji. Cofface robi taki backup jak zwykłe TWRP chyba, że coś się zmieniło. Dt2w fajna opcja, na rower jak mówisz w sam raz, jakiego kernela używasz do tej opcji? System nie stracił na stabilności?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Jadę na tym kernelu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-khuntien-dt2w-o3-t3425622

Na razie zero restartów ale nie minęło jeszcze 24 godziny więc na razie nie mogę się wypowiedzieć. Powoli oswajam się z CM, na pierwszy ogień wywaliłem wszystkie dzwonki bo w mojej opinii są tragiczne :) Wrzuciłem sobie dzwonki z MIUI 8, które według mnie są w dechę.

DT2W działa na zasadzie dwa puknięcia w ekran lub swipe do góry. W trybie z pinem po wykonaniu tej czynności trzeba wpisać pin lub dotknąć FP. W trybie odblokowanym czyli bez pinu wystarczy tylko puknąć lub swipe'nąć ekran.

Dla mnie idealne bo sporo jeżdżę a wcześniej musiałem szukać guziczka z boku telefonu co bywało uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.08.2016 o 13:19, Daviteusz napisał:

- RECOVERY:

@Endymion

W pierwszym poście są wszystkie linki. Jest opisane co i jak. Mam to drugie twrp czyli z tego tematu:
http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/recovery-kenzotwrp-cafface-3-0-0-t3369341 i ma backup wszystkich partycji.

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę na tym kernelu http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-khuntien-dt2w-o3-t3425622

Na razie zero restartów ale nie minęło jeszcze 24 godziny więc na razie nie mogę się wypowiedzieć. Powoli oswajam się z CM, na pierwszy ogień wywaliłem wszystkie dzwonki bo w mojej opinii są tragiczne  Wrzuciłem sobie dzwonki z MIUI 8, które według mnie są w dechę.

DT2W działa na zasadzie dwa puknięcia w ekran lub swipe do góry. W trybie z pinem po wykonaniu tej czynności trzeba wpisać pin lub dotknąć FP. W trybie odblokowanym czyli bez pinu wystarczy tylko puknąć lub swipe'nąć ekran.

Dla mnie idealne bo sporo jeżdżę a wcześniej musiałem szukać guziczka z boku telefonu co bywało uciążliwe.

Dzięki za informację :) daj znać jak będzie się sprawowało za jakiś czas.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Endymion

W pierwszym poście są wszystkie linki. Jest opisane co i jak. Mam to drugie twrp czyli z tego tematu:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/recovery-kenzotwrp-cafface-3-0-0-t3369341 i ma backup wszystkich partycji.

Ja używam Alka z xda, backup zrobiony ale jak będę wracał do Miui to zobaczymy jak to będzie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok więc kilka spostrzeżeń. DT2W był u mnie stabilny jeden dzień...dziś zaczęły się jaja, mruganie ekranu po wybudzeniu itp. Stwierdziłem, że nie ma co kombinować i wracam do MIUI, Nie obyło się bez trybu EDL ponieważ po zrobieniu wipe w recovery i wgraniu najnowszego MiuiPolska straciłem recovery i został mi jedynie fastboot. Wiem, jestem amatorem ale człowiek się uczy całe życie :) W mojej opinii CM jest całkiem niezły jednak ma kilka mankamentów, na przykład aparat robi gorsze zdjęcia. Poza tym ma też kilka plusów i funkcji, których nie ma w MIUI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej na ostatnim Snapshocie, dograłem kernel Radon i nie mam narazie większych zastrzeżeń. Denerwuje mnie jedna rzecz a mianowicie lekkie lagi Sklepu Play choć miałem to również na Miui (choć chyba trochę mniejsze). Ale z tego co wiem dużo ludzi to ma nawet na wydajniejszych telefonach.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie było. Jedna uwaga do wersji snap. To to samo co nightly tylko z dodana możliwości wysyłania logów. Według mnie lepiej wgrywać wersję dzienną

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak jak mówisz, choć mam poczucie, że w wersjach nocnych mogą coś popsuć co nie zostanie szybko naprawione, zostało mi to jeszcze z poprzednich lat kiedy Snapshot na moim poprzednim urządzeniu był bardzo stabilny a Nightly niekoniecznie. Ale może faktycznie spróbuję najnowszego Nightly i sam się przekonam.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

5354a200187359950426b97b51d4554e.jpg

d6da42b2b8f2bd481768c54b9d687c13.jpg

3876800aa23b0821b9ef67735348e56e.jpg

4de06097666a516ef15baf141948f7f5.jpg

02faa229273c62d0e632adfa082a1086.jpg

Staty baterii z wczoraj :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego konkretnie Romu używasz? To czysty AOSP od Qualcomma czy coś innego? Dużo lepszy wynik ale zauważ, że używasz WiFi a ja ciągle LTE, dodatkowo używam dwóch kart sim, maksymalnej automatycznej jasności i zasięg u mnie jest słaby co widać na wykresie który wstawiłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam  tego http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-aosp-caf-t3446381

+ grafity i po zainstalowaniu XiuMod przestal mi crashowac tapalk

Mi nigdy Tapatalk nie crashowal o dziwo. Generalnie to polecasz ten rom?

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endymion

pewnie,  nie ma bugow (oprocz tego tapalka ale juz wiesz jak to obejsc) bateria 3ma  dobrze  sadze ze  na lte  dojdziesz nawet do 8h

autor pisze aby nie instalowac innych kerneli ale ja zainstalowalem randon 2.51

czytnik palcow dziala  ,stukniecie  2razy w przycisk srodkowy usypia ekran ,przy testowaniu Xblast dzialaja te smieszne gesty (wiesz narysujesz K otwieraja sie kontakty (:     w antutu mialem 82385 suche cyferki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jakiś problem ze skanerem linii papilarnych. Wgrywałem CMa z poradnika na XDA, czyli twrp-3.0.M4->fullwipe z data->flashowanie Supported Firmware, rom i gapps, restart i nie ma czytnika. Próbowałem flashowania też jakiś wynalazków w stylu radios.zip

Aby wrócić do MIUI zrobiłem pełny flash z poziomu EDL i MiFlasha. Odblokowalem oficjalnie bootloadera, wgrałem Cofface i roota aby jakoś się żyło z MIUI8

Dzisiaj znowu naszła mnie ochota na CYANA, więc flash z poziomu flashify twrp-3.0.M4 ->fullwipe z data->flashowanie romu i gapps(bez CM13-firmware.zip), restart i znowu nie ma czytnika linii papilarnych... HELP

Czy jak flashujemy telefon z EDL i MiFlash to wgrywa nową partycję boot czy tylko przestawia ją na locked? Może te CM13-firmware.zip coś popsuło... Powoli brakuje mi pomysłów i tutoriali ;) doradźcie!

edit: a sorry.. zapomnialem dodać że w międzyczasie próbowałem Resurrection_Remix i wgrywania CYANA przez KINGFLASHER - też nic... brak czytnika linii

Edytowane przez hust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...