Skocz do zawartości

[6.0.1][FINAL] CyanogenMod 13


Daviteusz

Rekomendowane odpowiedzi

ysIY849.png  

Masz problemy z instalacją? Napisz, spróbujemy pomóc.

Koniec wsparcia! CM14 ujrzał światło dzienne w formie oficjalnego wydania:

 


SCREENY


q5J3pO5.png


INFORMACJE


- CO DZIAŁA:

 
  • Uruchamianie 
  • RIL (Rozmowy, SMS, Transmisja Danych)
  • Czytnik lini papilarnych (Tylko FPC1020)
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • Kamera ( Filmy i zdjęcia )
  • Odtwarzanie wideo
  • Audio ( Nagrywanie i odtwarzanie )
  • Sensory Lampa błyskowa ( latarka )
  • LED
  • GPS

- BUGI / BŁĘDY:

  • Jeśli masz problemy z czytnikiem, kartami SIM, randomowymi restartami itp,
    Wgraj tą paczkę:  > LINK <
  • Problemy ze statystykami baterii?
  • Wgraj inny Kernel (na przykład Radon > LINK <) 

- ŹRÓDŁO

- CHANGELOG:

- JAK WŁĄCZYĆ ROOTA?:

  1. Wejdź w Ustawienia > informacje o telefonie.
  2. Dotknij kilka razy Numer Kompilacji (dość szybko)
  3. Po komunikacie "Zostałeś programistą" wejdź do menu głównych ustawień
  4. Ustawienia > opcje programistyczne > dostęp do roota > Aplikacje i Adb.
  5. Jeśli root nie zaskoczy, uruchom ponownie telefon. Gotowe

DOWNLOAD


- ROM: 

- DODATKOWE PACZKI

- GAPPS: 

- RECOVERY:

  • TWRP 3.0.M4-0 (Jeśli instalacja z innego recovery się nie powiedzie, użyć tego Recovery)
  • ZCX TWRP 3.0.2-0 (Użyć 3.0.M4-0 jeśli będą problemy z uruchomieniem romu po instalacji z tego recovery)

- DODATKI:


INSTALACJA


- DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 

Zanim zabierzesz się za wgrywanie czegokolwiek, najpierw odblokuj bootloader! Poradniki znajdziesz na 

http://forum.android.com.pl/forum/2087-xiaomi-tutoriale-poradniki/

- INSTALACJA RECOVERY PRZEZ FASTBOOT

  1. Uruchom tryb Fastboot (vol down+power)
  2. Zainstaluj Sterowniki ADB potwierdzając każdą akcję
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=48915118#post48915118
  3. Pobierz ZCX TWRP 3.0.2-0 i rozpakuj
  4. Uruchom flash.bat
  5. Potwierdź i zaczekaj aż się wgra i powinno być wszystko [OK]
  6. Telefon sam uruchomi recovery.

- INSTALACJA RECOVERY PRZEZ TWRP Recovery

  1. Uruchom TWRP Recovery (vol up+power)
  2. Install > Install Image > recovery.img > Zaznacz Recovery > Swipe to Flash.
  3. Reboot > Recovery

- INSTALACJA ROMU

 
  1. Uruchom Recovery (vol up+power)
  2. Zrób backup wszystkich partycji
  3. Zainstaluj CM13-Firmware.zip > cm-13.0.zip > OpenGapps. (kolejność jest ważna)
    Jeśli planujesz wgrać CM13 RADIOS to zrób to po punkcie 3.
  4. Uruchom ponownie telefon.

- AKTUALIZACJA ROMU 

 

- RĘCZNA

  • Pobierz ROM i GApps, wrzuć na telefon
  • Uruchom Recovery
  • Wipe cache, dalvik-cache, format /system
  • Zainstaluj rom i gapps

- AKTUALIZACJE CYANOGENMOD

  1. Ustawienia > Informacje o Telefonie > Aktualizacje CyanogenMod
  2. Pobierz i zainstaluj aktualizację. Gotowe.

POWRÓT DO MIUI


- GLOBAL DEV

  1. Pobierz najnowszy rom Global Dev z http://en.miui.com/
  2. Wgraj za pomocą MiFlash
  3. Gotowe

- XIAOMI.EU

  1. Najpierw wgraj Global Dev :) 
  2. Pobierz rom Xiaomi.eu (HMNote3Pro) https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=18823
  3. Wrzuć na telefon
  4. Pobierz ZCX TWRP 3.0.2-0
  5. Uruchom Fastboot, podłącz telefon i naciśnij "flash.bat"
  6. Uruchomi się ZCX TWRP. Zrób wipe /data, dalvik & cache, /system
  7. Zainstaluj ROM
  8. Uruchom ponownie.
  • Jesli chcesz przywrócić backup to przywróć sam /system i /data.
  • Jeśli miałeś wzór a po przywróceniu nie da się odblokować telefonu, pobierz tą paczke i wrzuć na telefon:
  • http://d-h.st/aRvW. Sflashuj i wybierz "Remove Lockscreen Password". Po restarcie powinno być wszystko ok
Edytowane przez Daviteusz
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endymion U mnie też tak pisało ale nie widzę ustawień czytnika :(

@rafalpolo sprawdzę za chwilę xposed. Ten komunikat piszą zawsze w każdym custom romie więc spokojnie ;) Oficjalny CM13 nigdy nie wspiera Xposed, ale działać powinien.

--------------------------------------------------------------------------------

Naprawiłem bug 50% baterii. Wystarczy wgrać ten kernel:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

---------------------------------------------------------------------------------

Najnowsze bugi uzupełnione. Podobno ROM ma Soft Rebooty. Ja ich jeszcze nie miałem więc nie potwierdzam

Xposed wgrał się poprawnie i działa @rafalpolo

Przedni aparat nie działa.

----------------------------------------------------------------------------------

Teraz będe przygotowywał instrukcję powrotu na MIUIPolska i prawdopodobnie na nim zostanę do nastepnego tygodnia. Zostanie poprawione więcej bugów więc nie zadawajcie mi pytań odnośnie romu.

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin7d nie sprawdzałem ale 2GB raczej pewne.

---------------------------------------

Podczas powrotu na MIUIPolska złapałem hardbricka. Zamiast wgrać soft na czysto - przywróciłem backup. A żeby był kompletny jeszcze :D 

Odratowałem go przez tryb EDL i jestem na global stable z zablokowanym bootloaderem. Zaraz wgrywam global dev i ciekawi mnie czy będę mógł odblokować bootloader od razu. Instrukcja na powrót do miui polska poczeka trochę... Jeśli jednak ktoś spróbuje powrócić na miui polska wgrywając zipa to proszę dać znać czy wszystko poszło OK. Ja opiszę tą hardcore'ową instrukcję jeśli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obecni nieoficjalny cm13 od santosha. Według mojej oceny chodzi bardzo dobrze szybko sprawnie. Jedyne czego nie udało mi się zrobić to odblokowania mibandem ekranu. Reszta hula bardzo dobrze. W tej chwili mam 48 procent baterii i wyświetlacz cztery godziny chodzi.

Instalacja bardzo prosta. Wszystko z poziomu telefonu.

Używałem flashity przez który wgrałem twrp.

Później wipe data, cache, dalvik, system

Wgranie romu i gappsy

I wszystko

Powrót najlepiej przez mi flash badz backup.

Jedyny "problem" przy powrocie to blokujący się bootloader czyli dodatkowo pięć minut roboty.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzesiekbu napisał:

Powrót najlepiej przez mi flash badz backup.

Robiłem powrót przez backup ale złapałem bricka, nie działało recovery i boot. Jedyna opcja powrotu to miflash przez EDL.

Widziałem gdzieś twrp w którym można zrobić backup całego telefonu po bootloader tylko nie pamiętam gdzie. Jeśli ktoś takie posiada to proszę o link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ścieżka wyglądała ciut inaczej. Miałem zrobiony backup i poprzez niego wróciłem do miui. Problem był z odblokowanie ekranu. Po wpisaniu kodu odblokowania tel dostawał FC i wracał do zablokowane go ekranu.

Podpisałem go do kompa wprowadziłem w fastboot i..... Zdziwienie mi flash wywala błąd.... Okazało się że należało odblokować bootloader. Po tej operacji mi flash pięknie pociągnął rom.

Wszytko gra.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Simono_pl. Jeśli ci się nie spodoba a będziesz wracał na MIUIPolska to opisz małą instrukcję na PW lub tutaj w temacie to zaktualizuję pierwszy post. Ja dopiero będe od wrzesnia testował. Nie działał przedni aparat i fingerprint jak testowałem pierwszy build więc wolę poczekać aż zostanie trochę naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom na którym wszystko działa to też cm13. Autor prosił o nie wklejanie plików więc podrzucam tylko link do tematu autorskiego.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3350656

Instalacja bardzo prosta.

Trochę trudniej wrócić na miui ale jeśli macie zrobione pełny backup jest również bardzo prosty.

Testowałem polecam!

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzesiekbu Zainstalowałem tego cm co podałeś z linku w sposób następujący : odblokowałem bootloader>zainstalowałem twrp>wipe i flash zipka cm13 najnowszego. Po

uruchomieniu systemu nie działał wskaźnik baterii karta sim i fingerprint + nie było twrp a bootloader się zablokował. Co robiłem źle ? Teraz właśnie zainstalowałem globala stable bo jednak potrzebuję telefonu do życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://download.cyanogenmod.org/get/jenkins/174586/cm-13.0-20160816-SNAPSHOT-ZNH5YAO0FI-kenzo.zip

 

Dopiero co powstał official i już snapshot... Ktoś testował?

Ja testuje od wczoraj najnowszy snapshot. To zbyt krótki czas żebym mógł go ocenić całościowo ale na teraz mogę napisać parę zdań na jego temat. Nie mam żadnego custom kernela i narazie nie instalowałem xposed choć zrobię to pewnie dziś. Generalnie system działa bardzo dobrze, całkiem stabilnie i szybko. Nie mam jeszcze wielu aplikacji bo nie chciałem przywracać całej kopi Titanium Backupem żeby zbytnio nie nabrudzić bo to jednak inna wersja systemu. Nie ma jakiejś ogromnej różnicy w wydajność pomiędzy Miui, generalnie system działa szybciej ale aplikacje tak samo szybko jak na Miui. Fajne jest to, że w CMie po kliknięciu ostatnich aplikacji pokazują się one błyskawicznie a na Miui to trwa i denerwuje... Z błędów odnotowałem bug - 2% czyli bateria skacze co 2 procent. O dziwo u mnie jest to różnie bo zdarza się, że zejdzie elegancko o 1%. Ale głównie skacze o 2 procenty, jest to na pewno denerwujące ale ponoć custom kernele to naprawiają. Poza tym działa FP (bardzo dobrze) i obie kamery (gorzej niż na MIUI). Generalnie wszystko działa, ale wyjdzie w praniu czy tak serio jest. Dodam, że mam czytnik linii papilarnych FPC102x i niestety pod tą nazwą w AIDA64 kryją się dwa czytniki, FPC który działa (z tego wynika, że go mam) i Goodix który ma problemy na CMie ale ma to być niedługo zrobione. Jak są jakieś pytania to pytajcie. Posprawdzam i dam znać.

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...