Skocz do zawartości

Redmi 3 / Pro / Aktualizacja systemu


bob311

Rekomendowane odpowiedzi

 

Miflash nie widzi mi telefonu.  Postępuje zgodnie z instrukcją wklejoną poniżej, ale utkwiłem na punkcie 6. Dalej Miflash go nie widzi pomimo ekranu z ludkiem  i naspisem fastboot, a  druga opcja "download" jak ją wciskam to uruchamia serię resetowania się nonstop z logo xiaomi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie dałem tego "Recuva" by mi przeskanował kartę SD z telefonu, którą podłączyłem do lapka. Jeszcze 10 minut i zobaczymy czy coś tam sie udało odzyskać, ale raczej zdjęcia były na pamięci telefonu i trzeba będzie wgrać roma z którym mam teraz problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • chmurek zmienił(a) tytuł na Format telefonu a odzyskanie plików

Podłącze sie do tematu. MA dysku systemowym mam teraz ok 800MB z 10 GB
Zrobiłem teraz kopie systemu.
Czy zrobienie formatu z poziomu TWR a potem przywrócenie wszystkich danych bedze dobrym wyjściem ?

Wydaje mi się że mam pełno niepotrzebnych śmieci, które zawalają miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj może ktoś z Wrocławia, kto byłby w stanie zainstalować mi na nowo roma i pomóc ewentualnie odzyskać pliki?  Ślęczę już którąś godzinę i ugrzązłem..

Czy jest ktoś kto byłby w stanie mi pomóc zainstalować roma (global dev) ? Mam zainstalowany MiFlash 2016.04,01 (64bit), rom także- land_global_images_7.7.20_20170720.0000.00_6.0_global. A przy włączonym fastboot (z pobrazkiem stworka) i klikaniem na refresh i flash w ogóle mi telefonu nie widzi..

 

Może ktoś byłby w stanie ewentualnie kgooś polecić  z Wrocławia obeznanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmurek może warto zajrzeć w menadżera urządzeń i sprawdzić czy są zainstalowane właściwe sterowniki, tryb fastboot. 

EDIT: Wcale się nie dziwię moderatorom , na forum jest wszystko opisane wystarczy poszukać ale po co jak można umieszczać wpisy i zapytania bez końca :) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Bo musisz wprowadzić ścieżkę do katalogu w którym masz pliki bat i sh. Wtedy ci pójdzie.

I ścieżka bez spacji, wypakuj bezpośrednio na c!

Teraz jest coś takiego i już wymiękam, może cały czas popełniam jeden ten i sam błąd, więc proszę byście napisali co tym razem może być nie tak?

 

 

Nowy obraz mapy bitowej (2).bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się i przyglądałem. Autor podpiętego tu wątku zgrabnie próbował przemycić problematykę instalacji ROMu, pod pretekstem innej problematyki

@chmurek - na przyszłość odradzam takie numery.

Radzę zacząć korzystać z wyszukiwarki, a przede wszystkim zapoznać się z poradnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Przy próbie aktualizacji Redmi 3 Pro do MIUI9 okazało się że gdzieś mi zniknęło TWRP. Najpierw próbowałem wgrać aktualizację przez ustawienia "zainstaluj aktualizacje z zip", ale telefon tylko się restartował. Potem próbowałem wejść w recovery przez to menu z żółtymi przyciskami i też nic. Próbowałem też przez falshify zainstalować TWRP. Niby poszło ale też nie wchodzi. No to sprawdziłem w fastboot i okazuje się że telefon ma też zablokowany bootloader.

Próbowałem odblokować tak jak wcześniej przez mi unlock, ale się wysypuje przy 50% z błędem "couldn't unlock". No to wykonuję kopie i mam zamiar zrobić wszystko tak jak po zakupie, czyli china dev przez miflash i na nim próbować odblokować, ale mam problem przy instalacji miflasha. Błąd pojawia się od razu, a jak dam "uruchom jak administrator" to mogę wybrać lokalizacje instalacji i jak dam next to znowu ten sam błąd. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Nie zależy mi koniecznie na szybkiej aktualizacji do MIUI9 ale kiedyś na pewno mi się TWRP przyda.

Błąd przy instalacji:

Przechwytywanie.PNG

Jednak okazuje się że w tym czasie zdążył się częściowo zainstalować, ale nie całkiem poprawnie bo brakuje jakiegoś .dll

2.PNG

Póki co przepraszam za zamieszanie, bo pobrałem inną wersje MiFlash i się zainstalowała normalnie, ale jeszcze nie zrobiłem kopii wszystkiego, więc sprawdzę to później.

Edytowane przez Dominic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem właśnie jako administrator i wtedy po oknie z wyborem lokalizacji instalacji znowu wyświetla się ten sam błąd. Ale nowsza wersja poszła normalnie, potem spróbuje sflashować.

Nowszy miflash nie wykrywał telefonu, ale poszło przez miflash 2015.10.28

Edytowane przez Dominic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam już od bardzo dawna, wręcz odkąd kupiłem Redmi 3 (ale dodam, że kumpel na 4X i Note 3 też ma to samo - także chyba dział konkretnego urządzenia nie jest odpowiedni. Może więc wstawimy ten post w te 3 działy?). Po zainstalowaniu aktualizacji systemu czy nawet po zwykłym wipe dalvik/cache nie da się wejść w wiele aplikacji, które sam zainstalowałem. Systemowe działają w porządku, jednak te ze Sklepu Play nie - pokazuje się tylko splash screen i wywala do pulpitu. Do apki da się wejść za 10, 30 czy 50 razem albo po usunięciu danych. Problem występuje z rootem i bez, z zainstalowanym Xposed i bez niego.

Czy ktoś jeszcze spotkał się z takim czymś?

Edytowane przez paveu
Literówka, dodanie uwagi nt. działu wybranego przez moderatora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Redmi 3 / Pro / Aktualizacja systemu
9 minut temu, mrosi napisał:

dopóki nie zrobisz całkowitego resetu w TWRP, nie sprawdzisz, czy to kwestia programowa.

2 tygodnie temu instalowałem system na czysto, całkowicie wyczyściłem telefon włączając pamięć wewnętrzną, problem dalej występuje.

9 minut temu, mrosi napisał:

po instalacji cotygodniowego ROMu nie robisz czyszczenia Dalvik/ART i Cache...?

Oczywiście, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paveu napisał:

2 tygodnie temu instalowałem system na czysto, całkowicie wyczyściłem telefon włączając pamięć wewnętrzną, problem dalej występuje.

Oczywiście, że nie.

Spróbuj MiFlash. Podejrzewam, że skoro resetowałeś telefon całkowicie, to to jest jedyna szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem zrobiłem w TWRP format data i instaluje rom MIUI 9 z 7.9.7 wszystko przebiegło prawidłowo, ale telefon już od godziny stoi z logo MI na ekranie, poniżej pisze Android i poruszają się 3 kropeczki. Czy zrobiłem coś źle? pierwszy raz tak długo włącza się telefon po aktualizacji... co zaczyna mnie już niepokoić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...