Skocz do zawartości

Redmi 3 / Pro / Aktualizacja systemu


bob311

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość.mam problem z moim telefonem.musze wymienić oprogramowanie bo średnio co miesiąc rozsypuje mi się cały system i nic nie dziala.kiedy doszedłem do etapu że trzeba uzupełnić wszystkie dane w mi account pojawił się problem.kiedy wpisuje maila niby wysyła mi kod weryfikacyjny a na maila go nie otrzymuje.czekalam kilka godzin dni i dalej go nie mam.pomozecie bo już mnie drażni to ciągle resetowanie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co poczytałem na forum widzę że jest opcja wgrania nowego domu bez odblokowywania bo poprzez miflasha.tylko który wgrać?nie jestem za bardzo obczajony w tym a muszę wymienić oprogramowanie bo raz że mam to jak nazywacie śmieciowe a dwa ciągle mi się sypie i muszę restartować telefon i wgrywać wszystko od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Nie mogę zaktualizować miui. Klikam zainstaluj aktualizacje z pliku .zip, wybieram plik pisze mi sprawdzanie aktualizacji, po czym wywala aplikację.

Próbowałem z 2 różnymi plikami.

Moi koledzy, jeden ma R3S a Drugi Pro mają tam jeszcze taki przycisk szukaj aktualizacje, ja go nie posiadam

.Screenshot_2017-07-09-07-40-37_com.android.fileexplorer.thumb.png.842bad698b5caa2cc0e949b1c0e609a5.pngScreenshot_2017-07-09-07-35-47_com.android.settings.thumb.png.b3a1e1cd2a415ca77268243d3eb05f30.pngScreenshot_2017-07-09-07-36-12_com.android.settings.thumb.png.27b6a5f126c9ca286ade1951a3668754.pngScreenshot_2017-07-09-07-34-45_com.android.updater.thumb.png.769ab4456d803e843e571052b4d3ffa2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć mam problem. Zaktualizowałem mój telefon redmi 3 do najnowszego wydania MIUI Polska, niestety coś się chyba zepsuło podczas aktualizacji i połowa aplikacji nie działa. Chciałbym sobie wgrać inny system, ale nie chce wejść do TWRP. Sprawdziłem też i mam zablokowany bootloader. Próbowałem oblokować oficjalnym narzędziem od miui, ale dostaje takim błedem 

remote: oem unlock is not allowed

Sprawdzałem i mam włączoną opcje w ustawieniach zdjęcie blokady OEM. Próbowałem wgrywać przez aktualizacje ale telefon tylko się restartował.

Toteż moje pytanie co mam zrobić teraz, abym mógł wgrać inny system? Czy jeśli wgram global deva z en.miui.com przez fastboot to ucegli to telefon czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, do tej pory nie miałem problemu z wgrywaniem nowszej wersji oprogramowania. Nie robiłem tego regularnie, ale zawsze "wychodziło"

Od pewnego czasu próbuje wgrać ostatnią wersję dla Redmi 3, czyli 7.6.8 i niestety nie udaje się. Telefon po wybraniu aktualizacji z zip, wyłącza się i zwyczajnie włącza, znika jednocześnie plik z softem z zipu. Obecna wersja jaka jest w telefonie to 7.5.11.

Ponadto chciałbym wgrać np. zamiast nowszej wersji, którąś ze stabilniejszych np. 7.3.23 lub 7.5.25 które z opisów na forum zapewniają dłuższe przebiegi na jednym akumulatorze. Czy są jakieś inne zabiegi by to poczynić czy robi się to docelowo jak z nowszymi wersjami? 

dzięki z góry za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się

Telefon Redmi 3 pro. Mialem wersję miui 7.x... nie sprawdzałem dokładnie jaką (ale na pewno Miui Polska). Nie wiem czy telefon miał odblokowany bootloader (no chyba musiał?), natomiast na pewno miał zrobiony root. Kolejnosc czynnosci byla taka:

0. wyciagnalem karte sd (choc to nie ma znaczenia pewnie)

1. Chcialem wgrac 8 global dev przez tryb download (wszedlem w niego przez telefon), Miflash startował, odrazu pojawialy sie bledy (różne, "tar gz", interface "mismatch")

2. tel wpadl w bootloop

3. instalowalem rozne wersje miflash, przez fastboot chcialem wgrac 8 glob dev - podobnie, jakieś błędy sie pojawiały (nie notowałem, już sie wk...m :) )

4. za pomocą 'Minimal ADB and fastboot' sprawdzilem ze tel ma zablokowany bootloader

5. z bootloop wszedłem do trybu EDL skryptem i wtedy na Miflash z 2015roku instalacja przeszła (8 glob dev).

Wiem że chaotycznie ale robilem to pierwszy raz.

I teraz pytania, miałem zablokowany bootloader od początku czy 'zablokował się' w wyniku moich kombinacji?

Żeby mieć root nie trzeba mieć odblokowanego bootl?

Jak teraz mogę zrobic roota? Chcę uprzątnąć tel z niepotrzebnych apps, ten global rom niech już zostanie, choć wolalbym ver eu...

dzieki za pomoc

Edytowane przez nobbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, nobbs napisał:
Jak teraz mogę zrobic roota? Chcę uprzątnąć tel z niepotrzebnych apps, ten global rom niech już zostanie, choć wolalbym ver eu...
dzieki za pomoc

Nie musisz robić root aby wywalić aplikacje Googla skorzystaj z tego poradnika
https://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/22981-Jak-wyłączyć.-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-Googla-w-oficjalnych-romach-global

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowane posty !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, nobbs napisał:

niby tak, ale u mnie mogę wyłączyć tylko te apki które mają taką opcję i bez tego programu. Najwyraźniej to nie zawsze działa.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy dobrze rozumiem, że żeby wgrać rom od miui polska muszę mieć odblokowany BL?

W Redmi 3 działa tylko trzeci punkt, czyli odinstalowanie (trochę trzeba się pobawić), nie wyłączenie (sprawdzałem na Redmi3). To i tak bezpieczniejszy sposób od rootowania i nie wpływa na aktualizacje OTA. Niestety bez odblokowania nie zainstalujesz romu eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w wyniku moich kombinacji zablokował sie BL i straciłem roota, bo kupiłem telefon z miui polska i rootem.

Lepiej uczyć się na cudzych błędach... ;)

updt: potwierdzam, da się odinstalować apki przez adb, troche badziewia siępozbyłem. dzieki

Jednak root i tak by sięprzydał, za pomocą Kernel Auditor kiedyś obniżyłem niektóre taktowania procesora i gpu = efekt -20% uzycia baterii, spadek performance niezauważalny.

Edytowane przez nobbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ponownie, mam nadzieję że kontynuując w tym wątku nie narażę się na ban'a...

po mojej ostatniej aktualizacji(wspomnianej w wątku powyżej) po raz pierwszy zrestartowałem telefon (podpięty akurat do ładowarki), niestety telefon zawiesił mi się na "drugim ekranie", czyli z tym białym ekranem na którym widoczna jest czarna główka i napis innograpica... podłączany do komputera jest niewidoczny, przytrzymanie klawiszy power i vol +/- powoduje wyłączenie, włączenie, ekran z logo mi.com i ponownie zawiechę na wymienionym już ekranie... cóż czynić ? 

Edytowane przez tutifrutti6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zaznaczam, że jestem wielkim głąbem jeśli chodzi o tematy związane z wgrywaniem softów do telefonów itp, ale do rzeczy..:

W niedzielę w moim telefonie jakaś aktualizacja się zakończyła i zrestartowało mi telefon. Po tym restarcie był tylko komunikat notorycznie (coś w tym stylu): "Aby odblokować androida wpisz hasło". Jako, że tego hasła nie pamiętałem i trochę się nairytowałem to pomyślałem, że coś "pogrzeebie" i przywrócę system do ustawień fabrycznych i zamiast tego zrobiłem... formata telefonu. W niedzielę robiłem też dużo zdjęć na chrzcinach synka mojej siostry i teraz jestem w czarnej .. otchłani (by nie napisać gorzej :)), bo siostrę zwodzę, że jestem trochę zajęty i dlatego zdjęć nie wysyłam. Jestem z Wroclawia. Może ktoś potrafiłby URATOWAĆ MI ŻYCIE?

 

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chmurek jeśli miałeś włączoną synchronizację w koncie MI to zdjęcia są w chmurze. Jeśli nie to nawet po sformatowaniu możesz je odzyskać pierwszym darmowym programem do odzyskiwania danych, wystarczy podłączyć telefon jako pamięć masową a program zrobi swoje. Poszukaj w google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chmurek napisał:

Jak mi się uda odzyskać te pliki to Wam tutaj wrzucę tą mordkę pełną radości jak po jakiś dobrych proszkach :D

A zapis zdjęć miałeś w pamięci wewnętrznej, czy na SD? Im szybciej użyjesz jakiegoś programu do odzyskiwania, tym lepiej. Jak zapisane były w pamięci wewnętrznej to dalsze używanie telefonu może spowodować nadpisanie i nie wszystko odzyskasz. Jak na SD to najlepiej ją wyjąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

A zapis zdjęć miałeś w pamięci wewnętrznej, czy na SD? Im szybciej użyjesz jakiegoś programu do odzyskiwania, tym lepiej. Jak zapisane były w pamięci wewnętrznej to dalsze używanie telefonu może spowodować nadpisanie i nie wszystko odzyskasz. Jak na SD to najlepiej ją wyjąć. 

A to format telefonu usuwa dane z zewnętrznej karty SD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdjęcia były z pamięci telefonu, a nie z karty. Z początku byłem przekonany, że w telefonie mam w ustawieniach wpisane by się zapisywały na karcie, ale niestety się przeliczyłem i one się na pamięci telefonu zapisywały.

Można je odzyskać przed wgrywaniem romu na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...