Skocz do zawartości

problem z aplikacją sms - wywala błąd


lord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od niedawna problem z domyślna aplikacja sms w moim red rice. Za każdym razem kiedy dostaje sms od operatora mojego banku to aplikacja wysypuje się. Oto raport błędu:

java.lang.IllegalStateException: Conversation.get: new conv 7 's recipients [AliorSy??] don't match input recpients [Alior Sy??]

at com.android.mms.data.Conversation.get(Conversation.java:372)

at com.android.mms.ui.MessageUtils.insertUniqueMessage(MessageUtils.java:1908)

at com.android.mms.transaction.SmsReceiverService.storeMessage(SmsReceiverService.java:870)

at com.android.mms.transaction.SmsReceiverService.insertMessage(SmsReceiverService.java:691)

at com.android.mms.transaction.SmsReceiverService.handleSmsReceived(SmsReceiverService.java:550)

at com.android.mms.transaction.SmsReceiverService.access$100(SmsReceiverService.java:99)

at com.android.mms.transaction.SmsReceiverService$ServiceHandler.handleMessage(SmsReceiverService.java:249)

at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java:99)

at android.os.Looper.loop(Looper.java:153)

at android.os.HandlerThread.run(HandlerThread.java:60)

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

To mój pierwszy post, więc "najsamprzód" witam serdecznie :)

Gdybym pilniej czytał to forum, to nie wyrywałbym sobie włosów od 2 dni. Nie znałem problemu z aplikacją sms, a od owych dwóch dni walczę z bankiem od którego przestałem otrzymywać smsy z kodami. Chodzi o bank z melonikiem. Widzę, że u Was problem występował w postaci błędu aplikacji - u mnie po prostu nic się nie dzieje... Smsa nie ma i już. Odkryłem dopiero dziś, że przychodzi tylko pierwszy i jeżeli go od razu nie usunę, to następnego nie ujrzę. Natomiat brak w skrzynce wątku smsowego od banku = sms przychodzi prawidłowo.

Dodam, że z banku chucka norrisa, smsy docierają bez problemu. Z kalendarza Google też jakiegoś dostałem. Muszę natomiast się zastanowić czy nie ominęło mnie nic z Plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różnią SMS-y z tych banków od normalnych SMS-ów, że w ogóle taki błąd jest możliwy? Jak jest istota problemu? I jaki zasięg - tzn. jakich telefonów i banków dotyczy?

Akurat dziś miałem pierwszy raz taką sytuację, że nie mogłem wejść w SMS-a z kodem z mBanku – ale mam ten sam tel. (NeoV) od lat i tę samą wersję MIUI od miesięcy - zawsze SMS-y bankowe przychodziły normalnie. Powtórzyłem transakcję i za drugiem razem SMS już był OK. Trochę się przestraszyłem, czy to nie jakiś wirus kradnący kody jednorazowe...

Tak czy siak - sprawa raczej poważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie to samo.

Telefon użytkuję w zasadzie od wczoraj. Zaktualizowany do najnowszego MIUI 5.

Co ciekawe: SMSy z mBanku przychodzą bez problemów. SMSy z ING nie docierają. Po wyłączaniu trybu cichego wszystko działa jak należy.

Trochę to upierdliwe. Da się to jakoś poprawić w nowszym sofcie?

[edit] Sprawę powinno rozwiązać wejście w opcje "Firewall" i wyłączenie "filtrowania wiadomości" które jest włączone domyślnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czytałem tu nawet stwierdzenia, że należy zmienić bank, albo telefon.

Winny jest podobno FIREWALL (czy raczej anty-spam) wbudowany w MIUI. Ale z tego co wiem, to nawet, gdy się wszystkie jego opcje wyłączy, to problem pozostaje (domyślnie są chyba powyłączane).

A gdyby tak odinstalować (przez Titanium Backup) cały systemowy moduł firewall-a? Próbował ktoś? On chyba nic pożytecznego nie robi, oprócz możliwości dodawania do czarnej listy uciążliwych nadawców, ale sądzę, że ważniejsze od takiego bajeru są jednak sms-y z banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet masz jeszcze noev? znalazłem jeden commit (związany ogólnie z wiadomościami), który jakimś cudem mi umknął w każdym urządzeniu, więc mógłbyś potestować

Mam, mam i jeszcze długo będę miał. Chętnie to potestuję, choć nie wiem o co chodzi ;) (SMS-ów z Alior bank nie przetestuję, bo nie nie mam tam konta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...