Skocz do zawartości

Po aktualizacji do V8 nie działa GPS i autorotacja


mario893

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w tytule - zaktualizowałem telefon do wersji 6.7.28 i:

1. Nie odnajduje sygnału GPS, pomimo tego, że opcja GPS jest zaznaczona, a aplikacje, w których używam GPS, mają nadane uprawnienia; oczywiście przy wyszukiwaniu korzystam też z WiFi.

2. Nie działa automatyczne obracanie ekranu, zarówno przy zaznaczonej, jak i przy odznaczonej opcji "nie obracaj" - ta opcja nie działała już po poprzednim upgrade do wersji 5.5.8, na której to jednak GPS śmigał jak należy.

  • W internecie znalazłem, jak można skalibrować czujniki telefonu: wszedłem w EngineerMode->Hardware Testing->Sensor->Sensor Calibration->Gyroscope calibration, niżej pokazuję zdjęcie z tego menu, ponadto po wybraniu którejkolwiek z trzech opcji dostaję komunikat "Operation failed".
  • Czytałem w wielu tematach dotyczących tego problemu, że u innych opcja autorotacji wyłącza się lub włącza po jakimś czasie, ewentualnie że restart telefonu pomaga. U mnie ta opcja nie działa w ogóle.
  • Na MIUI V5(wersja 40.0) rotacja działała poprawnie.

Dodam, że jestem totalnie zielony w tych wszystkich softach, instalacjach itp., umiem tylko odceglić telefon(taaak, przydało się kilka razy) i zainstalować soft tak zwanym sposobem 1(czyli przez aplikację Update). Zdaję sobie też sprawę, że ten wątek mógł być poruszany już wcześniej, jednak naprawdę przeszukałem już pół internetu w poszukiwaniu rozwiązania, a im więcej czytam sposobów, które nie działają, tym większa frustracja i niechęć mnie ogarnia.

Da się to naprawić? Ewentualnie jest może jakaś wersja MIUI dla tego telefonu, na której działa GPS i rotacja?

Przepraszam, jeśli nie podałem wszystkich potrzebnych informacji, gdy będzie trzeba, to podam.

Screenshot_2016-08-01-19-43-33_com.mediatek.engineermode.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, jeśli chodzi o problem z GPS to chodziło po prostu o nieaktualną wersję Usług Google, po aktualizacji problem minął. Jednak nadal nie działają wszelkie funkcje związane z żyroskopem czy akcelerometrem, w tym głównie, co najbardziej irytuje, rotacja ekranu. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...