Jump to content

Samoczynnie pęknięty wyświetlacz

gordonix83
 Share

Recommended Posts

Witam,

W dniu dzisiejszym w moim tygodniowym Redmi Note 3 Pro miała miejsce dziwna sytuacja, otóż samoczynnie pękła mi szybka w telefonie co widać na dołączonych zdjęciach. telefon od początku noszę w żelowym futerale. Dla wszystkich spinaczy, którzy od razu zaczną pisać ze sam go rozwaliłem a teraz chce darmowej naprawy podziękuję. telefon  mi nie upadł, nie usiadłem na niego czy tym podobnych. Rano wszystko było okej i w pewnym momencie chciałem zadzwonić i gdy wybierałem numer zauważyłem to pęknięcie. Czy ktoś się spotkał juz z podobną sytuacją?? Sklep w którym zakupiłem telefon poinformował mnie, że oczywiście moga telefon wysłać na ekspertyzę do serwisu ale szansę są niewielkie na pozytywne załatwienie sprawy. Dodam tylko,że troche w necie podobnych wypadków znalazłem. Link do jednego wstawiam poniżej:

Samopękająca szybka

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

PS: Dodam jeszcze, że przejeżdzając palcem po pęknięciu nie wyczuwam pęknięcia. Jeszcze jedno spostrzeżenie czytając komentarze osób w internecie. Pęknięcie występuje dokładnie na wysokości baterii, a wczoraj telefon bardzo mocno się grzał podczas ładowania. Nie wiem tylko czy w tygodniowym telefonie może wystąpic problem, że bateria spuchła i wypchnęła wyświetlacz. Ostatnie zdjęcie pokazuje położenie baterii.

Bateria.jpg

Edited by gordonix83
Dodałem nowe zdjęcie

W branży komórkowej siedzę 20 lat i nigdy nie spotkałem się, żeby wyświetlacz pękł sam z siebie. Niewielkie jest też prawdopodobieństwo, aby pękł od wysokiej temperatury bateri. Szkło jest hartowane. Do tego szkło pęka w wyniku bardzo szybkiego nagrzania - szybko się rozszerza i jego struktura "nie nadąża". 

Spróbuj reklamować, ale specjalnie nie spodziewaj się cudu, czyli wymiany lcd w ramach gwarancji. 

Po 1 jeśli wyświetlacz pęka to nie pęka na ukos.

Przypadku samoczynnych tafli były w seri note samsunga.

Tak więc nie uważam się za eksperta ale nikt ci tego nie uzna jako samoczynne pęknięcie. A na uderzenie telefonu z boku.

Jeśli pęknięcie jest na wysokości bateri to też musiałeś go po prostu WYGIĄĆ i trzasnął.

Tak że jw jak dla mnie zaden z producentów by ci tego nie uznał

Wskaż jakikolwiek link mówiący o samoczynnym pęknięciu redmi note 2 lub 3 

Edited by homman

Mi to raczej wygląda tak, jakby telefon został wygięty na 1 rogu... Ktoś się oparł, albo jakoś pechowo w kieszeni się ułożył, czy coś i nie wytrzymał... Jeżeli dotyk działa normalnie, a samo pęknięcie nie jest wkurzające to raczej bym sobie darował wymianę ekranu... 

Dokładnie tak jak pisze nezumi.

Samoczynne pęknięcie telefonu działa tam gdzie naprężenia czyli koło głośnika.

Np tak

galaxy-s4-pekniety-ekran.jpg?9be06e

Z twoich zdjęć wynikało by że linia po prawej jest grubsza. I tam dostał telefon.

Edited by homman

Leżał na stoliku. Nezumi, Homman telefon od wczoraj leżał na stole i nie był ruszany- w tym problem. Nie mam pojęcia jakim cudem pękł :/ Sprawa  nie tylko tyczy sie telefonów z serii Note a także LG, Xperii i Galaxy s6

Edited by gordonix83

:) najlepsze pytanie wątku :)

Zobacz gdzie te s6 pękają podałem ci przykład.

Jeśli idzie pęknięcie to albo od rogu do rogu albo prawie równą linią lub okręgiem.

WTEDY mogą uznać naprawę za gwarancję.

A tak jak ty masz czyli ukosem ani z rogu a ni nijak jak ?

Jakie naprężenia ? Ewidentnie telefon walnięty w bok. Lub złamany w kieszeni.

• 1 month later...

@colinSTi
Kiedyś miałem taki sam problem z Lumią. Tyle, że ona była podłączona do ładowarki. Również ekran pękł. I niestety nie uznali gwarancji bo nie mam dowodów na to, że go sam nie rozwaliłem. Jeżeli zdecydujesz się na oddanie na reklamację powiedzą to samo. Niestety..

• 3 weeks later...

Posiadam Mi4 2/16Gb. Dzisiaj po nocy zauwazyle pekniecie wyswietlacza. Diwne jest to ze pekl pod szklem hartowanym ochronnym. Telefon nigdy nie padal, w kiszeni on fizycznie nie mogl sie uszkodzic bo ma stalowa rame i jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne jest wylaczone. Teledon ma 3 miesiaca i nie ma sladow uzytkowania. Ciekawe czy uznaja gwarancji.

• 3 weeks later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...