Skocz do zawartości

Redmi 3 - jak poznąć jaką ma wersję.


penetratore

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba chodzi my bardziej o wersję telefonu.

Na górze w informacjach o telefonie masz jaki model - redmi 3 albo redmi 3s (nie jestem pewien czy wyświetla pro)

Patrzysz jeszcze na ilość ramu i obecność czytnika - 3gb to wersja pro.

Redmi 3 (nie pro) jako jedyny nie ma czytnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Tak jak wskazywaliście. Mam Wersje Redmi 3 pro na bazie Miui 7
To co mam to faktycznie jest trochę zasyfione dlatego też pytanie od razu o ROM.
 

Pytanie.
1. Czy mogę wgrać Rom z działu "Pobierz Miui" -> "MIUI 6.7.28 ANDROID 5.1.1 ROZMIAR 651MB ROM HM3" i wgrać go przez Aktualizuj z ZIP-a czy muszę przez MiFlash?
PS. Nie zależy mi na OTA.

2. Ten MIUI 6.7.28 to już MIUI 8?

Edytowane przez penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kropek napisał:

Hej,

Jestem szczęśliwym posiadaczem od 2 dni Redmi3 Pro. Wgrałem rom za pomocą MiFlash. Powiedzcie proszę czy mam obecnie najlepszą dostępnych wersji romu? :>

 

Screenshot_2016-08-02-13-01-42-070_com.android.settings.png

Hej. Mam prośbę. Czy mógłbyś mi podać link do tego romu i ewentualnie opisać jak go wgrałeś? Ja swojego Redmi 3 pro kupiłem parę dni temu i mam w tej chwili taki ROM co na screenie. Chciałem odblokować bootloaudera (otrzymałem zgodę sms) ale wyskakuje komunikat, że nie mogę tego zrobić (chyba, że coś źle robię). Ogólnie to jestem z tego romu zadowolony ale chciałbym mieć w przyszłości automatyczne aktualizacje a z tego co się orientuję teraz nie będę ich miał. Z góry dziękuję.

Screenshot_2016-08-02-17-38-28_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cincin27 napisał:

To jest Xiaomi.eu przerobione przez Wietnamczyka żeby dało się zainstalować na zablokowany bootloader.

Może głupie pytanie, ale po co przerabiać xiaomi.eu jak normalnie można wgrać przez miflash ?

Dostałem właśnie dzisiaj Redmi 3 z 6.5.12 od ManhiTa. To jest stabilna wersja skoro w "()" jest napisane rozwojowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli A4Y zrobił mnie trochę w bambuko, bo pytałem specjalnie czy będzie stabilny. 

To drugi Redmi 3, który kupiłem u niego. Pierwszy dostałem z 7.1.3.0 i nie powiem działa wszystko i bateria też trzyma fajnie. 

MIUI8 nie chcę chyba, że któraś wersja trzyma tak dobrze jak na 7.1.3.0? 

Edytowane przez Waterloo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gabik napisał:

Hej. Mam prośbę. Czy mógłbyś mi podać link do tego romu i ewentualnie opisać jak go wgrałeś? Ja swojego Redmi 3 pro kupiłem parę dni temu i mam w tej chwili taki ROM co na screenie. Chciałem odblokować bootloaudera (otrzymałem zgodę sms) ale wyskakuje komunikat, że nie mogę tego zrobić (chyba, że coś źle robię). Ogólnie to jestem z tego romu zadowolony ale chciałbym mieć w przyszłości automatyczne aktualizacje a z tego co się orientuję teraz nie będę ich miał. Z góry dziękuję.

Screenshot_2016-08-02-17-38-28_com.android.settings.jpg

Cześć,

Wgrywałem identycznie z opisem tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

Mówiąc szczerze trochę nie świadomie zainstalowałem MIUI 8... Teraz się zastanawiam czy nie lepiej przeinstalować na 7?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie wiem po co pobierać ROM z miuipolska, ja pobrałem tylko z: http://en.miui.com/a-234.html i wszystko zadziałało :)

Hmm czasami przy odblokowywaniu telefonu czytnikiem linii papilarnych telefon się odblokowuje i gaśnie na czarno i tak kilka razy. Nie wiem czy to wina ROMu czy ... palca :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gabik napisał:

Który pobrałeś? I jak to jest z tym opisem firmware. Czy nie powinno być napisane Redmi 3 pro w nazwie?

Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

No nie powinno, te telefony mają te same romy, a wybrać masz ten którego link zostawiłem. Chyba że mieszkasz w Chinach i znasz mandaryński, to możesz wybrać któryś z pozostałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gabik napisał:

:-D Dzięki. Sam juz nie wiem czy kombinować z ta zmianą romu bo mam też problem z odblokowaniem bootloadera.

No to tym bardziej powinieneś ten zainstalować bo to rom na zablokowany bl i na nim można potem ten bl odblokować. Tylko przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem poradnik jak to robić miflashem, ze szczególnym uwzględnieniem tego co jest na czerwono!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
4 minuty temu, szymon61 napisał:

ten drugi rom moge zainstalowac od razu z tego romu ? Przez miflash ? Czy musze cos jeszcze zrobic? (zablokowany bootloader) ew. podeslijcie tutorial

 

No przecież toturial masz, MiFlashem możesz na każdy rom instalować, na zablokowany bl też, tylko musisz pobrać wersję romu fastboot i instalować w trybie download, wszystko czarno na białym napisane w lokalnym poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromWP napisał:

No przecież toturial masz, MiFlashem możesz na każdy rom instalować, na zablokowany bl też, tylko musisz pobrać wersję romu fastboot i instalować w trybie download, wszystko czarno na białym napisane w lokalnym poradniku.

Pobieram ten  Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download (to jest ten z poprzednich komentarzy) i z mojego aktualnego romu moge MiFlashem wgrac tamten przez tryb download tak? 

Edytowane przez szymon61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, szymon61 napisał:

Pobieram ten  Redmi 3 Latest Global Developer Version Fastboot File Download (to jest ten z poprzednich komentarzy) i z mojego aktualnego romu moge MiFlashem wgrac tamten przez tryb download tak? 

Tak, oczywiście według poradnika, czyli win64bit, rozpakowany, wgrany na c: itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...