Skocz do zawartości

[RN3Pro] Dwie linie u dołu ekranu po aktualizacji do MIUI 8


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
MIUI 8/8.1 Global/China Dev/Stable, Xiaomi.eu/MIUIPolska (każda wersja na stock kernelu)

Posiadany smartfon:
Redmi Note 3 Pro 3/32

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Zaawansowany / Z długim stażem

Opis znalezionego błędu

U dołu ekranu pojawiają się dwie linie o rozmiarze  1x1080px lub 2x1080px (idealnie nie jestem w stanie określić) są w odstępie 2px. Na zrzucie ekranu linii nie widać.
Zdjęcie tego problemu jest w drugim poście.

Aby usunąć te paski wystarczy zablokować ekran i odblokować lub zmienić jasność. Bug pojawił się dopiero w MIUI 8. Na MIUI 7 stable i global, czy CM13 problem nie występuje.

Bug zgłosiłem na http://en.miui.com/. Jeśli masz to samo, potwierdź to tam. Dziękuję.

http://en.miui.com/thread-321888-1-1.html

Logcat
Raczej zbędny, jeśli potrzeba to wstawię.

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka. Na Global Dev i Stable MIUI 7 tego nie było. Po instalacji MIUI 8 te paski się pojawiają można blokować ekran lub wyłączyć auto-jasność i zmienić na inną wartość to wtedy znikają.

Wybacz@Acid że wzywam. Wiesz gdzie raportować ten błąd by ktoś się tym zainteresował? Zaczyna mnie to denerwować powoli. Jak nie zostanie w miarę szybko naprawione to zmuszony będę wgrać jakiś AOSP.

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid chodzi tylko żeby ktoś to zauważył i może z następnym softem ktoś to naprawi. Bo to są paski które pochodzą z górnej części ekranu. Tak jak by sterownik który odpowiedzialny za wyświetlanie obrazu mylił się i pokazywał to co ma być na górze na dole. Ale po zablokowaniu i odblokowaniu znika. Sprawdze jeszcze patent z auto jasnością ekranu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fugens, jeśli zobaczysz te paski to zrób screenshot i wyświetl na innym urządzeniu. Mod odpisał że to może być problem hardware'owy w co raczej wątpię bo na MIUI 7 czy CM13 tego nie miałem. Zrobiłbym teraz i sprawdził ale paski znikły przed chwilą :)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaleczyłem trochę angielski ale myślę, że zdjęcie wszystko im wyjaśni. Bo dziwne żeby 3 ekrany, zepsuły się w taki sam sposób, ale to na bank coś w systemie jest. Myślę, że ktoś to naprawi lub z kolejną aktualizacją jakoś sie to naprawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dexorik@Fugens@m4ci3k_sz

W aplikacji Aida64 macie taki sam Fingerprint Scanner?

8cb416de49dacd7534bc3776a1d53570.jpg

Jeśli tak, to pewnie będziecie mieli takie same TWRP jeśli wgracie ze strony twrp.me

6628fa11d85f92d120ae08ab9b49113c.jpg

Oznacza to tyle że mamy za nowy hardware i MIUI 8 jest minimalnie źle napisane...

Ale to tylko teoria którą sam nie potwierdzę :)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na en.miui.com olali sprawe. Jedynie co pozostalo to wgrac Radon Kernel ktory rozwiazuje ten problem na 100.1%. Na stockowym kernelu paski sie pojawiaja. Szkoda tylko ze na tym kernelu nie dziala tylni aparat no ale trudno...

Chyba pora zalozyc 15 kont i im tam zaspamowac ze tez to maja i maja to naprawic. Zrobilem juz wszystkie testy jakie mozna i wszystko wskazuje na stock kernel a nie na hardware.

(Wybaczcie za brak polskich znakow)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Daviteusz zmienił(a) tytuł na [RN3Pro] Dwie linie u dołu ekranu po aktualizacji do MIUI 8

Co prawda nie mam telefonu już jakiś czas bo czeka na odprawę, ale chyba się problemem nareszcie zainteresowali.

http://en.miui.com/thread-321888-1-1.html

Zmienili stempel miui_add.gif na  miui_proc.gif i temat (bug) widnieje jako potwierdzony.

Współczuje wszystkim co mają ekrany BOE, możliwe że nadchodzą dla was dobre dni i problem zostanie rozwiązany po roku czasu od zgłoszenia :D 

Edytowane przez Daviteusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@Bartek 123, problem nie zniknął, przecież nie używałeś trybu czytania bez przerwy? Linie te pojawiają się randomowo, nie ważne czy z trybem czytania czy bez. Przy samej zmianie jasności nawet to się dzieje. Ja mam już inny wyświetlacz więc to jest jedyny sposób na rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...