Skocz do zawartości

Jak rozpoznać oryginał?


emailo

Rekomendowane odpowiedzi

tak właściwie to wgrałem od nowa ROM przy okazji zatem pytanie jak robi się aktualizację jak będzie nowy. Instrukcja na stronie mówi tylko o ROOTowaniu i wgraniu ROMu z bootloadera. Czy w bootloaderze robię też update (bez utraty ustawień i aplikacji?)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właściwie to wgrałem od nowa ROM przy okazji zatem pytanie jak robi się aktualizację jak będzie nowy. Instrukcja na stronie mówi tylko o ROOTowaniu i wgraniu ROMu z bootloadera. Czy w bootloaderze robię też update (bez utraty ustawień i aplikacji?)

pozdr

Update robisz poprzez recovery.

Jeśli chcesz sprawdzić szybkość swojego telefonu, porównac do wszystkich innych urządzeń mobilnych i uzyskać prawdziwy wynik to sciagnij sobie z marketu 3D Mark

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, np. taki wynik widziałem na filmiku testowym na youtube: 16840 ‖ 3300 ‖ 1058 ‖ 2300 ‖ 1600 ‖ 1400 ‖ 560 ‖ 770 ‖ 4180 ‖ 1020 ‖ 640

Zdziwił mnie więc wynik 11000 podany przez Ario i dlatego poprosiłem o wszystkie składowe, aby zobaczyć, co ten wynik tak zaniżyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie czyli 16000 i 11000 pkt. Składowych nie mogę podać bo oba Antutu odinstalowałem. Telefon śmiga i jestem bardzo zadowolony, to jest najważniejsze.

Hongmi to chyba najlepsza obecnie opcja dual sim, duża w tym zasługa MIUI.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was jest lepszą opcją od Hongmi, biorąc pod uwagę właśnie Aero2 (posiadam już, mam również Wi-Fi w domu), wielkość do tych właśnie 4.7 cala, HD i powiedzmy MIUI ? ;)

Bardzo się nad nim zastanawiam (200-250$ max) i na razie zbieram wszelakie dane, ponieważ pieniądze mam ale boję się Vatu i dlatego czekam na 100% pewność.

Mógłbym go zamówić jeszcze w ten week.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według Was jest lepszą opcją od Hongmi, biorąc pod uwagę właśnie Aero2 (posiadam już, mam również Wi-Fi w domu), wielkość do tych właśnie 4.7 cala, HD i powiedzmy MIUI ? ;)

Bardzo się nad nim zastanawiam (200-250$ max) i na razie zbieram wszelakie dane, ponieważ pieniądze mam ale boję się Vatu i dlatego czekam na 100% pewność.

Mógłbym go zamówić jeszcze w ten week.

To bardzo trudne pytanie, to zależy czego oczekujesz. Jak dla mnie Hongmi jest bezkonkurencyjne, ale nie ze względu na parametry, bo są lepsze (sprzętowo) i tańsze chińskie telefony, ale właśnie ze względu na MIUI. Poza tym cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Właśnie stałem się szczęśliwym? posiadaczem Xiaomi Red Rice. Jestem zupełnym lamerem jeśli chodzi o telefony, mam mnóstwo pytań, ale to może trochę później.

Otrzymałem telefon w wersji chińsko-angielskiej. Oglądając go i porównując do tej strony http://www.spemall.com/forum/topic/719- ... ion-guide/ większość szczegółów wskazywała, że jest to fake. Na szczęście po wielu próbach /spowodowane moim lamerstwem/ udało mi się wgrać polski room. Czy to oznacza że mam jednak oryginalny telefon?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie stałem się szczęśliwym? posiadaczem Xiaomi Red Rice. Jestem zupełnym lamerem jeśli chodzi o telefony, mam mnóstwo pytań, ale to może trochę później.

Otrzymałem telefon w wersji chińsko-angielskiej. Oglądając go i porównując do tej strony http://www.spemall.com/forum/topic/719- ... ion-guide/ większość szczegółów wskazywała, że jest to fake. Na szczęście po wielu próbach /spowodowane moim lamerstwem/ udało mi się wgrać polski room. Czy to oznacza że mam jednak oryginalny telefon?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak masz oryginalny telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@switomek

To identification quide na spemallu jest wątpliwe jakieś. Wielu użytkownikom nie zgadzało się jedno, dwa a czasami nawet trzy porównania i i tak okazywało się, że mieli oryginalne telefony. U mnie też widać różnicę w minimum 2 miejscach i mam oryginalnego Red Rice'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podać mi link do strony na której mogę sprawdzić kod z opakowania? Wszedłem na stronę xiaomi.com, ale niczego nie znalazłem.

Edit:

Chodziło mi o stronę, na której mogę sprawdzić ten numer. Znalazłem go przy innym topiku. Chyba jednak mam oryginał, bo kod sprawdzany był pierwszy raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - chciałem się upewnić, że mam oryginał: na stronie weryfikacyjnej po wpisaniu kodu wyskoczył mi zielony znaczek ok, ale jak wpisałem 2gi raz, żeby się upewnić wyskoczył już czerwony wykrzyknik? ilość sprawdzeń dla tego kodu jest tyle ile razy go wpisałem więc chyba ok? ponadto bez problemu wgrałem recovery i rom dla hongmi wcmda z miuipolska - więc chyba wsio ok i mam oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - chciałem się upewnić, że mam oryginał: na stronie weryfikacyjnej po wpisaniu kodu wyskoczył mi zielony znaczek ok, ale jak wpisałem 2gi raz, żeby się upewnić wyskoczył już czerwony wykrzyknik? ilość sprawdzeń dla tego kodu jest tyle ile razy go wpisałem więc chyba ok? ponadto bez problemu wgrałem recovery i rom dla hongmi wcmda z miuipolska - więc chyba wsio ok i mam oryginał?

Tak. Masz oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...