Acid

MIUI v5 (JB 4.2.2) Samsung Galaxy S4 GT-I9505 (Baza TW)

Recommended Posts

W pogodzie BZ można włączyć współpracę z pogoda miui. I używać widgetu pogody takiego jak w miui. Pogoda miui musi zostać.

MIUI_V5/N5

No i sie zje... popsuło sie . Po paru dniach poprawnej pracy na Philz recovery i kernelu KT nagle reboot. Zazwyczaj wywala mi sie po skonczonej rozmowie. Wrzuciłem od nowa cały rom i znowu spoko. Zasysam teraz nowa wersje i zobaczymy....  A propos pogody to mi Pogoda BZ działa tez bez systemowej.

Właśnie flasznałem 4.5.30  wkoncu mozna wysylac pliki przez wifi direct.. Tyle na razie zauwazyłem.

Edited by souka

Pierwszy post więc witam wszystkich :) Mam do was pytanie.

Wczoraj przeszedłem ze stockowego 4.4.2 na custom rom. Najpierw Wgrałem przez odina TWRP a potem flash romu. Dzisiaj wpadło mi do głowy przejście na MIUI bo korzystałem z niego na poprzednich smartfonach. Teraz pytanie, czy jak mam TWRP a oprócz tego nic nie ruszane to MIUI wystarczy sflashować z karty SD? 

Wybaczcie język laicki, jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji, chętnie ich udzielę.

EDIT: Już wiem że mam coś nie tak. przy próbie instalcji z poziomu TWRP wywala mi info z błędem i flash nie przechodzi.

Edited by trojan

O ile pamiętam to mi udało się przejść ze "stocka" na MIUI właśnie dzięki TWRP. Wcześniej też miałem problem. Przy obecnych wersjach spróbuj  Philz. Powodzenia

Właśnie flasznałem 4.5.30  wkoncu mozna wysylac pliki przez wifi direct.. Tyle na razie zauwazyłem.

Jakieś wieści po tych kilku dniach? Lepiej/gorzej/tak samo?

U mnie od tygodnia na pokladzie i zero problemow, wgralem również koledze i u niego tez ok. Tylko on ma problem co jakis czas wyskakuje, ze wyciagnieto karte sim i trzeba telefon restartowac, ale ten problem juz byl zanim miał miui. Tak na marginesie jesli ktos sie z tym spotkal i znalazl rozwiazanie to prosilbym o info.

Ja wrzucilem kernela tego ostatniego - MIUIv19-Google-edition-ausdim-Kernel-GT-I9505

uzywam recovery TWRP 2.7.0.1

procedura u mnie:

root - odin

recovery - odin

miui

gapps

wipe

reboot

i śmiga

Edited by winki
  • Like 1

Ja co prawda zostałem na 4.5.23 ale sprawę z rebootami widzę nieco inaczej. Są dni, kiedy jest wszystko OK, a później trafia się dzień, w którym wali kilka bootów. Przesiadłbym się na MI3, gdyby nie LTE a tak - trzeba się męczyć.

Co do zakupu MI3 to jak najbardziej polecam, kolega wyżej miał pewnie na myśli brak wsparcia LTE - ale na H+ też daje radę.

Moja sugestia jeśli wybierzesz ROM oparty na androidzie 4.3 to ominą cię chyba wszystkie problemy opisywane ostatnio na forum.

Czy macie problem z instalacja 4.6.6 ? mam chyba dosc nowy kernel Philz i nie moge zaktualizowac do najnowszej wersji.Do rebootow sie przyzwyczailem ale skołowany jestem trochę od tych różnych kombinacji co komu z czym dzała. Przecież  mamy te same telefony.

no i zeczywiscie na TWRP udało mi sie wrzucić 4.6.6. Dzieki winki za naprowadzenie. Spróbuje teraz Twojej konfiguracji.

edit.

Potwierdzam. W moim przypadku ausdim kernel plus najnowsze TWRP i rebooty zniknęły. Czasem dialer sie zawiesza ale jestem za granica i korzystam z operatora, który ma swoje nadajniki a częśc jest od orange. Podejrzewam , że te zwiechy łapie w momencie przeskakiwania z sieci na sieć. Wydaje mi się też, że odchaczenie lte w ustawieniach też może powodowac problem. winki jeszcze raz dzięki

Edited by souka

Faktycznie, mijają 2 tygodnie na kernelu Ausdim i mogę potwierdzić brak reebotów. Są inne przypadłości, np. przestwały działać przyciski, aparat nie chciał zrobić zdjęcia, ale generalnie nie jest to nagminne i pomagał restart.

Nie widzę zależności pomiędzy zmianami operatorów czy używaniem LTE a zwisami. Na LTE siedzę ciągle a jadąc do pracy mijam miejsce, gdzie przelogowuje mnie na nadajnki T-Mobile (z Play) i kłopotów nie mam.

No i git malina. Ja od zainstalowania ausdim wciąż bez rebootów ale tez nie wszystko jest ok. U mnie najbardziej kuleje dialer. Po skończeniu rozmowy ekran nie zawsze sie zaświetla a jak juz to ze sporym opóżnieniem. Mimo wszystko jest to duża poprawa. Czy jest szansa na "nieport"  miui na nasz fon?

No to lipton. Swoja droga to dzięki Acid za wkład - węzełkowato rzecz ujmując ;)

Edited by souka

jeżęli to :xiaomi.eu_multi_ja3g_4.7.11_jb-4.2 jest plik z miui v5 fo I9505 to macie coś zjebane w bazie. Jeżeli to ten plik to dwa razy go sciągałem i nie da rady go zainstalowac a recovery mam najnowsze!

jeżęli to :xiaomi.eu_multi_ja3g_4.7.11_jb-4.2 jest plik z miui v5 fo I9505 to macie coś zjebane w bazie. Jeżeli to ten plik to dwa razy go sciągałem i nie da rady go zainstalowac a recovery mam najnowsze!

Serio? Może zamiast tego ruszysz bańką i sam poczytasz bo może jakimś cudem się mylisz? Oh.. chwila... faktycznie... Mylisz się.

Na stronie jest rom 4.7.11 dla I9500 i to jest ja3g. Niżej masz I9505 w wersji .6.27 i to jest jfltexx.

Bardzo dobrze, że nie da się zainstalować. Bo w romach jest specjalne zabezpieczenie przeciw ludzkiej głupocie. 

• Like 1

Czas na pozbycie się wysłużonego SIII. Czy polecacie ROM opisywanyw tym wątku? Ktoś ma może przecieki czy jest szansą na v6 na S4?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Może kiedyś, za pół roku lub więcej... Na razie jeszcze dla Xiaomi wszystkich nie ma.

Mam s4 i tylko czekam aż ruszy sprzedaż mi4 64gb bo już mam go dość. Na twoim miejscu dałbym sobie z nim spokój tylko od razu kupił mi4.

Witam. Szybkie pytanie. Czy po skonczonym połączeniu telefon normalnie Wam działa. U mnie jest tak,że czasami musze go wybudzić "pałerem"

Info dla fanów nawigacji Copilot.. Jeśli Wam nie działa to spróbujcie z marketu zaintalować "guglowskie" text to speech.  U mnie pomogło. Myślę, że to tyczy sie nie tylko sgs4

Edited by souka

U mnie od tygodnia na pokladzie i zero problemow, wgralem również koledze i u niego tez ok. Tylko on ma problem co jakis czas wyskakuje, ze wyciagnieto karte sim i trzeba telefon restartowac, ale ten problem juz byl zanim miał miui. Tak na marginesie jesli ktos sie z tym spotkal i znalazl rozwiazanie to prosilbym o info.

Ja wrzucilem kernela tego ostatniego - MIUIv19-Google-edition-ausdim-Kernel-GT-I9505

uzywam recovery TWRP 2.7.0.1

procedura u mnie:

root - odin

recovery - odin

miui

gapps

wipe

reboot

i śmiga

Czy ktos sie uporal z "wyciagnieto karte sim" ?? bo mnie krew zalewa.. na dodatek na 3g bateria zrzera 2-4% na czuwaniu na 1h...

Wlasnie zauwazylem ze jak mam *#*#4696#*#* i tam jest WCDMA prefer to jak ma kiepski zasieg i opcje 3g odpalona to na 1000% wywali karte..teraz testuje GSM/CDMA auto (PRL)  czy ktos wie jak to zmienic by po restarnie sie nie zmienialo na WCDMA prefer ???? Ktory plik za to odpowiada??

Edited by xpablito

No i widzisz. ja na przykład nie mam problelmu z "wyciagnieto karte sim". Lece  na miui okolo pół roku na swoim s4. Ausdim kernel  Recowery TWRP. itd . Ja mam problem z dialerem albo raczej  z czujnikiem zblizeniowym. Po wystukaniu numeru i zblizeniu do fona wyswietlacz zostaje cały czas czarny, dopóki nie wcisnę power. Tez mnie to wkurza ale idzie z tym życ no chyba ze ktos zna rozwiazanie tego problemu :) a Propos 3g  to na pocieszke powiem Ci że aJFON 5 tez niewydala z ładowaniem 3g i wifi razem. Wydaje mi sie że to standard  energiooszczednisci jesli chodzi o internet  w fonie.

No i widzisz. ja na przykład nie mam problelmu z "wyciagnieto karte sim". Lece  na miui okolo pół roku na swoim s4. Ausdim kernel  Recowery TWRP. itd . Ja mam problem z dialerem albo raczej  z czujnikiem zblizeniowym. Po wystukaniu numeru i zblizeniu do fona wyswietlacz zostaje cały czas czarny, dopóki nie wcisnę power. Tez mnie to wkurza ale idzie z tym życ no chyba ze ktos zna rozwiazanie tego problemu :) a Propos 3g  to na pocieszke powiem Ci że aJFON 5 tez niewydala z ładowaniem 3g i wifi razem. Wydaje mi sie że to standard  energiooszczednisci jesli chodzi o internet  w fonie.

Dzieki kolego za info.. ja zaraz wrzuce sobie ten Ausdim i dam Ci znac czy mam to samo z dialerem.. 

u mnie rozwiazanie jest proste *#*#4696#*#* i zmiana na GSM/CDMA auto (PRL) 48h i zero problemow z karta wyjeta :)

lub na nf1 wrzucic to  -> http://en.miui.com/thread-35590-1-1.html

Mega za***iscie dziala!

Edited by xpablito

@up fajny link, ale roota nie mam na tym romie na bazie cm :/ kombinowalem z wipe i zaznaczaniem, rebootowaniem i nic :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

@up fajny link, ale roota nie mam na tym romie na bazie cm :/ kombinowalem z wipe i zaznaczaniem, rebootowaniem i nic :(

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Daj sobie na NF1 odpal tel zasij do NG8 i pusci raz jeszcze root moze pojdzie. Mi nie zalezy bardzo na root i nawet nie testowalem.. a narazie mam zmartwienie zbitej szybki wiec czekaja mnie dodatkowe koszta :/ ale wpierw zobacze czy same szklo da sie wymienic :)

Witam. Poradziłem sobie z gasnącym dialerem. ( na marginesie na innych foracyh też trafiały sie takie przypadki)  Zassałem ze sklepu "plej" apk o tytule bodajże  "proximite sensor fix", odpaliłem i po paru sekundach problem zniknął. polecam. W tym momencie ciesze sie w pełni sprawnym  telefonem z miui na pokładzie. No i czekam na dalsze aktualizacje... ;)

Lepiej podpowiedzcie jaki macie android i ktora wersje wrzucacie miui ze nie macie karta wyjeta.. bo mnie krew zaleje i wyrzuce telefon przez okno :oops:

Ok widze spora poprawe na NC4 i jak narazie po wgraniu razem z tym 4.8.29 z tego linku dziala jak nalezy. bateria mi wytrzymala od 14 do 21 :) a nie jak zawsze o 17 ladowalem. (mam bardzo slaby zasieg w pracy i w domu)

Edited by xpablito

Troche poczytałem i mam pare wątpliwości. Po pierwsze czy jest szansa na aktualizacje naszych s4. Jeśli nie to.czy w romie z wcześniejszego postu wszystko działa i jakie są ewntualne różnice względem 4.8.22?

Guest
This topic is now closed to further replies.