Acid

MIUI v5 (JB 4.2.2) Samsung Galaxy S4 GT-I9505 (Baza TW)

Recommended Posts

Standard. Mam teraz także MI3 i w jakichkolwiek testach SGS4 wymięka. Ma połowę tego co MI3. Natomiast jeśli chodzi o ekran to SGS jest nie do przebicia

Sytuacja z prędkością działania poprawiła się po wgraniu kernela z pierwszego postu, bo wcześniej to była naprawdę mała rzeźnia.

Czy wam też zdarzają się zwisy na tym romie? Właściwie nie ma dnia, żeby nie przytrafiła się sytuacja, gdzie przy próbie odblokowania telefonu mam czarny ekran i podświetlają się tylko przyciski a po kilku sekundach telefon restartuje.

Witajcie czyli co mam rozumiec poprzez brak oprogramowania na SGS4 ???

Czy za jakis czas sie ukaze czy mam sobie juz odpuscic wszystko bo niestety nie moge sie na forum doczytac czy wkrutce bedzie cos do SGS4  ???

Acid moze ty sie wypowiesz troche dokladniej tak zeby takie osoby jak ja ( laik ?) w koncu zrozumialy bo ja nadal nic niewiem, nigdzie nic nie wyczytalem i nic nie rozumie

• Like 1

Chlopaki, leży mi w domu szkło hartowane do S4 o grubości 0,1 mm może ktoś się skusi? Jest rewelacyjne. PRIV

MiuiV5/Nexus5

Od momentu wgrania miui na s4 nie mam z nim żadnych problemów, nawet nie musiałem wgrywać kernela. S4 mam z Orange. Poprostu wszystko śmiga jak należy.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Jestem jakiś inny ;)

W tym tygodniu zrobiłem 'fulłajpa' i postawiłem wszystko od nowa. Kernel musiałem zmienić, bo problem przycinki był, przez trzy dni cieszyłem się, że nie ma rebootów, ale dziś znowu. Czuć, że telefon się nagrzewa, przez jakieś 30 sekund brak reakcji i reboot...

Dodałem do pierwszego posta link do najnowszego recovery by naprawić problem z brakiem sim i data.

Dzisiaj próbowałem wgrać kilka godzin wersję 4.5.9, różne recovery (CWM miał problem z exFat, mimo instalowania wersji, która powinna to obsługiwać), później philz itp... Generalnie za każdym razem kończyło się na status 7 w recovery, niezależnie od użytego.

Pierwszy post więc witam. Probowałem przeskoczyc z 4.3.28. TWRP zmieniłem na CWM dalej wszystko spoko az po restarcie patrze a tu nie ma roota. W skrócie w roznych kombinacjach z wipe i bez miui działa ale brak  roota. MIeszałem w ustawieniach na wszystkie sposoby i lipa. wróciłem do 4.3.28 z ktore jest ok. ale nie moge zainstalowac copilota na ktorym bardzo mi zalezy.

Dzieki wielkie dla całej Ekipy MIUI Polska. Dzieki Wam musiałem zrezygnowac z gwarancji... ;)

Tysiąc opcji instalacji wersji 4.5.9 i za każdym razem wywala mi się , chyba podczas wrzucania kernela...
Błąd wygląda tak:
Update Boot Image...
set_perm: some changes failed
E:Error executing updater binary in zip '/nazwa miui.zip'

No i co robic?

EDIT:
Zmieniłem w updater-script adresy relinków z /data/local/tmp/relink na samo /tmp/relink i działa :)

Edited by lic3ns3d

Recovery musicie mieć najnowsze 6.0.3.2-5:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2279579

1. Recovery

2. Fix Permisions

3. Instalacja MIUI

4. Instalacja kernela. Co do kernela to tam jest kilka i jak jeden nie wejdzie to instaluj inny.

Ogólnie trzeba jakikolwiek custom kernel zainstalować dla działania WiFi na tej bazie.

Ok. Ja wrzucilem 6.0.3.2 sprobuje na nowszym CWM. Swoja droga to ciekawe, zecte same telefony a tak rozny efekt wychodzi. Zrobie backup a teraz dre 6.0.3.2.5 Dzieki

Czy wam też zdarzają się zwisy na tym romie? Właściwie nie ma dnia, żeby nie przytrafiła się sytuacja, gdzie przy próbie odblokowania telefonu mam czarny ekran i podświetlają się tylko przyciski a po kilku sekundach telefon restartuje.

Niestety po jednym dniu na tym MIUI zauważyłem to samo. Czasami przestają również działać przyciski funkcyjne, a jak telefon sam się uśpi to zaczynają spowrotem działać. Niestety te czarne ekrany dyskwalifikują rom na chwilę obecną, gdyż masz telefon w kieszeni, który nagle się wyłącza i nawet o tym nie wiesz :)

MI tez sie pare razy wyłączyl fon ale spoko. na razie wstrzymam sie z aktualizacją. Mam pytanie: czy komuś udało sie odpalic nawigacje Copilot na którymkolwiek MIUI?

Idleman.

A baterię masz ok?

Bo s4 często puchną i mogą powodować różne problemy.

Wysłane z mojego GT-I9300

Edited by raf7705

Wizualnie nie widzę problemów z baterią, statystyki też są OK, no a przede wszystkim na stockowym romie nie było problemu. Myślę, że fakt występowania tych rebootów jest związany z używaniem jakiegoś zewnętrznego oprogramowania, które w tych "niesprzyjających" warunkach je powoduje. Niestety, jak widać I9505 nie może się doczekać funkcjonującego update, bo każdy następny ma więcej błędów niż poprzednik.

Właśnie mam s4 kolegi i na oprogramowaniu samsunga się zawiesza przy uruchomieniu. Spróbuję mu miui zapodać, może ruszy. ..

Ja zrezygnowałem z MIUI na S4 z powodu częstych resetów i bootloopów.

Teraz na stockowym romie jest ok.

Przypuszczam, że zmiana kernela rozwiązałaby problem ale nie miałem już sił się w to bawić

Mam wstępnie dobre wieści. Po długich kombinacjach mam działającą kombinację: wsad z bieżącego tygodnia, czyli xiaomi.eu_multi_jfltexx_4.5.23_jb-4.2, który sam w sobie nie ma działającego wi-fi, uzupełniony o kernel KT-SGS4 dał stabilną (jak na razie) konfigurację.

Linki:

ROM: http://xiaomi.eu/community/threads/4-5-23.24389/

Kernel: http://en.miui.com/thread-12911-1-1.html

Użyłem recovery PhilZ Touch 6.41.6, full wipe i stawianie wszystkiego od zera.

Jak na razie (~24 h) bez orzykrych niespodzianek.

A w moim przypadku, niestety telefon jest uszkodzony i zawiesza się, niezależnie od wygranego softu.

MI tez sie pare razy wyłączyl fon ale spoko. na razie wstrzymam sie z aktualizacją. Mam pytanie: czy komuś udało sie odpalic nawigacje Copilot na którymkolwiek MIUI?

a jaka wersje masz ze nie ma zwieszek ? i jaki kernel ? bo mi niestety na najnowszej tez sie trafiaja

Mam wstępnie dobre wieści. Po długich kombinacjach mam działającą kombinację: wsad z bieżącego tygodnia, czyli xiaomi.eu_multi_jfltexx_4.5.23_jb-4.2, który sam w sobie nie ma działającego wi-fi, uzupełniony o kernel KT-SGS4 dał stabilną (jak na razie) konfigurację.

Linki:

ROM: http://xiaomi.eu/community/threads/4-5-23.24389/

Kernel: http://en.miui.com/thread-12911-1-1.html

Użyłem recovery PhilZ Touch 6.41.6, full wipe i stawianie wszystkiego od zera.

Jak na razie (~24 h) bez orzykrych niespodzianek.

Poczekam jeszcze trochę. 24h to trochę mało :D

No własnie napisałem że mi tez sie rebootuje. Teraz sprawdzam opcje od idleman. teraz siedze na cwm. w razie wu zmienie na Philz.

Czy nikt nie używa Copilot???

Edited by souka

a co to za opcje które używasz ? i jaki kernel ? nie chce rezygnować z miui bo jest dużo ładniejsze i ciekawsze niż wszystkie stocki ale jak reboty będą się powtarzać to kiszka

Lubię powiedzenie "Nie chwal teściowej przed zachodem słońca". Niestety, po dwóch pełnych dniach bez resetu, dzisiaj znowu wróciły objawy i w ciągu dnia 2 razy zwiesił się i zresetował podczas wybudzania. Spróbuję jeszcze podziałać bez karty SD (mam 64GB SDXC). Może tu tkwi jakiś problem?

Dodam cos od siebie. Zmieniłem kernel na ten od idleman i wrzuciłem recovery philz ( w tej kolejnosci) na razie spoko. Zero restartów, zauważyłem tez ze w tym nowym kernelu są inne ( niższe ) napiecia  dla cpu niz np. w chronic kernel. (z pamięci to stwierdzam  :-P ) Mam wrażenie , że fon sie mniej grzeje. Kernel spoko bo razem z nim instaluje sie tweaker do niego.

souka  - jak tam z tym kernelem ? dalej jest ok ? po 3 dniach juz mozesz cos wiecej napisac jak ze stabilnoscia ?

W moim przypadku wszystko gra. Zero rebootow. Pare razy lekko mi tel. przywiesił ale to juz moja zasługa. Bawiłem sie tym tweakerem i troche za bardzo zaszalałem. Teraz mam zmieniony tylko governor, scheduler  i pare pierdół. Jak narazie wszystko gra. ( poza tym, że wciąż walcze z Copilotem :)

A czy ktoś wie co mam zrobić żeby mi aplikacja pogoda zadziałała ? Po wgraniu najnowszego miui było ok ale musiałem kennel zmienić żeby Wi-Fi zaczęło działać i od tej pory pogoda już nie działa.

Jakieś pomysły panowie ?

Zainstalowac ze sklepu play aplikacje Pogoda BZ.

MIUI_V5/N5

Witam zainstalowałem pogoda bz ale tamta pogoda nadal nie działa. Próbowałem ją odinstalowsc ale wrogów nie mogę tego zrobić. Czy ktoś na jakiś pomysł na to ?

Guest
This topic is now closed to further replies.