Acid

MIUI v5 (JB 4.2.2) Samsung Galaxy S4 GT-I9505 (Baza TW)

Recommended Posts

Na MIUIPolska dostępny jest port MIUI v5 dla Galaxy S4 I9505 (rom multilang z językiem polskim).

GT-I9500.png

ROM jest na bazie Samsunga 4.2.2 (tak jak oficjalny GT-I9500)

Baza:

• JDQ39

Jak włączyć LTE?

• Na romie można włączyć LTE
  • Wpisz numer *#*#4636#*#* w dialerze.
  • Wybierz informacje o telefonie
  • Zmień WCDMA na LTE/GSM/CDMA auto (PRL)

Dodatki

WAŻNE:

• MIUI v5 jest bazowane na firmware ZHUBMF4 (HK) toteż aby móc korzystać z Wi-Fi na SGS4 o baseband innym niż ten MF4 należy zainstalować custom kernel: ChronicKernelV1.3
  • Do instalacji konieczne jest użycie Recovery CWM 6.0.3.2 lub nowsze do pobrania: tutaj

DOWNLOAD:

ROM od 郁闷得撞墙

• Like 1

Ale mi bardziej chodzi o tę trójkę przed datą ... sądziłem, że jest ona skorelowana z numerem wersji MIUI z tytułu wątku (czyli 5 :))

Rozumiem, że chyba jednak nie ...

w dyskusjach pod instrukcją instalacji MIUI na s3 widziałem niepowodzenia. Mam s4 (I9505) w Orange, android 4.3.

1. Czy przebieg instalacji na s3 i na s4 różni się?

2. Jeżeli instalacja jest inna to czy można liczyć na nią na miuipolska, czy ewentualnie ktoś z szanownych forumowiczów poda link.

Dziekuje wszystkim, zwłaszcza "ekipie"

W nawiązaniu do tematu - super ze jest ROM do Sgs 4 I9505, ale pytanie jest jak wygląda proces instalacji? Teraz mam Android 4.4.2 - zanim stracę gwarancję chciałbym być pewien czy warto, czy to mi się uda. Pozdrawiam.

Co by było, gdyby zainstalować sobie np poniższy rom 4.2.7 ze strony en.miui?

http://en.miui.com/thread-11175-1-1.html

Jeśli dobrze czytam nie miałbym języka polskiego, ale czy nie skomplikuje to późniejszej instalacji nowszego polskiego romu (jeśli się oczywiście taki pojawi)?

Nie do końca jeszcze kumam wszystkie "zawiłości" związane z custom romami stąd to pytanie. Związane jest też ono z tym, że s4 w wersji i9505 jako ostatnia otrzymuje aktualizacje, albo nie dostaje ich wcale :(

Niby baza TW, więc chyba taka sama. Ale jeszcze poczekam i zobaczę jak szybko (i czy w ogóle) pojawi się rom 4.2.14 u nas i na ich stronie.

Witam, czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to jest ta baza TW. Zrootowalem swojego s4 , wgralem najnowsze recovery cwm i przy instalacji dostaje komunikat status 7. Kolego GeoT czy udalo ci sie poprawnie zainstalowac rom i jak sie do tego dobrze zabrac?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

TW = TouchWIZ = baza Samsunga = te wszytkie bajery, kolory, okienka co widzisz na swoim Galaxy S4 od pierwszego uruchomienia.

Dzieki Acid za szybka odpowiedz. A gdzie znajde info jaka posiadam baze tw i czy jest ona zgodna aby instalacja przeszla poprawnie?

Ustawienia - Informacje o telefonie.

Baza nie ma znaczenia.

Wysłane z MI3 W

Witam, czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to jest ta baza TW. Zrootowalem swojego s4 , wgralem najnowsze recovery cwm i przy instalacji dostaje komunikat status 7

Nie mam pojęcia dlaczego ale ten błąd wywala recovery praktycznie każde (sprawdzałem kilka różnych) z wyjątkiem TWRP.

Nie pamiętam której wersji używałem ale poniżej masz którąś z xda

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2265588

Wiem, że TWRP nie wyrzuca tego błędu i tym właśnie zainstalowałem MIUI na swoim I9505. Można edytować też fragment pliku zaszytego w zipie z romem, ale u mnie to akurat nie zadziałało, ale jak zechcesz to wygogluj to sobie. Chyba nawet tu na forum o tym pisano.

Dzieki GeoT. Na recovery TWRP poszlo. Nastepnie chcialem sobie z poziomu recovery doinstalowac dodatki i aplikacje i znow fonik mi wisi na logo samsung. Ktos wie czemu tak jest? Poza tym chcialem sie zapytac czy moge zrobic kopie ustawien w moim htc oczywiscie w miui i wrzucic ja potem do s4?

No wiec ponownie postawilem s4 do zycia, zrotowalem, wgralem recovery twrp, potem full wipe, zainstalowalem miui, od razu zainstalowalem dodatki i w koncu smiga az milo:)

No wiec ponownie postawilem s4 do zycia, zrotowalem, wgralem recovery twrp, potem full wipe, zainstalowalem miui, od razu zainstalowalem dodatki i w koncu smiga az milo:)

No z tym "miło" to bym nie powiedział. Witajmy "knox warranty void 0x1" ;)

Chyba, że rootowałeś ze starego stockowego romu, to inna sprawa :)

Dla mnie to nie ma znaczenia bo telefon nabyłem bez gwarancji:) tak czy tak dzięki za podpowiedź dotycząca TWRP:) mam nadzieje że w końcu pojawią się wersje MI3W z większą pamięcią to pewnie wtedy zakupie.

Dla mnie to nie ma znaczenia bo telefon nabyłem bez gwarancji:) tak czy tak dzięki za podpowiedź dotycząca TWRP:) mam nadzieje że w końcu pojawią się wersje MI3W z większą pamięcią to pewnie wtedy zakupie.

Już są. I chyba sobie kupię (bo czarny...) 64GB z ibuygou.

Tego Knoxa (flagę) można usunąć, a przynajmniej tak czytałem ;)

Oj nie bardzo przynajmniej na razie i jeszcze pewnie długo poczekamy. Na razie bez ruszenia flagi można telefon zrootować i wrzucić niebrandowanego stocka. Wiem to bo mi się udało.

Choć oczywiście docierają plotki że przy pomocy jtaga i nadpisaniu chipa to się udało, ale nie drogą softwarową.

Przymiezam się powazbie do zmiany z mi2s na s4 kę. A że MIUI b. mi sie podoba, chcialem wgrac je na ten tel. Jednak jak zaczynam czytac, moge stracic gwarancje przez knoxa. Zakladam ze tel bedzie prawie nowy, wiec z nowym andkiem. Da rade zrootowac fon i wgrac mu przez CWM miui, bez nabicia licznika knox? Czy sam root juz sie do tego nie przyczyni? Zalezy mi na tel z gwarancją

Tap Tap from my MI2

Przymiezam się powazbie do zmiany z mi2s na s4 kę. A że MIUI b. mi sie podoba, chcialem wgrac je na ten tel. Jednak jak zaczynam czytac, moge stracic gwarancje przez knoxa. Zakladam ze tel bedzie prawie nowy, wiec z nowym andkiem. Da rade zrootowac fon i wgrac mu przez CWM miui, bez nabicia licznika knox? Czy sam root juz sie do tego nie przyczyni? Zalezy mi na tel z gwarancją

Tap Tap from my MI2

Root ci knoxa nie ruszy (jeśli zrobisz to dobrze i zgodnie z instrukcją, którą na necie łatwo znajdziesz), ale już instalacja custom recovery niestety tak.

Wiec jeśli chcesz miui musisz liczyć się z knoxem i portowanym romem (tak jest w przypadku S4 I9505 na tą chwilę, który działa delikatnie mówiąc różnie) albo trzymać się telefonów xiaomi

A co to znaczy, że ten port działa "różnie"? Są z nim jakieś znaczące problemy? Przesiadłem się z MI2S na I9505 i aż mnie zęby bolą, jak widzę "zwykłego" androida z S4. Do tego stopnia, że mam ochotę olać Knoxa (mimo gw.), ale czy nie zamienię siekierki na kijek w przypadku tego porta?

A co to znaczy, że ten port działa "różnie"? Są z nim jakieś znaczące problemy? Przesiadłem się z MI2S na I9505 i aż mnie zęby bolą, jak widzę "zwykłego" androida z S4. Do tego stopnia, że mam ochotę olać Knoxa (mimo gw.), ale czy nie zamienię siekierki na kijek w przypadku tego porta?

A ja coraz częściej zastanawiam się czy nie powrócić na stocka na S4:)

Pisałem już o problemach z którymi ja się borykam. Póki co jest problem ze stabilnością. Przy bardziej skomplikowanych operacjach (pobieranie z neta większych plików, kopiowanie dużych plików, jakieś skanowania albo testy typu antutu czy 3dmark) telefon sam się wyłącza i zalicza bootlopa. Ciekawe, że wystarczy przy tego typu operacjach mieć podłączoną ładowarkę i problem znika.

Ale w związku z tym, że teraz ten telefon ma żona a ona używa go jedynie do dzwonienia, słuchania muzyki i czytania ebooków więc ona tego zjawiska nie doświadcza, dlatego póki co jest jak jest. No i miui się jej podoba więc zostało.

Jednak gdybym miał sam używać tego telefonu to pewnie (póki co) byłbym na stocku.

Dzięki za podpowiedź. Niestety wyklarowałeś mi sytuację, bo mój telefon jest używany intensywnie i "biznesowo" i nie mogę sobie pozwolić na jego niedyspozycję. Z utęsknieniem dzisiaj spojrzałem na moje MI2S leżące w pudełku, którego się będę pozbywał (za mały ekran). Może jednak Mi3...

Tylko żebyś mnie dobrze zrozumiał. Nie twierdzę że to wina portu. Może być coś u mnie nie tak. Po prostu przekonałem się że jeśli miui to na oficjalnie wspieranych telefonach. Porty są często niedopracowane.

Dlatego mam MI3 ;)

U mnie na s4 miui śmiga aż miło, robiłem mu testy w antutu parę razy i takich rzeczy nie zaobserwowałem. Myślałem o mi3 ale s4 jakoś lepiej w dłoni leży i zostaję przy nim. Idleman

stawiaj miui na s4 bo naprawdę warto, warto nawet zaryzykować, zawsze przecież możesz wrócić do tego nieszczęsnego stocka.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Ta informacja wyżej bardzo ważna. Zapomniałem ją dodać bo z góry zakładam że większość u nas ma I9505 a nie I9500.

Jak napisałem problem może być po mojej stronie dlatego nie zniechęcam do miui wręcz przeciwnie. Wykryłem też przypadkiem że po rezygnacji z Wsmu niepożądane zjawiska póki co znikły. Będę więc grzebał dalej

Miui mam zainstalowane na i9505. Używam mi-tools, używałem wsm-tools i wszystko śmiga. Żadnych zwieszek.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za wszystkie rady. Jak się należało spodziewać, nie oparłem się pokusie i MIUI stoi (no, trochę walki było, głównie ze względu na problemy z instalcją TWRP), ale poszło.

Niemniej, jak u Was wygląda z prędkością działania? Jestem zdziwiony, ale prędkość interfejsu nie powala (przy zoomowaniu okien itp). Wynik w anututu na poziomie 21500 też nie zachwyca.

Mam coś nie tak, czy to standard?

Guest
This topic is now closed to further replies.