Skocz do zawartości

Problem z usb


Timoonek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem się telefonu z komputerem przez usb. Tylko ładuję, a nie wykrywa go na kompie, nie mam możliwości zmiany na przesył dancyh (mtp). Nie pomaga ani zmiana treści pliku /data/property/persist.sys.usb.config na mtp, ani aktualizacja do najnowszego miui. Jakieś inne pomysły? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odwrotny problem - łącze się z komputerem, widzę pliki telefonu, łączy się z mi pc suite, pokazuje że ładuje ale % nie przybywa a wręcz spada.

Raczej nie wina kabla i kompa, bo kiedyś ładowało ( tzn. na miui7, teraz jest 6.7.7 ) OCB?

EDIT: powrót na 6.5.26 ( full wipe ) i... działa. Normalnie ładuje. To jakieś jajka są.

Edytowane przez zygzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, magyarek napisał:
Dnia 10.08.2016 o 13:23, eljot napisał:

Też mam ten problem z mi4c, bardzo wolne ładowanie ... cos koło 7h

jakiś układzik na płycie głównej walnięty...

Sprzęt wysłany do Technos'a poczekamy, zobaczymy na rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Czy łączył ktoś Mi4c do laptopa przez USB-C? Chyba wtedy dopiero działałoby Quick Charge no i transmisja lepsza. A jeśli ktoś używał to czy trzeba jakieś sterowniki instalować dodatkowe? Teoretycznie pod USB system sam instaluje urządzenia ale powyżej 3.0 nic do tej pory nie miałem podłączanego do laptopa. Problem mam pod Win10 Home 64-bit, ładuje i rozpoznaje telefon pod USB 2.0 3.0 a pod USB 3.1 nie.. Zainstalowałem MiSuite, też nic, myślałem że wina kabla, kupiony chiński wcale nie najtańszy - nic nie działa, spróbowałem oryginalny od ładowania dołączony na końcu do OTG USB.2.0 i dalej do kompa USB typ C i tylko ładuje. Ktoś się w tym temacie orientuje?

Edytowane przez JareQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JareQ napisał:

Witam.

Czy łączył ktoś Mi4c do laptopa przez USB-C? Może wtedy dopiero działałoby Quick Charge? A jeśli ktoś używał to czy trzeba jakieś sterowniki instalować dodatkowe? Teoretycznie pod USB system sam instaluje urządzenia ale powyżej 3.0 nic do tej pory nie miałem podłączanego do laptopa. Problem mam pod Win10 Home 64-bit, ładuje i rozpoznaje telefon pod USB 2.0 3.0 a pod USB 3.1 nie.. Zainstalowałem MiSuite, też nic, myślałem że wina kabla, kupiony chiński wcale nie najtańszy - nic nie działa, spróbowałem oryginalny od ładowania dołączony na końcu do OTG USB.2.0 i dalej do kompa USB 3.1 i tylko ładuje. Ktoś się w tym temacie orientuje?

Standardowa wersja USB 2.0 może dostarczyć 2,5 W (5 V i 500 mA), natomiast USB 3.1 już 4,5 W (5 V i 900 mA). Więc na takich portach nie zadziała QC.

Są płyty główne z portem usb w kolorze czerwonym z opcją usb Super Charger ze zwiększonym natężeniem prądu. W laptopach też można spotkać takie rozwiązanie.

gt70_50.png   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Problem widzę dalej nierozwiązany, a u mnie niestey to samo :/ Nikt nie wie jak to obejść? Debugowanie USB / włączenie trybu MTP / Instalacjia MI Suite - nic nie pomaga - Mi4c tylko się ładuje, nic więcej - na tym samym komputerze, i tym samym kablu kilka aktualizacji wstecz wszystko ładnie działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem widzę dalej nierozwiązany, a u mnie niestey to samo :/ Nikt nie wie jak to obejść? Debugowanie USB / włączenie trybu MTP / Instalacjia MI Suite - nic nie pomaga - Mi4c tylko się ładuje, nic więcej - na tym samym komputerze, i tym samym kablu kilka aktualizacji wstecz wszystko ładnie działało...

Wyłącz debugowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jest włączone czy nie, i tak nie działa. W menedżerze urządzeń nie ma żadnych pozycji ze znakiem że sterownik jest zły, instalowałem różne wiele razy i nic. Niepokoi mnie natomiast to że jeżeli próbuje jakimś programem (np do tworzenia skrótów) włączyć MTP to nie zachowuje tej opcji, pomimo że  w opcjach programistycznych MTP jest zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy jest włączone czy nie, i tak nie działa. W menedżerze urządzeń nie ma żadnych pozycji ze znakiem że sterownik jest zły, instalowałem różne wiele razy i nic. Niepokoi mnie natomiast to że jeżeli próbuje jakimś programem (np do tworzenia skrótów) włączyć MTP to nie zachowuje tej opcji, pomimo że  w opcjach programistycznych MTP jest zaznaczone.

Niektórym to pomogło , sterownik się w systemie zmienił na inny i już działało MTP. Znam temat , po wygraniu którejś wersji z 7.0 też tak miałem, chyba usunąłem całkowicie sterowniki i zainstalowałem jakieś co mam z paczką miunlock, pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej, miałem problem z baterią w moim Mi4c - wymieniłem ją i niby po kłopocie...

Ale no właśnie - niby. Pierwsze co zauważyłem, to że bateria strasznie wolno się ładuje, a ponadto nie mam połączenia usb z pc, telefon ładuje się jak przy podłączeniu do normalnej ładowarki, wcześniej wszystko było ok.
 

Dodatkowo, zawsze gdy połączałem go do ładowania na wyłączonym telefonie to pokazywało się okno z % baterii, teraz tego nie ma :(

 

EDIT.

Telefon w ogóle nie ładuje się gdy jest wyłączony... Może to być wina gniazda,czy raczej płyta ?

 

Gniazdo usb wymienione, problem pozostał :/ Macie jakieś pomysły ?

Edytowane przez Mr__DJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz czy tasmy (bieganacej od dolu telefonu , pod bateria, do plyty glownej - prawidlowo powinna byc umieszczona wzdluz takiego wyzlobienia ) nie podlaczyles do gory nogami :D Ja ostatnio tak zrobilem i zastanawialem sie co urwa jest nie tak z tym telefonem :D

Ja mam problem z mi4c, ze nie wykrywa go laptop, ladowanie dziala - wolno ale dziala (naladowanie 0-100% ok 3 godzin). Problmem jednak jest wlasnie to nie wykrywanie przez komputerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...