Skocz do zawartości

Xiaomi redmi note 3 pro aktualizacja telefonu


spayker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak mam zainstalować oficjalny room na Xiaomi Redmi note 3 pro prime na zablokowanym bootloaderze (robiłem według tej instrukcji zawartej w FAQu i napis " Device unlocked" zwraca na false)?)(link skąd to robiłem: https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

 

Do tego według tego podpunktu:

Cytat

ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

musimy pobrać ROM zablokowany, problem jest taki, że wszędzie te ROM'y na tej stronie są odblokowane.

Ktoś pomoże jak się z tym uporać?

Dziękuję i pozdrawiam. Prosiłbym o wyrozumiałość, gdyż jest to mój 1 telefon od Xioami.

Edytowane przez spayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Jak masz zablokowany bootloader to na miuipolska.pl nic nie znajdziesz. Twoją stroną jest en.miui.com i romy Global

W takim razie czy romy z en.miui.com dadzą mi możliwość spolszczenia mojego telefonu czy nie? Poza tym jak za ich pomocą wgrać ROM? według tego co jest napisane w moim telefonie posiadam Miui polska w wersji 7

 

25 minut temu, ZduneX25 napisał:

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem.

Poprawione.

Edytowane przez spayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje Global też mają język polski, więc jak nie chcesz odblokowywać telefonu i zależy Ci tylko na polskim języku, to śmiało korzystaj z Globala. A mogę wiedzieć, co powstrzymuje Cię przez odblokowaniem bootloadera? Gwarancji nie tracisz, a masz dużo większe możliwości personalizacji telefonu :)

I to, co masz wgrane na telefonie, to prawdopodobnie jakiś syfmiui, bo nigdzie w sklepach nie wgrywają tego softu. Czym prędzej wgraj sobie któryś Global i możesz zastanowić się nad MIUI Polska (oczywiście po wcześniejszym odblokowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu w którym kupowałem telefon i powiedzieli że po odblokowanie bootloadera tracę gwarancje;/ dlatego prosił bym jakiś tutorial jak mam zaktualizować miki do wersji 8 bo nigdzie nic znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam

Edytowane przez spayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spayker napisał:

Dzwoniłem do sklepu w którym kupowałem telefon i powiedzieli że po odblokowanie bootloadera tracę gwarancje;/

Czyli tak jakbyś nie miał gwarancji wcale, bo i tak będą za wszelką cenę próbowali odrzucić Twoją reklamację.

Spróbuj zainstalować globala dev, znajdziesz na en.miui.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

To podaj tu ten sklep a przy okazji wpiszemy go na czarną listę ;)

LuxeShop :P

1 godzinę temu, ahr napisał:

Spróbuj zainstalować globala dev, znajdziesz na en.miui.com.

No tak, ale co i jak mam robić? Tego nie wiem, pierwszy raz mam ten telefon. Jakaś instrukcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, spayker napisał:

LuxeShop

Prestiż aż się wylewa oknami...

 

Poradnik o formatowaniu telefonu (MiFlash)

i rom fastboot stable http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=kenzo_global&b=F&r=global&n=

abo dev http://bigota.d.miui.com/6.7.29/kenzo_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_7bd098cea7.tgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skay77 napisał:

ten mi flash jest stary  proponuje zainstalowac  wersja  2016.04 .01  http://xiaomitips.com/download/miui-rom-flashing-tool/ i dlaczego nie masz  tego image  na C   (sciezka w uj  dluga)

Dzięki, zaraz sprawdzę, nie mam na C tego, bo można na jakiekolwiek mieć i nie będzie to raczej robić różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, skay77 napisał:

ty masz zablokowany bootloader? 

Czytaj temat proszę...

18 minut temu, ahr napisał:

Zwróć też uwagę na folder który wskazujesz w Mi Flash. Powinien być poziom wyżej, czyli ten w którym się znajduje folder "images".

Próbowałem domyślny, rozpakowany i folder images, na wszystkim sypało błędami.

 

No nic będę musiał iść do serwisu, aby w ramach gwarancji odblokowali bootloader i zainstalowali najnowszą wersję, albo się będę męczyć jeszcze z tym przed zdalne odblokowanie urządzenia.

Dziękuję za porady.

Edytowane przez spayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, primek napisał:

Zapewne próbujesz wgrać rom w trybie fastboot, a powinieneś w trybie EDL

A jak wejść w ten tryb? Power + volume up? Jeśli tak to mi nie wykrywa w ogóle telefonu, windows nie może znaleźć w ogóle sterownika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spayker napisał:

A jak wejść w ten tryb? Power + volume up? Jeśli tak to mi nie wykrywa w ogóle telefonu, windows nie może znaleźć w ogóle sterownika :/

Przypięty temat:

Poradnik nr 3 to cały proces wgrywania softu przez MiFlash, w tym wyjaśnione jak wejść do EDL (komendą adb reboot edl) i skąd wziąć sterownik.

Poradnik nr 5 - dwie kolejne metody wejścia w EDL, z trybu fastboot i za pomocą klawiszy głośności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu zmaganiach uwaliłem fona. Włączam go i pokazuje się tylko na logu MI.com. Nie mam już na to siły ani pomysłu. miflash ciągle coś wykrzacza i tym razem wykrzaczył mi cały telefon -_- Co mogę w tym wypadku zrobić? A może ktoś to zrobi mi zdalnie przy pomocy teamveawera? Mogę tylko wejść w fastboot, ale miflash nie chce przeflashować, wywala błąd, że bootloader jest zablokowany. Jakieś rady?

Edytowane przez spayker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, po aktualizacji telefonu redmi 3 pro mam problem z listą kontaktów. Nie działa prawidłowo szybkie przewijanie kontaktów- mogę maksymalnie scrolować do litery K dalej tylko ręcznie więc jak szukam kogoś z nazwiskiem na W to robi się problem. Czy da się jakoś wrócić do fabrycznej wersji bez utraty danych?

obeznie mam soft miui 8 6.8.4

Edytowane przez Swider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie występuje to samo, ale do litery L. Siedzę na xiaomi.eu Stable 7.5.2, więc chyba nie ma reguły na jakim sofcie wystąpi błąd. Sam radzę sobie z tym z wpisywaniem u góry pierwszej litery bądź kilku pierwszych, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, bo trochę dłużej z tym schodzi. Pewnie jakiś bug i ponowne wgranie oprogramowania na czysto by pomogło, ale nie chce mi się robić obecnie kopii i sprawdzać, bo za długo by mi z tym zeszło, biorąc pod uwagę jak zapchany mam telefon.

Edit: Dodam, że zmiana wszystkich Łukaszów na Lukaszów u mnie nie pomogła, a na poprzednim sofcie nawet z "Ł" działało.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...