Skocz do zawartości

Błąd aparatu


Xkarenka

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Acid napisał:

@hcboria No co? Zapytałeś jaki ROM to dostałeś odpowiedź 32 GB pamięci ROM. Prawidłowo. 

Zapytaj się o wersję MIUI to dostaniesz co chcesz...

W zasadzie jakbym zapytał ile masz Romu mógłbym się spodziewać takiej odpowiedzi ;)

@Xkarenka

Spróbuj zainstalować inne miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Łapcie :-D

Screenshot_2016-07-30-21-00-39_com.android.settings.png

Wgraj Global Dev 6.5.30 przez Updater jako zip. Rom znajdziesz na en.miui.com. Instalacja przy okazji usunie dane z telefonu bo to przejście ze Stable na Dev.

Choć jeśli to nie naprawi to raczej aparat jest walnięty.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,
mam problem z aparatem w telefonie Mi5 (3/64 pro)

Po otworzeniu aplikacji aparat brak jest podglądu i wyskakuje komunikat "błąd aparatu. nie można połączyć z aparatem".
Tak się działo na romie MIUI 9 by xiaomi.eu 7.9.14 (rozwojowa). Żeby sprawdzić czy to nie jest przypadkiem wina miui, zainstalowałem inne romy:


xiaomi.eu_multi_MI5_V7.5.6.0.MAACNDE_v7-6.0

Na tym romie przez działał program open camera. zrobiłem kilka zdjęć, wyłączyłem i włączyłem open camera,
przestawiłem na kamerkę i program się wyłączył. Od tego momentu gdy wchodziłem w ten program, brak było podglądu i nie mogłem zrobić zdjęcia.
Zrestartowałem telefon, otworzyłem open camera i wszystko było ok. Był podgląd, zrobiłem kilka zdjęć, przełączyłem na nagrywanie, działało do 7 sekundy. zawiesił się obraz na tym 
nagrywaniu i nie mogłem więcej nic zrobić. Żeby znów móc robić zdjęcia, musiałem zresetować telefon. Dodam, że działał również program do robienia zdjęć, który był zainstalowany już w miui (nie mogłem nagrywać wideo, a program działał tylko przy pierwszym uruchomieniu).

 

 

miui_MI5Global_V8.5.3.0.NAAMIED_0e30ccdfcd_7.0


To samo co na romie wyżej. Działa dopóki się nie wyłączy aplikacji. Nagrywać wideo czasem mogę.

Są momenty, że aparat działa nawet po drugim czy trzecim włączeniu aplikacji, robi zdjęcia i nagrywa filmy.

 


Czy to może być wina oprogramowania, skoro przy trzech romach dalej nie działa?
Czy zepsuty jest fizycznie ten aparat? Aczkolwiek to dziwne, bo przez chwile mogę robić zdjęcia - do ponownego włączenia programu lub nagrywania wideo (przytrzymałem przycisk i zrobił ponad 30 zdjęć).
Co mogę jeszcze sprawdzić? Da się dokupić taki aparat? W ustawieniach znalazłem, że to imx298_semco

Edytowane przez ksiezyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...