Jump to content

Oszczedzanie baterii a gps i aplikacje w tle

Recommended Posts

Hej, zastanawiam sie czy ta funkcja jest nie do konca sprawna czy tylko ja cos zle robie ;)

Otoz chodzi mi o aplikacje ktore dzialaja w tyle i uzywaja gps. Przykladowo endomondo czy pokemon go. Aczkolwiek skupmy sie na tej drugiej bo pierwszej jeszcze nie testowalem gdyz pogoda i czas wolny nie chca sie zgrac ;) Aczkolwiek jakis czas temu uzywajac endo mialem problem z zapisem treningu- przecinal przez budynki, zle liczyl czas/kilometry/predkosc, chociaz to moglobyc spowodowane wlasnie ograniczeniami ze strony oszczedzania baterii ale to jeszcze sprawdze. Wracajac do sedna sprawy;

Wiec tak - w ustawieniach oszczedzania ustawilem wyjatek dla w/w aplikacji "bez ograniczen" + "zezwol - aplikacja w tle moze okreslac lokalizacje". Dodatkowo zablokowalem mozliwosc ubicia aplikacji przez przycisk menu i zamkniecie procesu, inaczej mowiac jest tam klodka :).

A mimo to, kiedy wlaczam ponownie pokemońce (byly juz uruchomione i hulały tak jak nalezy) to wyskakuje, ze sygnal gps zostal utracony. Czyli cos nie dziala tak jak powinno. I pytanie czy ja cos pominalem, jest ogolny problem czy aplikacja jest tak skonstruowana ze mimo ustawien telefonu nie pozwala dzialac w tle ?

Edited by lelusz

Może być też problem samej aplikacji lub aplikacji na styku z MIUI. Akurat w tym przypadku wyjątek powinien wystarczyć. Dla przykładu, biegam sobie z NaviMe. Jest dodany do wyjątków w oszczędzaniu baterii i to wszystko. Gaszę telefon i zasuwam a on cały czas zapisuje trasę, pika co kilometr i trzyma GPS. Bez autostartu.

Wysłane z MI5

Autostart... hmm jesli dobrze rozumiem idee to wolalbym nie miec tego w autostarcie, aplikacje wolalbym uruchamiac wtedy kiedy chce. No chyba, ze autostart ma dzialac tak, ze w jakis magiczny sposob podtrzymuje dzialanie gpsu.

A jeszcze wczoraj natknalem sie na opcje w monitorze danych bodajze. Cos w o transferze danych w tle/wygaszonym telefonie. Cos ktos w tym temacie?;)

• 1 month later...
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...