Skocz do zawartości

M2A parę pytań od początkującego


proth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie! :)

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tel Xiaomi M2A ;) Jest niesamowity, jakość wykonania, wydajność itp są po prostu niesamowite :D no i oczywiście Polski rom od MIUI Polska jest super.

Jednak nie o tym chciałem mam kilka pytań i jakby ktoś mógłby mi na nie odpowiedzieć byłbym wdzięczny.

1. Czy można mieć dostęp do obu pamięci wewnętrznych telefonu? Bo mam tylko dostęp do drugiej "sd card" która ma 10 Gb a nie mam do systemowej. Tak jak jest na załączonym obrazku. Choć 10 Gb to nie jest mało, jednak dodatkowe 3 by sie jeszcze przydały :) choćby a jakieś mniejsze programy czy coś.

post-474-13980030805922_thumb.jpg

2. Czy można połączyć telefon w innym trybie niż MTP? Tak jak na "zwykłym" androidzie jako pamięć masowa?

3. Na 2G ciągle pojawia się znaczek roamingu. Czy to jest normalne? To jest problem operatora czy telefonu? Nawet muszę włączyć "dane w roamingu" aby cokolwiek ściągnąć bez wi-fi. Oczywiście opłat mi nie nalicza, ale dziwne to jest, szczególnie, że na 3G jest wszystko ok, nie ma roamingu.

To tyle. Jakby coś mi się przypomniało to jeszcze dopiszę :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie do końca wiesz o czym mówisz. Dla użytkownika jest 10GB - tam trzymasz muzykę, zdjęcia, dane gier itp. Pozostałe GB to pamięć wewnętrzna rozdzielona na partycje systemową /system do której oczywiście nie masz dostępu z poziomu Menedżera Plików MIUI (i bardzo dobrze bo i tak nic tam byś nie zrobił) a także na /data czyli dane aplikacji użytkownika i tam masz ok 3GB. Reszta to podstawowe partycje jak /cache, /boot i inne. Po części więc masz dostęp do pamięci wewnętrznej bo tam sobie instalujesz aplikacje, ale nic więcej nie zrobisz. Muzyki czy Zdjęc tam nie umieścisz. Zresztą nic nowego. Każdy Android tak ma.

2. Wszystko można. Na Ubuntu podpinasz telefon i tyle. Masz dostęp. W Windows faktycznie czasem trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...