Skocz do zawartości

MI 5 szybki spadek baterii


Skatty

Rekomendowane odpowiedzi

@Mikel25

Upadek a problemu z baterią to może być zbieg okoliczności bo znam osoby którym Mi 5 upadł często i nie mają takich problemów. Ja bym skopiował dane osobiste i zainstalował Global Developer przez MiFlash (zaznaczone Flash All) telefon w EDL a następnie zainstalował Xiaomi.eu jeśli używasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam Xiaomi mi 5 użytkuję go około roku.aktualizjacje wykonywane były praktycznie co tydzień.
Zainstalowany android 7.0
MIUI 8 Global 7.6.29 beta 
Tak wynika z info o telefonie
Od miesiąca pojawił się problem z baterią.
Po odłączeniu ładowarki pokazuje na 12 godz użytkowania.wczesniej było pokazane na 24g około.
Generalnie telefon starczał na 1.5 dnia bez ladowania.teraz wytrzymuje około 3godz bez wifi i lte.po włączeniu wifi lub dane lte bateria spada gwałtownie w 15min ze 100% na 60%  przez noc spada ze 100% do 85% problem też jest taki ze czasami telefon osiągnie 50% i sie wyłącza i nie chce wstać do momentu podlączenia ładowarki.Czy spotkaliście się z podobnym problemem ?czy to wina oprogramowania czy baterii lub może coś innego?
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim. Mam problem po aktualizacji na 7.6.29. aktualizowanej zawsze co tydzień i wszystko działało. Aż nagle po aktualizacji w piątek, w sobotę telefon się wyłączył. Uruchomił ponownie. I zaczęło się. Bateria znika bardzo szybko od 8.30 do 15 nie starcza jak telefon leży w pracy. Największa bolączką jest właśnie jak się go nie używa. Bateria znika w oczach. Przejrzalem z milion stron by to naprawić. Instalowałem inne wersje miui. Przeszedłem na globalna miflashem czyscilem telefon kilka razy do zera i cały czas to samo. System android pobiera baterie. Czy będzie to jakaś usterka systemowa? Czy sprzętowa. Zdjęcia z wykresów baterii w załączniku. Bateria wolniej znika jak używam telefonu niż jak leży na biurku lub w kieszeni.

 

Screenshot_2017-07-06-15-38-52-461_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-07-06-15-38-35-238_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-07-06-15-38-22-684_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-07-06-15-39-16-529_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.07.2017 o 18:03, majdan12 napisał:

@Mikel25

Pobierz np. 

Instalacja przez MiFlash (w MiFlash zaznacz Flash All).

Zainstalowałem i nadal to samo, nie mam już pomysłów na tą całą sytuację :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prośba o pomoc. Od wczoraj zauważyłem drenowanie baterii, informacja z systemu iż telefon w gotowości zabiera więcej prądu niż ekran, oraz jest non stop aktywny. Mam wyłączoną wszelką synchronizację, komunikator itp. ustawiony tak aby się wyłączał po wygaszeniu ekranu. Konto Xiaomi wylogowałem, aplikacja także ustawiona na wyłączenie po wygaszeniu wyświetlacza. Wyłączone Wi-Fi oraz dane komórkowe. Proces nadal aktywny w tle i nie mam już pojęcia co może go podtrzymywać. Niestety nie mam root więc nie mogę wgrać wakelock detector. Prośba o informację co to może być, lub inny soft bez root który może podpowiedzieć co to może być. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez root się nie obędzie...ok, wrzucę screeny (zostało jeszcze 60h do odblokowania) Z ciekawszych rzeczy mogę dodać, że w nocy bateria spadła o 3% czyli w porządku. Ale już podczas używania widać że ucieka szybciej właśnie przez ten proces. Wrócę ze screenem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.Mialem podobny problem z mi5 rozwiązanie przyszło z niedziałającym odciskiem palca flash do globala i ponowna instalacja miui.eu z Androidem 6 potem normalnie do 7 i teraz 2 dni trzyma na baterii.Dziekuje dowidzenia.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do 8.1.4.0 i póki co nie drenuje już baterii. Wygląda na to że na 8.2.2.0 proces "Telefon w gotowości" pracował także przy włączonym ekranie i aktywności telefonu. Na obecnym romie zegar użycia aplikacji zatrzymuje się podczas aktywności na urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie trochę z innej beczki aczkolwiek też chodzi o baterie. Jak rozpoznać że, bateria zaczyna puchnąć? Też miałem problem że, szybko mi spada moc baterii i delikatnie na tylnej klapce pojawiła się mała szparka, pech chciał że, wczoraj spadł mi mój mi5 i rozbiła się szklana klapka po zdjęciu jej na moje oko bateria jest delikatnie  wybulona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie prośbą o pomoc. Od kilku dni SOT z prawie 7h spadł w okolicę 5,5 Zauważyłem w procesach że system Android wskoczył na pierwsze dwa miejsca (wcześniej był daleko) Wgrałem root i wakelock. Dodaję screeny. Z tego co widzę i jakich aplikacji używam wszystko wydaje się być ok. Co to może powodować? Jedyne co jest dziwne to usługi Xiaomi. Czy to próbować ubić jakimś softem? Grennify niestety tylko płatny podobno to robi, ale jeżeli ma zadziałać to kupię. Pozdrawiam

Screenshot_2017-08-31-10-44-56-043_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-08-31-10-44-42-150_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-08-31-10-44-35-126_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-08-31-10-44-21-308_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2017-08-31-10-44-04-507_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-08-31-10-43-56-123_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Udało się komuś rozwiązać problem? Nie wiem co się dzieje, od jakiegoś czasu zużycie baterii mam w cały świat, kombinuję na różne sposoby i nic to nie daje. Czasami jest dobrze, i przez noc stan baterii się nie zmniejszy (max o 2%), a następnego dnia taki kwiatek jak na screenie. Nie mam już pomysłu co z tym zrobić (oczywiście poza powrotem do globala).38025ed896f910536cedeeffc87d492e.jpg6953b9598992c9703525946717aba79c.jpgbac516087d61d8d6eac4d62b6ba2eed7.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od około miesiąca mam identyczne problemy na Mi5 jak opisywane powyżej. Zauważalnie wyższe użycie baterii. Przy czym zaczynam dochodzić do wniosku że nie jest to kwestia MIUI (u mnie GLOBAL 8.2.2) tylko aplikacji google (chrome, youtube, etc). "System Android"  wysunął się na prowadzenie, chociaż do niedawna siedział z tyłu.

Zastanawiam się czy nie ma to związku z BlueBorn i czy exploit nie zrobił mi z telefonu bota a aktywność ukrywa się w właśnie w procesach "Systemu Android". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, kupiłem drugi telefon Mi5 dla swojej dziewczyny. Mój jest z polskiej dystrybucji i nigdy nie miałem problemów, bateria trzymała zawsze 1,5 do 2 dni przy normalnym użytkowaniu i wynik ten zadowala mnie.

Zakupiłem więc drugą piątkę (używaną) - 3gb ram 64gb rom, MIUI GLOBAL 7.3.3.0.0 (MAACNDD), android 6.0. Jak już wyczytałem CN oznacza, że soft jest chiński.

W nocy spada ok 20-25% baterii, wszystko powyłączane (wifi, gps, dane). W dzień, telefon nie daje rady od rana do wieczora.

Od czego zacząć, wgrania innego softu?

 

Dzięki i pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na MI 5 szybki spadek baterii
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...