Skocz do zawartości

MI 5 szybki spadek baterii


Skatty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Czy u was w Xiaomi MI 5 przy MIUI 8 też tak szybko spada bateria? Zainstalowałem ROM'a MIUI 8 v6.7.21 (rozwojowa) i zauważyłem, że bateria spada dośc szybko (~1.2 GB RAM wolne) a jednak za noc już dwukrotnie bateria spadła mi do 0% (raz z 30%, drugi raz chyba miałem 50% wieczorem). Można jakoś temu zaradzić czy trzeba czekać na oficjalną, stabilną wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Hetman72 napisał:

Zależy co masz po uruchamiane, jak zostawiłem włączony GPS to w sposób widoczny bateria leciała w dół, ale miałem też dzień, że 48h tel. wytrzymał i jeszcze baterii zostało trochę, a był używany.

Właśnie nic, jedynie QQ i WeChat, zawsze gdy używam jakieś apki to poźniej czyszcze RAM, tak że zostaje 1.1-1.4GB wolne. Przy systemie MIUI 7 bateria trzymała od rana do wieczora kiedy telefon był bardziej obciążony i co chwile go używałem w różnych aplikacjach. Włączyłem teraz dodatkowo tryb Oszczędzania Baterii ale też spada po 1% co jakieś 6min. Wszystkie GPSy i inne szpiegowskie funkcje mam wyłączone :) 

Edytowane przez Skatty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy u was w Xiaomi MI 5 przy MIUI 8 też tak szybko spada bateria? Zainstalowałem ROM'a MIUI 8 v6.7.21 (rozwojowa) i zauważyłem, że bateria spada dośc szybko (~1.2 GB RAM wolne) a jednak za noc już dwukrotnie bateria spadła mi do 0% (raz z 30%, drugi raz chyba miałem 50% wieczorem). Można jakoś temu zaradzić czy trzeba czekać na oficjalną, stabilną wersje?

Mi trzyma 1-2 dni na każdej dev.

Mój sposób jest taki: nie zaglądam do opcji baterii, nie patrzę się na wykresy SoTa srota, nie czyszcze pamięci ram, nie mam FB i Pokemonów. Nie mam roota i setki aplikacji w tle.

Z Mi5 Pro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rudy61 napisał:

A sprawdzałeś jaki proces "zjadł" tyle baterii?

System Android i Android OS pobierają najwięcej %. Wczoraj proces System Android pobieral ponad 50%, Android OS ponad 20%. Dziś widzę, że Sys Android pobierra 30% a Android OS 10%. Dziwna sprawa....

 

 

Edytowane przez Skatty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś opis aktualizacji 6.7.14?

" MIUI będzie aktualizować wersje Global co tydzień w piątek dla poniższych urządzeń:
Redmi 1S, Redmi 2, Redmi 2 Prime, Mi 3, Mi 4, Redmi Note 3 Qualcomm, Mi 4i, Redmi Note 2, Redmi Note 4G, Redmi Note Prime, Mi Max 32GB, Mi 2/2S, Mi 5, Mi Note
Globala oczywiście nie otrzymają modele chińskie np. Redmi 3, Mi Note Pro, Mi 4c czy Mi 4s. Dla tych urządzeń pozostaje tylko xiaomi.eu. Więcej info.  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem nowym użytkownikiem mi5 od wczoraj. Zainstalowalem miui Polska wersja 8 (6.8.4). Wszystko lata ale jest dziwnie duże zużycie ramu. Gdy otwarte są dwie aplikacje to wolnego ramu to zaledwie 1 - 1, 3GB. Gdy działających aplikacji w tle jest 6-7 to wolnego ramu jest 800 mb, trochę to nie normalne... W redmi 3 pro wolnego ramu jest dużo więcej około 2 gb wolnego przy zainstalowanych tych samych aplikacjach. Czy to wina softu czy ten typ tak ma? Jak to wpływa na baterie?

Edytowane przez TripleXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TripleXXX napisał:

Wszystko ok, ale czy to nie wpływa na zużycie baterii? W redmi w sumie bateria ma 4000mah a tu jest tylko 3000...

Dla baterii nie ma różnicy ile RAM jest zajęte a ile wolne, no chyba że tam jest zaimplementowane takie coś że nieużywane regiony RAMu nie są zasilane... ale wątpie, chyba się tak nie robi w takich urządzeniach. A nawet gdyby, to mała różnica pobieranego prądu.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie (mam 4GB RAM) jak zamkne wszystkie apki to mam wolne 1.6GB. Czyli zżera aż 2.4GB?!!!!?!?!?!?!?

 

Jaki wniosek? Używać, nie przejmować się. Napić się piwka. Ram będzie potrzebny to się zwolni. Lepiej że jest używany niż miałoby się mieć miliard GB ram, który jest nieuzywany.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem praktycznie MIUI7 (od razu po otrzymaniu odblokowałem BL i wgrałem xiaomi.eu najnowsze) i problemów z baterią nie mam żadnych.

Teraz przez weekend używałem telefonu dość mało (ekran włączony przez 2h tylko) i mam 46% naładowania, a telefon był ładowany 1 dzień i 12h temu. Czyli całkiem spoko raczej trzyma... Oczywiście mam powłączane synchronizacje, cały czas BT, WiFi, dane... Mam wgrane xiaomi.eu przedostatnie, czyli 6.8.4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Meyko_2

Hmm, a może zaczniesz czytać a później będziesz nasz męczył podstawowymi pytaniami? jeśli nie znajdziesz na tym forum odpowiedzi (a są), to jeszcze jest xiaomi.eu.

Nie wiem o co mnie pytasz. Co się wgrywa? I tak samo jak co? Masz TWRP? Czy może masz już xiaomi.eu i o tym nie wiesz?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohyn,

nie chciałem odpisywać, bo jako nowy użytkownik forum szanuje Twoje zdenerwowanie na lamerskie posty ale jak nie masz ochoty pomagać to daj proszę szansę innym. Nie złamałem tymi postami żadnego regulaminu forum....

 

pytałem czy mając TWRP które wgrałem z romem miuipolska i na bieżąco aktualizuje miuipolska, to czy analogicznie wgrywa się rom pobrany z xiaomi.eu..

PS> wgrane mam 

Mi 5

  • MIUI 6.8.18
  • ANDROID 6.0.1
  • ROZMIAR 910MB
  • ROM MI5
MD5: 5B5C12A1C9 | BL: ODBLOKOWANY | DATA: 20/8/2016

 

to już zgłupiałem po Twoich Bohyn odpowiedziach - to nie jest xiaomi.eu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest xiaomi.eu.

Od kilku miesięcy nie ma już dedykowanego ROMu MIUIPolska, tylko jest xiaomi.eu + ewentualnie można sobie doinstalować dodatki MIUIPolska (dostępne w tematach na forum które powstają co tydzień). Czyli masz wgrane najnowsze xiaomi.eu. Pobierany plik nazywa się: xiaomi.eu_multi_MI5_6.8.18_v8-6.0.zip , więc... można się domyśleć że to xiaomi.eu.

 

Mi bateria na tym romie (jak i na poprzednich...) wytrzymuje ~2 dni (ładuje i tak codziennie), 4h włączonego ekranu.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...