Skocz do zawartości

[Następca ViperAtmos] [A.R.I.S.E] Jeden by władać nimi wszystkimi


Farron

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

1. SwanSong 2.94 -  na pewno działa i działa dobrze. 

2. Nie zauważyłem żadnego innego wpływu. Przy niektórych aplikacjach włączenie Dolby powoduje trzaski. Zwykle poczekanie kilku sekund lub restart pomagają. 

3. Teoretycznie system jest mniej bezpieczeny z rootem. Praktycznie korzystam z aplikacji mBank od zawsze i jeszcze nie zauważyłem, żeby mi pieniądze znikały.

Dzięki.

Ech... Niestety czeka mnie flash. Zapomniałem zaznaczyć "Skip" w AROMA"... ;) Poinstalowało się wszystko i teraz mam wysyp okienek "Aplikacja przestała działać...". Stary a głupi... ;)

BTW, nie wiem czy dobrze kombinuję, ale instaluję w tej kolejności:

1. ARISE Sound Systems Deuteronomy 2.4.zip,

2. ARISE+Deuteronomy+2.94+Modular+AROMA+Installer.zip

3. Dolby Atmos Add-On for Deuteronomy.zip

Czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne wgranie ROMu przez recovery naprawi robotę.

Pobierasz  wersję. Wybierasz w recovery i instalujesz, odpali się instlaator AROMA gdzie wybierasz wszystko wg poniższej instrukcji:

I would recommend Core (mandatory, if not already installed), ViPER4Arise 2.5.0.5, Profiles, Arkamys, ICEsound, Skip Config and Preset, MusicFX (unless you know it's already installed, this script will leave an existing MusicFX installation intact and end, just in case), permissive (do not, if Enforcing Mode is preferred), Repair SD Card Permissions (allow up to 3-5 minutes of additional time for this script).

Once booted:
Android Settings > Apps > Menu > Show System > Arkamys > Enable Phone Permissions

Android Settings > Apps > Menu > Show System > ViPER4Arise > Enable Storage Permissions

Open ViPER4Arise and select Audiophile X profile from the Load Effect Profile option in Menu.

On displayed output tab:

Master Power > Off
Master Power > On

Menu > Device Status
Should show Enabled, Normal, and Processing: Yes (at least during audio playback for some scenarios)

If you want to select ViPER4Arise through a media player's Equalizer option (not necessary, recommended for users that prefer to get to ViPER4Arise through a media player rather than launch the app from Recents or App Drawer):

Android Settings > Apps > Menu > Show System > MusicFX > Disable

Reboot for good measure.

 

Dolby i Dolby ATMOS dogrywam z wersji 3.31 - KLIK

W AROMA wtedy wybierasz drugą opcję, klikasz SKIP jeśli chodzi o viper a pod spodem wybierasz edycję modułow i w nastepnym oknie masz sekcje install i tam wybierasz Dolby i ewentualnie Dolby ATMOS.

Edytowane przez rock'n'rolla
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

Dolby i Dolby ATMOS dogrywam z wersji 3.31 - KLIK

 

W AROMA wtedy wybierasz drugą opcję, klikasz SKIP jeśli chodzi o viper a pod spodem wybierasz edycję modułow i w nastepnym oknie masz sekcje install i tam wybierasz Dolby i ewentualnie Dolby ATMOS.

Drugi link, SwanSong AROMA 3.31 nie działa. Po wejściu w buildy są tylko takie:

http://www.arisesound.com/Builds/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku co podałeś masz wersję 3.31 ale bez AROMA. Tamtą wersję już skasowali bo była wadliwa. Żeby dograć Dolby musisz z archiwum ZIP wypakować plik konfiguracji - getting_started/your_system/arise_customize.prop i wpisać true w linijce dotyczącej interesujących Cię modułów. Plik kopiujesz do katalogu głównego pamięci (u mnie to sdcard) i zainstalować przez recovery. Po prostu zamiast instalera AROMA ustawiasz wszystko wcześniej w pliku.

Oczywiście Dolby nie jest konieczne. Bez tego wszystko bardzo ładnie gra ale ten moduł podoba mi się bo dodaje głębi do nagrań. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rock'n'rolla napisał:

W linku co podałeś masz wersję 3.31 ale bez AROMA. Tamtą wersję już skasowali bo była wadliwa. Żeby dograć Dolby musisz z archiwum ZIP wypakować plik konfiguracji - getting_started/your_system/arise_customize.prop i wpisać true w linijce dotyczącej interesujących Cię modułów. Plik kopiujesz do katalogu głównego pamięci (u mnie to sdcard) i zainstalować przez recovery. Po prostu zamiast instalera AROMA ustawiasz wszystko wcześniej w pliku.

Próbuję zedytować plik w notatniku i mam rozsypkę... :/

 

EDIT.

OK. Mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Nie musi go widzieć. Ty po prostu odpalasz ZIPa :) Archiwum "pobiera" instrukcje z propa. 

Nie mam żadnego profilu na liście (jadę z instrukcji) - miał być Audiophile X ...

Na liście w panelu nie mam też Dolby...

W :Driver status" pozycję Processing mam na "No"...

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary to jest banalnie proste :D

1. Przypadkiem nie zrobiłeś czyszczenia po instalacji? System mi usunął profile bo wziął je za pozostałości po plikach instalacyjnych.

2. Dolby jest jako osoba aplikacja.

3. Mi processing robi się jako Yes podczas gdy gra muzyka. 

Weź na razie ogarnij temat instalacji SwanSong 2.94 a później rozgryziemy doinstalowanie Dolby. Mogę Ci krok po kroku wszystko opisać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rock'n'rolla napisał:

1. Przypadkiem nie zrobiłeś czyszczenia po instalacji? System mi usunął profile bo wziął je za pozostałości po plikach instalacyjnych.

OK. Doszedłem. Niestety muszę znów zrobić reset, bo znów #$%^&* ArkamyStudio przestało działać, wywala błędy i jedyne co mogę zrobić to operować przyciskami fizycznymi.

Jest to w ogóle potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza plikami core, wszystko inne jest opcjonalne. Ja mam to co masz wyżej, co było zalecane na forum xda:

"Core (mandatory, if not already installed), ViPER4Arise 2.5.0.5, Profiles, Arkamys, ICEsound, Skip Config and Preset, MusicFX (unless you know it's already installed, this script will leave an existing MusicFX installation intact and end, just in case), permissive (do not, if Enforcing Mode is preferred), Repair SD Card Permissions (allow up to 3-5 minutes of additional time for this script)."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Poza plikami core, wszystko inne jest opcjonalne. Ja mam to co masz wyżej, co było zalecane na forum xda:

"Core (mandatory, if not already installed), ViPER4Arise 2.5.0.5, Profiles, Arkamys, ICEsound, Skip Config and Preset, MusicFX (unless you know it's already installed, this script will leave an existing MusicFX installation intact and end, just in case), permissive (do not, if Enforcing Mode is preferred), Repair SD Card Permissions (allow up to 3-5 minutes of additional time for this script)."

OK. Zainstalowałem ponownie i...

Mam Dolby, nie wywala błędów, ale - niestety - nie mam profilów. w VIPER...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, rock'n'rolla napisał:

Rozumiem, że chcesz dograć Dolby z wersji 3.31 teraz? ustawiasz tylko true przy Dolby. Resztę pozostawiasz bez zmian.

Klikam SwanSong AROMA 3.31, niby coś tam się instaluje, po czym nie mam żadnego znaku, że Dolby jest zainstalowane.

To Dolby co mam zainstalowałem (przy ponownej instalacji) z pierwszej paczki - teraz chciałem zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rock'n'rolla napisał:

Mogłeś nie instalować, wcześniej pisałem, że Dolby dogrywać trzeba z nowszej wersji - stara jak zauważyłeś nie działa. 

Jeśli przy instalacji pokazuje się nazwa Dolby Digital Plus to znaczy, że wszystko poprawnie się zainstalowało.

Już mam! :D  Ten plik trzeba było wrzucić do sdcard/0. Ja miałem go do pamięci głównej wklejonego - sdcard.

Dopiero teraz poszło i wyświetliło info o instalacji DDP i ATMOS. Obydwa panele ustawień Dolby działają. :)

Teraz pytanie, czy pomimo kombinacji to-to (całość) działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

U mnie wszystko działa poprawnie. To są niezależne moduły, więc można kombinować. Ja właśnie dlatego wrzucam oba moduły Dolby z 3.31 bo zauważyłem, że z 2.94 nie trybią.

Jak będę miał wenę to pobawię się Magnum Opus i metodą prób i błędów sprawdzę co uwala słuchawki. Jeśli to core system to niestety jesteśmy skazani na SwanSong 2.94. Tak czy inaczej jakość dźwięku jest dużo lepsza. 

Teraz możesz pobawić się wtyczkami z opcji Convolver :) Polecam przetestować moduł TubeAmplifier & .... :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

No problemo, może będzie okazja :D

Jakość dźwięku na słuchawkach będę testował po południu, kiedy wrócę do chaty.

Jakość dźwięku na głośniku, póki co, po załadowaniu (bez zabawy suwaczkami ;) ) profilu Audiophile, bardzo OK, ale... No właśnie. Trzaski i "pierdzenie". Nie pomogło nawet wyłączenie Dolby. Masz na to jakieś lekarstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rock'n'rolla napisał:

U mnie działa. Jeżeli po wyłączeniu Dolby dalej pierdzi to najlepiej w ogóle to wyłączyć ARISE dla głośnika w ustawieniach. Napisz czy na słuchawkach jest OK.

Na słuchawkach jest OK, ale na plikach bezstratnych - i to jest ciekawe, na moim Mi Note 2 nie ma większej różnicy w stosunku do tego, co miałem na "gołym" systemie. Tyle tylko, że większe możliwości regulacji, jest lepszy efekt przestrzenny (pewnie dzięki Dolby).

Przy .mp3 (tak, takowe też posiadam, bo nie sposób mieć wszystko w .flac ;) ), jest nieco lepiej, ale też bez szału.

Tak patrzę na Twój opis i widzę, że masz Mi5s. U Ciebie pewnie różnica jest większa, bo nie masz przetwornika audio. Mój poprzedni Mi Note i obecny Mi Note mają końcówki HiFi, więc pewnie stąd niewielka różnica.

Wyciąłem ARISE, bo niestety nie da się współżyć z charczący telefonem... ;)

BTW, jakich słuchawek używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi

Spróbuj starym sposobem. Wszystko co poniżej instalujesz w TWRP bez zadnych wpie itd.

1. Pobierz to: Numbers 3.5.zip oraz to: GUI Add-On for Numbers.zip

2. Wejdz do TWRP i zainstaluj po kolei najpierw Numbers 3,5 a później GUI Add-On for Numbers . ( kolejność jest ważna )

3. Uruchom telefon i odszukaj aplikacje DolbyAtoms -> uruchom ją -> kliknij ikonkę power w lewym górnym rogu aplikacji tak aby sygnalizowała włączoną aplikację

3.5 . Jeżeli nie masz profili na urządzeniu to pobierz je tutaj: Profile ARISE . -> zawartość folderu wklej na pamięć wew. telefonu do folderu ViPER4Android.

4. Odszukaj ikonkę aplikacji VIPER4ARISE FX -> uruchom ją -> wysuń z lewej menu -> załaduj jakiś profil ( np. Audiophile X )

5. Jeżeli nie słyszysz żadnej zmiany w dźwięku ( np. większa głośność ) powtórz punkt 3 ( po prostu wyłącz i włącz przycisk power w lewym górnym rogu aplikacji ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zainstalowaniem ARISE mianowicie mam Miui 7.2.23 i robię według instrukcji pobrałem AriseSoundSystem Numbers 3.5 zip , odinstalowałem MusixFX , nie wyłaczyłem tego nuplayera w opcjach prog. ponieważ poprostu tego nie mam, posiadam root, instaluję przez TWRP i co? i nic. Żadnej ikony na pulpicie i dodatkowo przestały działać "opcje dzwięku" odrazu wywala błąd aplikacji. Co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...