Skocz do zawartości

[Następca ViperAtmos] [A.R.I.S.E] Jeden by władać nimi wszystkimi


Farron

Rekomendowane odpowiedzi

Joł! Nie wytrzymałem i zainstalowałem :D

Powiem tak, URWAŁO MI d*pę! Naprawdę. Dźwięk jest fantastyczny i w końcu słychać wszystko to co powinno być słyszalne. W obecnym wydaniu nie musicie się obawiać, że jak coś pójdzie nie tak to czeka Was format. Przy instalacji korzystałem z tych ustawień:

I would recommend Core (mandatory, if not already installed), ViPER4Arise 2.5.0.5, Profiles, Arkamys, ICEsound, Skip Config and Preset, MusicFX (unless you know it's already installed, this script will leave an existing MusicFX installation intact and end, just in case), permissive (do not, if Enforcing Mode is preferred), Repair SD Card Permissions (allow up to 3-5 minutes of additional time for this script).

Once booted:
Android Settings > Apps > Menu > Show System > Arkamys > Enable Phone Permissions

Android Settings > Apps > Menu > Show System > ViPER4Arise > Enable Storage Permissions

Open ViPER4Arise and select Audiophile X profile from the Load Effect Profile option in Menu.

On displayed output tab:

Master Power > Off
Master Power > On

Menu > Device Status
Should show Enabled, Normal, and Processing: Yes (at least during audio playback for some scenarios)

If you want to select ViPER4Arise through a media player's Equalizer option (not necessary, recommended for users that prefer to get to ViPER4Arise through a media player rather than launch the app from Recents or App Drawer):

Android Settings > Apps > Menu > Show System > MusicFX > Disable

Reboot for good measure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie deutronomy arise dość dziwnie działa jest efekt jednak za słaby a czasami działa zauważalnie ... Pokazuje że stan drivera jest ok . Włączam utwór na 30 procent daję głośność bo jak dam wyżej to uszy aż bolą , ale czasem daje praktycznie na fulla i jakoś nie działa testuje to na jednym utworze i na jednym profilu Knockout... A i mam tu dziwne błędy podczas ustawiania profilu tu na stronie wyskakuje błąd Niestety, wystąpił problem
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.
Kod błędu: EX1364

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

UWAGA! UWAGA! 

Cytat

A.R.I.S.E. Family,

We know we’ve been talking about it for a while now and we’re sorry it hasn’t gotten to you sooner, but the Team is proud to announce the release of Swansong™ 3.31!!!  As previously explained, and barring any major undiscovered bug, this will be the last build from the Team for a while.  We’ll be moving in a new direction after this build and we’ll be outlining our plans shortly. #StayTuned

This build has several new effects, full Enforcing SELinux support for all you PoGo and Snapchat users who need to pass Safetynet, and tons of script changes you’ll never bother with! :silly: There’s a new zip installer with an updated arise_customize.prop, so please make note of the changes so that you’re sure to get a proper install. The AROMA installer has been updated to be both more intuitive and informative for the new user. The Troubleshooting Guide has been revamped and has quite a bit more information than before including the Magisk FAQ. PLEASE read the Guide before posting questions either here or on social media.  Thank you.

The highlights of the build include:

- Android™ O Qualcomm™ audio effects configuration
- Dirac™ Power Sound™
- Dolby Atmos™ courtesy of [MENTION=981278]worstenbrood[/MENTION]
- Full compatibility in Enforcing SELinux, SafetyNet passes
- SHAT ICESound preset by [MENTION=7673087]secone00[/MENTION]
- Many of the Team's individual setups which you can select
- Tons of script changes

Installation notes:  This is a MAJOR update from any previous build and REQUIRES a clean/dirty flash of your ROM to clean your /system folder pre-install.  For the non-AROMA installer, there’s a new arise_customize.prop that you need to edit to have a proper install.

We certainly hope you enjoy build 3.31, and we’ll get some news to you within the next couple of weeks about our next project.  We’ll post it here and at www.arisesound.com so… #StayTuned

Enjoy!!!
Team A.R.I.S.E.

ARISE UP!!!

A.R.I.S.E.™ Swansong™ v3.31 flashable zip: http://www.arisesound.com/Builds/ARISE+Deuteronomy+3.31+SwanSong+Modular+Installer.zip  (MD5: 5f82c71765b10cd799044d1e8d27d9c6)

A.R.I.S.E.™ Swansong™ v3.31 AROMA installer: http://www.arisesound.com/Builds/ARISE+Deuteronomy+3.31+SwanSong+AROMA+Installer.zip   (MD5:  e5bc82b61b427016b6003fbfdb95edd4

Troubleshooting Guide on the web:  https://docs.google.com/document/d/187DfRW35SBNF0ZYpvIealka5lMrAfUTmu8dzv3eVl34

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ice wejdź w link poniżej. Niestety nasze forum nie jest kompatybilne z XDA. 

U mnie niestety ta wersja nie działa -  występują trzaski na głośniku a słuchawki w ogóle nie działają. Podejrzewam, że to wina pierwszego ustawienia przy instalacji, które się teraz pojawiło. Wybieram Android 0 i jest lipa. Trzeba będzie spróbować wybrać inną opcję ale na razie nie mam na to czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rock'n'rolla napisał:

@ice wejdź w link poniżej. Niestety nasze forum nie jest kompatybilne z XDA. 

U mnie niestety ta wersja nie działa -  występują trzaski na głośniku a słuchawki w ogóle nie działają. Podejrzewam, że to wina pierwszego ustawienia przy instalacji, które się teraz pojawiło. Wybieram Android 0 i jest lipa. Trzeba będzie spróbować wybrać inną opcję ale na razie nie mam na to czasu. 

U mnie instalacja poszła, od razu na aktualnie posiadany 2.94, co spowodowało całkowity brak muzyki na słuchawkach, wipe dalvic/cache nie pomógł, reinstall xiaomu.eu też nic nie dał, pełny wipe dopiero mi przywrócił działanie muzyki w słuchawkach :)
Jak wrócę z pracy, to dopiero będę mieć czas po tym pełnym wipe wgrania wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 0 i Stock dają ten sam efekt czyli niedziałające słuchawki :( Na razie wracam do poprzedniej wersji bo nudzi mnie już ta zabawa w przywracanie systemu. 

Też masz tak, że jak podłączysz słuchawki i zmieniasz poziom dźwięku to pojawia Ci się napis HiFi a nie ikonka słuchawek przy pasku głośności? Poza tym muzyka jakby się zacina bo pasek przewijania stoi w miejscu podczas podłączania słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28803]festina2[/mention] katalog VIPER4Android/Kernel. Mam pełen dostęp ze standardowej przeglądarki katalogów Xiaomi.

 

Nie wiem co zrobić, mam dostęp do wszystkiego oprócz tego katalogu, nawet przez TWRP się nie da. A w aplikacji Pliki wyskakuje mi znów że brak wolnego miejsca, chociaż jest go ponad 70 GB.

 

W sumie to mam dostęp, ale nie da rady ani skopiować, ani przenieść.

 

Wysłane z Mi 5s

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie.

Wgrałem sobie przez TWRP świeży backup, i przed zainstalowaniem ARISE, dograłem do katalogu Viper4Android/DCC, Kernel i Profile pliki ściągnięte z 1 postu.

Po instalacji ARISE i uruchomieniu telefonu wszystko jest na swoim miejscu i można się bawić ustawieniami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co jest ale nie działa mi to.

Jeszcze na wersji 7.4.6 mi działało i w tył również. Instalowałem zawsze Numbers 3.5 + GUI do tego i wszystko było. Teraz po instalacji nie mogę włączyć Dolby żeby załączyć jakikolwiek profil dzwiękowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @andruty

SwanSong v2.94 masz TUTAJ. Instalujesz wg pierwszego posta z tej strony. Mi z tej wersji Dolby powoduje trzeszczenia, więc dograłem Dolby + Atmos z wersji 3.31, którą ściągniesz TUTAJ. W instalatorze AROMA zaznacz wszystko skip pozs wyżej wymienionymi Dolby. Sama wersja 3.31 niestety nie działa dobrze na najnowszym ROMie. Nie wiem jak na innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wyjaśnić jak SwanSonga zainstalować  ? mam najnowszą wersję MiuiPolska z zeszłego piątku, TWRP w wersji 3.0.2.0 , ściągnąłem wersję AROMA -  instalacja wiesza się na samym początku , wersja Modular wywala jakiś błąd. Oczywiście próbowałem instalować najnowsze wersję. Pamięci ROM mam 1.24 GB wolnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK. W końcu zebrałem się i zacząłem instalowanie. Usunąłem MusicFX, mam zainstalowane SuperSU. Sprawdziłem - nie mam w systemie nuplayera. Mam kilka pytań do osób, które już "siedzą" na ARISE:

1. Który z obecnych zestawów polecacie? Numbers, Deuteronomy, SwangSong czy jeszcze coś innego?

2. Czy i jaki wpływ ma taka ingerencja na głośnik (poza ewentualną poprawą jakości dźwięku rzecz jasna ;) )?

3. ARISE = ROOT. Jak się ma ROOT do tego, że korzysta się z aplikacji bankowych, PP etc.? Czy rootowanie ma wpływ na bezpieczeństwo systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SwanSong 2.94 -  na pewno działa i działa dobrze. 

2. Nie zauważyłem żadnego innego wpływu. Przy niektórych aplikacjach włączenie Dolby powoduje trzaski. Zwykle poczekanie kilku sekund lub restart pomagają. 

3. Teoretycznie system jest mniej bezpieczeny z rootem. Praktycznie korzystam z aplikacji mBank od zawsze i jeszcze nie zauważyłem, żeby mi pieniądze znikały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...