Skocz do zawartości

[Następca ViperAtmos] [A.R.I.S.E] Jeden by władać nimi wszystkimi


Farron

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za zdublowany post ale dotyczy już czegoś innego. Instalacja ARISE Numbers 3.5, z weryfikacją sygnatury daje niepowodzenie, bez chyba idzie do końca.. tylko nie wiem w sumie czy się zainstalowało, bo na pulpicie nie doszły żadne nowe ikony. Robię coś źle czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, November 15, 2016 o 20:16, andruty napisał:

Przepraszam za zdublowany post ale dotyczy już czegoś innego. Instalacja ARISE Numbers 3.5, z weryfikacją sygnatury daje niepowodzenie, bez chyba idzie do końca.. tylko nie wiem w sumie czy się zainstalowało, bo na pulpicie nie doszły żadne nowe ikony. Robię coś źle czy tak jest?

Eh... Musisz mieć roota (SuperSU) do tego recovery TWRP jeżeli ci sie nie pojawił Viper4ARISE i Esira to znaczy że lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Musisz mieć roota (SuperSU) do tego recovery TWRP jeżeli ci sie nie pojawił Viper4ARISE i Esira to znaczy że lipa.

Farron, a jak korzystam z power AMP to warto instalować vipera? Z tego co rozumiem to będę musiał olać power AMP, gdy zainstaluje vipera.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Drakoon34 napisał:


Farron, a jak korzystam z power AMP to warto instalować vipera? Z tego co rozumiem to będę musiał olać power AMP, gdy zainstaluje vipera.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 

Oczywiście że warto tyle że wtedy wszystkie te "bajery" które zapewnia poweramp będziesz musiał wyłączyć. Eq itd... Tak czy inaczej naprawdę warto przynajmniej moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, andruty napisał:

TWRP i SuperSU oczywiście były.. i ze "zmian" to tylko nie działające ustawienia dźwięku ("aplikacja przestała działać"). Może to zależy od ROMu (v8 6.11.10 global beta od Chińczyka).

Co masz na myśli? Viper nie działa czy może misound. Jeśli mi to normalne. Pokasowałeś i wyłączyłeś wszystko jak w instrukcji? (Nie miałem ustawionego dzwonka) Problem leży raczej w wersji systemu telefonu. To po pierwsze. Po drugie. Z Numbers nie miałem żadnych problemów z Deuteronomy to co innego. Pierw nic nie działało. Format C i byłem bez A.R.I.S.E przez jakiś czas. Później po kilku aktualizacjach telefonu wgrałem znów i mam co mam. Z Numbers chyba też kiedyś miałem problem. Zwykle aktualizuje telefon (wersja sys dev) co jakiś czas i do tego robię czystkę wipe całkowity. Po trzecie. Problemy pojawiają się od MIUI 8. Kiedy systemy dźwiękowe były jeszcze w fazie testów to też mogła być ich wina. Teraz nie sądzę. A i jeszcze ważne info Deuteronomy i np Numbers to co innego. Jak macie Numbers i chcecie Deuter to format c a nie zwykła aktualizacja. To tak jakbyście windowsa aktualizowali łatkami do linuxa ;)

Edytowane przez Farron
Sprawdziłem co i jak dźwięk dzwonka jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mod Deuteronomy czy Numbers to zupełnie inne niezależne mody dźwiękowe. Różnią się bibliotekami czyli tym czego nie widzisz a jest i gdzieś tam działa. Wczytaj się w temat na XDA jeżeli pragniesz 100% kontroli nad arise. Bo apka Viper4ARISE to tylko cząstka tego wszystkiego która na dobrą sprawę jest zwykłym Viperem. Cała reszta efektów siedzi w systemie w pliku tekstowym. Można sobie tam wszystko włączać i wyłączać wedle uznania. Aktualnie masz profil "Domyślny". Odpowiadając na pytanie są gotowe różne profile dla Numbers i Deuteronomy osobno. Możesz też taki profil sam sobie ustawić. A to co jest w tym pliku tekstowym w Numbers jest inne niżeli w Deuteronomy. 

Edytowane przez Farron
Dopisek.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego, że brzydkie efekty dźwiękowe są z winy Dolby Atmos. Wyłączyłem i nawet na stockowym playerze przy słabych słuchawkach jest całkiem nieźle. Ale kusi, żeby zrobić z tym porządek, wywalić to Dolby i zainstalować Numbers. Poki co jestem na etapie "jak wyłączyć MusicFX" :D

 

edit: ten player Esira instaluje się sam przez TWRP?

 

Edytowane przez andruty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, andruty napisał:

Doszedłem do tego, że brzydkie efekty dźwiękowe są z winy Dolby Atmos. Wyłączyłem i nawet na stockowym playerze przy słabych słuchawkach jest całkiem nieźle. Ale kusi, żeby zrobić z tym porządek, wywalić to Dolby i zainstalować Numbers. Poki co jestem na etapie "jak wyłączyć MusicFX" :D

 

edit: ten player Esira instaluje się sam przez TWRP?

 

Esira przeczytaj od tyłu... Odtwarzacz zapewniany, dołączony do paczki razem z A.R.I.S.E. (Dedykowany) Stworzony przez ludzi którzy kierują projektem. Dolby dedykowane do arise (add-on) jest bardzo dobre ale wymaga androida 6.0 lub więcej na nim miło się steruje. MusicFX musisz odinstalować jest taka apka... Usuwanie aplikacji systemowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia Saturday, January 07, 2017 o 22:28, szamanek napisał:

No mi niby działa.. :) Z tym, że ustawienia "Słuchawki i efekty" wywalają błąd. :P

Norma. 

 

Dnia Saturday, January 07, 2017 o 21:15, zimex napisał:

Na MI5 (6.11.10) DolbyAtmos wywala co chwila błąd aplikacji... Generalnie wszystko działa. I to jak działa :D Nie spodziewałem się takiego efektu ;)

Dolby od Arise czy jakie? Ogólnie android 6.0 + żeby Dolby działało. 

 

Dnia Friday, December 16, 2016 o 21:36, Buka37 napisał:

Na Mi4i nie chodzi. Telefon zatrzymuje się na ładowaniu androida (logo MI i android). 

Pokombinuj. Czasami trzeba pogłówkować. Proponuję najnowsze stabilne Deuteronomy. Pierw przetestuj wersję bez bajerów. Dopiero później jak zadziała to się baw dalej. I pamiętaj. Format C. 

 

Dnia Sunday, December 11, 2016 o 19:15, Gudek napisał:

Nie działa mi arise z Power ampem i miui Polska na rn3p. Nie mogę zaznaczyć ikonki o źródłach dziwieku - w Power ampie ta opcja jest nie do odznaczenia. Da się to jakoś naprawić? Też nie mam nuplayera w opcjach programistycznych.

Spróbuj jeszcze powalczyć. Poszukaj rozwiązania w necie lub zapytaj w temacie na XDA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zimex napisał:

@Farron zainsatlowałem Arise+numbers i Arise+atmos+GUI+for+numers (poskaracałem ;) )

Android LP do N jeśli chodzi o dodatki z Numbers. Inaczej nie będą działać. Przeczytaj na XDA. I mam nadzieję że zainstalowałeś wszystko jak należy. Dodatki do Arise Numbers zgodne z wersją Numbers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. 

Mam prośbę. Czy mógłby ktoś podać link lub instrukcje jak zrobić to od początku do końca na Xiaomi Mi5s z androidem 6.0.1 MXB48T??  Robiłem to juz na SGS3 i dźwięk mnie powalał, ale tam zmieniałem tylko napięcie wyjściowe w procentach na słuchawki w pliku i to mi wystarczało.  Stockowy player też wystarcza tylko gra za cicho.  Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, January 19, 2017 o 17:15, tunerk800i napisał:

Witajcie. 

Mam prośbę. Czy mógłby ktoś podać link lub instrukcje jak zrobić to od początku do końca na Xiaomi Mi5s z androidem 6.0.1 MXB48T??  Robiłem to juz na SGS3 i dźwięk mnie powalał, ale tam zmieniałem tylko napięcie wyjściowe w procentach na słuchawki w pliku i to mi wystarczało.  Stockowy player też wystarcza tylko gra za cicho.  Z góry dziękuję i pozdrawiam

Przecież wszystko masz napisane w pierwszym poście. Czego jeszcze nie wiesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tunerk800i napisał:

A powiedz mi kolego czy muszę instalować te mody? Czy mogę zrobić  roota i tylko edytować ten plik odpowiadający za głośność wyjścia sluchawkowego tak jak to zrobiłem  w SGS3? 

Nie musisz instalować moda. Jeśli chodzi ci tylko o edycję pliku odpowiadającego za głośność to spokojnie. Jedynie root'a potrzebujesz. A jak ten plik się nazywa i gdzie znajduje to ci nie powiem bo robiłem takie rzeczy dawno temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tunerk800i napisał:

No a żeby zrobić roota w Xiaomi Mi5s muszę pierw odblokować bootloadera a żeby odblokować  bootloadera musze pisać  do supportu Xiaomi żeby wysłali mi jakąś zgodę? Tak wyczytałem na xda developers

Dobrze wyczytałeś. Wysyłają ci zgodę czy tam kod i przez oficjalny program możesz sobie odblokować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No niestety. Na Redmi 4 próbowałem. Po instalacji SuperSu telefon zatrzymuje się na logo Mi po restarcie do systemu. Po zrobieniu wipe all w TWRP, co ciekawe, w dalszym ciągu w systemie są aplikacje i Arise, i Dolby, i Esira. Poza Dolby pozostałe działają (niby). Nie jestem jednak pewien czy działają, skoro na pokładzie nie ma SuperSu po wipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Friday, February 10, 2017 o 13:28, mrosi napisał:

No niestety. Na Redmi 4 próbowałem. Po instalacji SuperSu telefon zatrzymuje się na logo Mi po restarcie do systemu. Po zrobieniu wipe all w TWRP, co ciekawe, w dalszym ciągu w systemie są aplikacje i Arise, i Dolby, i Esira. Poza Dolby pozostałe działają (niby). Nie jestem jednak pewien czy działają, skoro na pokładzie nie ma SuperSu po wipe...

 

Dnia Friday, February 10, 2017 o 17:13, Degnerix napisał:

mógłby mi ktoś powiedzieć jak to odinstalować ?

Nigdy nie miałem takich problemów. Może dlatego że mój telefon jest starszakiem. Zawsze przed wgraniem robię zupełną czystkę. Format wszystkiego za wyjątkiem karty sd. Później instaluje Miui od xiaomi.eu po instalacji kiedy twrp pyta mnie o root'a to go robie. Następnie telefon się włącza aktualizuje SuperSU wyłączam nuplayera i usuwam MusicFX. Pobieram A.R.I.S.E w najnowszej odsłonie wchodzę w TWRP i instaluje na nowo wszystko działa bez szwanku. (Może problem tkwi w samym Miui lub enforcing kernelu). Tak czy inaczej po formacie muszę instalować na nowo arise bo jakiekolwiek ślady jego istnienia znikają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odinstalowało się to tak iż przywróciłem system z kopii TWRP.

No i ten mod jest kiepski jak wyżej zauważono, nie instalujcie tego, bo nawet nie ma co testować, za dużo opcji - jednym złym ustawieniem wszystko zepsujesz, schrzanisz dźwięk.

Dodatkowo co z tego że na słuchawkach sobie ustawisz wyżej głos, jak później głośnik od telefonu jest za głośny i przerażający.

Edytowane przez rradek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawił się SwanSong. Ktoś testował?

 

Cytat

- A massive assortment of unique and exciting modules that can be installed/uninstalled multiple times, eliminating the need to wipe /system or dirty-flash the device ROM zip in order to try a different sound system combination.

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...