Skocz do zawartości

[Następca ViperAtmos] [A.R.I.S.E] Jeden by władać nimi wszystkimi


Farron

Rekomendowane odpowiedzi

Co i jak:

Nie będę wam tutaj wypisywał co zawierają poszczególne mody. Wszystko to macie pięknie opisane na xda. Dla jasności każdy mod Numbers czy Exodus to osobne mody inny dźwięk itd więc nie ma czegoś takiego jak ten mod jest lepszy bo nowszy a tamten gorszy bo starszy. Każdy ma swój gust i może mu odpowiadać inny. Ja zakochałem się w Numbers. 

Wracając do tematu. Moim skromnym zdaniem jest to zdecydowanie najlepszy mod dźwiękowy (A.R.I.S.E). Wygrzebałem go i tak samo jak w poprzednich przypadkach oddaje go w wasze ręce. Dla jasności nie stworzyłem go jak i nie jestem odpowiedzialny za zniszczone urządzenia,  termo-nuklearną wojnę itd...

Mod przeznaczony jest dla wszystkich urządzeń z androidem JB aż do N. Należy oczywiście wspomnieć iż użytkownicy telefonów z androidem MM lub N dodatkowo mogą sobie doinstalować dodatki w postaci GUI tak jak to wygląda w wersji moda pod nazwą Numbers. Cała reszta (Exodus itd...) nie mają takiej opcji więc instalując na urządzeniach dajmy na to z LP przy próbie włączenia Atmosa wyskoczy nam błąd. I tyle. Dokładny opis funkcji w linku do XDA. 

Link do oficjalnego tematu z XDA

Link do pobrania A.R.I.S.E (Serdecznie polecam Numbers Stable reszty nie testowałem) 

Tutorial odnośnie tweakpropów i ich instalacji tu niestety po angielsku. 

Ratunku co mam zainstalować!? Bardzo ale to bardzo ogólnie:

Exodus - Neutralny

Leviticus - Bass boost

Numbers - Balans pomiędzy dwoma poprzednimi. (dodatek GUI) 

Deuteronomy - ? (dodatek GUI, wersja w fazie testów) 

Jeśli chodzi o problemy z uruchomieniem moda. Należy jedynie odinstalować MusicFX dla pewności wyłączcie jeszcze nuplayera w opcjach programisty.

Instalujemy jak wszystko inne normalnie przez recovery. W przypadku Numbers czy Deuteronomy pierw instalujemy Sound System jeśli mamy androida 6.0 lub wyżej po instalacji Sound System możemy doinstalować GUI. 

Z ustawieniem tego wszystkiego wam niestety nie pomogę ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Mod swoiście jest muzycznym demonem.

Więcej nie znaczy lepiej. Jeśli Atmos wam nie działa bo nie może czy też nie macie go (Numbers bez dodatku) szczerze wam gadam chrzańcie to ;). Sam Viper styka nie wymaga też zabawy w selinux. 

Profile oraz irs'y tu

Temat pisałem na telefonie dlatego niektórym może się wydać że jest zrobiony na jedno kopyto za co przepraszam. W późniejszym czasie kiedy uda mi się dorwać do kompa poprawię całość. 

Osoby które stwierdzą. A w sumie po co mi to, mam ViperAtmos. Zastanówcie się bowiem nie wiecie co czynicie. W tym przypadku chodzi o biblioteki dźwiękowe, wszystkie sterowniki jak by to powiedzieć są specjalnie wyselekcjonowane oraz dostosowane. Jest ich więcej i tworzą jedną doskonałą zoptymalizowaną, synergiczną całość. Dźwięk jest bajeczny nie zauważam też szczególnych spadków baterii. Moje słuchawy CAL'e (Creative Auruvana Live) działają świetnie. W końcu nawet z głośnika mojego kumpla JBL Flip 2 udało się wydobyć piękny dźwięk czego wcześniej na Viper Atmos nie udawało się zrobić. Trzeba było wyłączyć Vipera. To tyle. :) 

Edytowane przez Farron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, czy ktoś z was to instalował ?

W sekcji pobierania są dwa foldery "sound system" i "dolby atmos add-on", pobrałem plik z obu folderów, aczkolwiek nie wiem czy najpierw mam wgrać plik "ARISE+Sound+Systems+Numbers+3.4.zip" a następnie "ARISE+Sound+Systems+Atmos+GUI+Add-On+for+Numbers.zip", czy może albo ten albo ten ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielek5674773 napisał:

Witam, czy ktoś z was to instalował ?

W sekcji pobierania są dwa foldery "sound system" i "dolby atmos add-on", pobrałem plik z obu folderów, aczkolwiek nie wiem czy najpierw mam wgrać plik "ARISE+Sound+Systems+Numbers+3.4.zip" a następnie "ARISE+Sound+Systems+Atmos+GUI+Add-On+for+Numbers.zip", czy może albo ten albo ten ?

Ja z tego korzystam. Niestety bez dodatku GUI ponieważ nie mam androida 6.0. Pierw pobierasz sound system i instalujesz dopiero poźniej dodatek GUI. O ile się oczywiście nie mylę i dobrze to rozumiem. Mam 90% pewności ;) 

Edytowane przez Farron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem,  mam telefon od dwoch dni i troche boje sie go uceglic mimo ze mysle iz da sie go zawsze wskrzesic ze wzgledu na procesor :-D zrobilam backup,  ale gorzej jak tel nie bedzie na nic reagowal.

EDIT: Wszystko działa jak należy, wszedłem w recovery, zainstalowałem " ARISE+Sound+Systems+Numbers+3.4.zip " i nie resetując od razu drugiego zipa " ARISE+Sound+Systems+Atmos+GUI+Add-On+for+Numbers.zip " (RedMi 3S MIUI 8.1 (6.9.1) )

Edytowane przez danielek5674773
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecamy. Jak na razie nikt nie napisał co sądzi o A.R.I.S.E prócz mnie. Ja polecam "format c" i wgrać A.R.I.S.E. Zawsze możesz spróbować dirty flash na viper atmos. Numbers w najnowszej odsłonie i jeśli masz andka 6.0 to tak jak kolega wcześniej sound system + add-on

Edytowane przez Farron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.R.I.S.E to praktycznie to samo co Viper, tylko w nowej skórze z nowymi ciekawymi tweakami. Sprawdziłem jak to śmiga i na czystego Viper4Androida nie zamierzam wracać.

Jedynie czego tutaj brakuje (a czasem się przydawało) to balans dźwięku w słuchawkach. Standardowo było 0.5/0.5, mam akurat uszkodzone słuchawki na kablu i potrzebowałem przestawić na 0.6/0.4 ale takiej opcji nie znalazłem. Na szczęście miałem zrobioną kopię w viperze i dzwięk się wyrównał i obie grają tak samo.

Gdy podłączam inne to muszę przywracać kopię z ustawień na czysto bo na 0.6/0.4 nie da się wtedy słuchać :)

• Tapatalk • Redmi Note 3 Pro •

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ten mod daje? Można to na miui wgrać? Na rn3p da radę? Co robić jak żyć

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Nie, to tylko dla ios. Przypadkiem znalazło się na tym forum.

Tak można wgrać to na miui, czytaj instrukcje a jak nie wiesz co robić to lepiej się za to nie zabieraj bo będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Drakoon34 napisał:

Co ten mod daje? Można to na miui wgrać? Na rn3p da radę? Co robić jak żyć

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Tak oczywiście że można wgrać go na miui. Co daje. A no jak jeden z kolegów wyżej napisał "do tej pory nie wiedziałem co to znaczy dobra muza ze smartfona ależ to wymiata"  można się domyślić że chodzi o dźwięk ;). Na rn3p da radę i to nawet z dodatkiem. Musisz mieć odblokowany bootloader wgrane recovery twrp oraz roota. Instrukcja w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja brzmi tak. Pobierz sobie dla przykładu Numbers 3.5 Sound System + ewentualnie dodatek. Wejdź do recovery i zainstaluj Sound System oraz po tym jeśli chcesz add-on gui. Dodatkowo odinstaluj jeszcze MusicFX i w opcjach programisty wyłącz nuplayer. Do usunięcia MusicFX możesz użyć zmyślnego programiku który zwie się usuwanie aplikacji systemowych. (Add-On GUI działa tylko od androida M czyli 6.0 w zwyż.  

Edytowane przez Farron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Pobrałem Arise Numbers 3.5 (najnowsze), wywaliłem MusicFX i wyłączyłem NuPlayera. Dla pewności chciałem zainstalować GUI, ale z racji posiadania androida 5.1 wTWRP pojawił się błąd. 

Po instalacji pojawiły mi się dwie ikonki: ViPER4ARISE oraz odtwarzacz Esira.

ViPER4ARISE to ustawienia tego moda i, jak mniemam, sam mam sobie ustawić wedle preferencji.

Z odtwarzacza nie będę korzystał, ale zauważyłem, że totalnie rozjechał się dźwięk na standardowym playerze (stockowym). To efekt uboczny tej instalacji?

I czy ten mod będzie działać z Tidalem/Youtube?

 

Być może pytania nooba, ale nigdy nie instalowałem takich modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie działać z tidalem i youtube (sprawdzone). Co do stockowego playera prawdopodobnie to efekt uboczny co dziwne... Bo miejsca mieć nie powinien przynajmniej u mnie i u innych nie miał. A co do ustawienia Viper4Arise to mogę podać najwyżej swoje ustawienia. Sam też mam zamiar zrobić sobie update na Deuteronomy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Saturday, September 17, 2016 o 10:00, Farron napisał:

Instrukcja brzmi tak. Pobierz sobie dla przykładu Numbers 3.5 Sound System + ewentualnie dodatek. Wejdź do recovery i zainstaluj Sound System oraz po tym jeśli chcesz add-on gui. Dodatkowo odinstaluj jeszcze MusicFX i w opcjach programisty wyłącz nuplayer. Do usunięcia MusicFX możesz użyć zmyślnego programiku który zwie się usuwanie aplikacji systemowych. (Add-On GUI działa tylko od androida M czyli 6.0 w zwyż.  

W Miui 8 nie ma nuplayera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Red8 napisał:

W Miui 8 nie ma nuplayera?

 

Zainstalowałem Exodus, odinstalowalem MusicFX, nuplayer nie znalazłem. 

Niestety podczas odtwarzania muzyki pojawiają się dziwne sprzężenia dźwięku  :-( 

(zarówno na Powerampie jak i na stockowym)

Coś przegapiłem? Jak poprawić? 

Mi Note (miui 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzaski w słuchawkach były jak miałem włączone dwa equalizery, znaczy ten w arise i w dolby atmos, wyłączyłem w arise, systemowy nie działa przy wgranym modzie, przynajmniej u mnie jak wchodze w dzwięk i wibracje->opcje dzwięku wyskakuje ze aplikacja przestała działać, w powerampie też eq i reszta ustawien dzwięku off, Musicfx i nuplayera nie ruszałem (nawet niewiem gdzie to jest) i wszystko działa elegancko

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal skrzeczy.
Wyłączyłem eq w Powerampie, stockowy odtwarzacz nie ma żadnych opcji, nuplayera nadal nie znalazłem.
Zainstalowałem jeszcze raz moda (dirty)
Inne podpowiedzi?

Ale gdzie go szukasz? Nuplayer to opcja w ustawieniach deweloperskich w menu.

f56c2f2abe9100537a0ccd85f5000386.jpg



Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jasne, jak ktoś lubi bawić się w podbijanie.

Tak jak myślałem najbardziej przypadł mi do gustu dźwięk z wyłączonym arise.
Dodatkowo instalując paczkę podmienila oryginalne biblioteki audio podbijając górę (syczy nawet na naturalnych m220).

Nie chce mi się bawić nawet w odinstalowywanie bo i tak słucham na zewnętrznym dacu + USB Player PRO, także biblioteki te są pomijane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no nie wiem, z wyłączonym arise dźwięk odtwarzany przez bluetooth w aucie był bardzo płaski, jak w jakimś tanim radiu z bazaru. Spróbowałem sobie gotowych profili - też nie to, wysokie tony były za bardzo syczące a bass uciekał gdzieś momentami. Ustawiłem wg własnego uznania i jest bajka. Ja polecam ten dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...