Skocz do zawartości

Nieokreślony błąd podczas instalacji ROM-a metodą Fastboot


geekboy68k

Rekomendowane odpowiedzi

Po kolei:
Wykonałem kroki 1-5 stąd -> http://en.miui.com/a-234.html

Efekt jest następujący:

nieokreslonyblad.png

Próbowałem zmiany lokalizacji plików, aby uniknąć spacji i polskich znaków w ścieżce. Bez efektu.

Co więcej, telefon po odpięciu od komputera nie wychodzi z trybu Fastboot, tzn. na ekranie jest ciągle ten ludzik :-( Mam go jakoś spróbować zrestartować? Pomogło przytrzymanie PWR przez chwilę.

Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart systemu jeśli to Windows, zmiana kabla usb - to u mnie pomagało. Niedawno komuś zmiana komputera pomogła. Może coś nie tak robisz po prostu? Zerknij na poradnik tu na forum (miflash formatowanie telefonu Windows linux -tak chyba się nazywa) Ma trochę niejasności ale w miarę na bieżąco poprawiany, dużo leszy niż ten z miui.com

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, preston2009 napisał:

@geekboy68k Nie podpinałeś przypadkiem pod USB 3.0? Port w Mi4 nie ma syfu upchanego? Kabel USB musi siedzieć solidnie i koniecznie dobrze łączyć. Czy Mi4 był wcześniej podpinany do kompa?  Można by przeinstalować sterowniki bo mogą być nieaktualne/złe.

1. Tak, ale na USB 2.0 jest to samo.

2. To nowy telefon, dopiero co rozpakowany.

3. Kabel jest oryginalny.

4. Mi4 nie był wcześniej podpinany.

System to Windows 10 Premium x64.

Ciekawi mnie natomiast fakt, że wg poradników sprzęt powinien zainstalować się jako Android Bootloader Interface. U mnie instaluje się jako Marshall London Bootloader Interface.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na Mi4, ale ja miałem podobnie z sterownikiem na Mii2S. Odinstalowałem w menadżerze sprzętu i pozwoliłem aby sam się zainstalował ponownie. Potem poszło jak należy. Tylko ja miałem i mam Win7 nie 10. Musisz spróbować tego co ja robiłem a jak nie pomoże to u wujka poszukać bo nie wiem skąd można pobrać ten sterownik do mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie odpuściłem. Na dwóch komputerach to samo. Nie chce mi się walczyć w nieskończoność z okienkami.

Pobrałem sobie ISO Linuksa Mint, wypaliłem na pendrive i odpaliłem w trybie live. Następnie zainstalowałem ADB, Fastboot i do dzieła. Oto efekt odpalenia flash_all.sh:

Cytat

product: MSM8974

board_version: 4.4

Missmatching board version

Po tym skrypt wyłącza się.

Pobrałem cancro_global_images_V7.5.1.0.MXDMIDE_20160523 [...] z en.miui.com więc zakładam, że prawidłowy. Pliki .sh mają uprawnienia a+x.

Nie wiem co o tym myśleć...

EDIT:

Ok, skoro już ustaliłem różnice między CU, CT i CMCC (mój telefon identyfikuje się tylko jako Mi4 LTE, bez żadnych dopisków), to postanowiłem podziałać i... u mnie się udało! :D
Zadziałał radziecki patent -> http://en.miui.com/thread-301080-1-1.html

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...