Skocz do zawartości

Xiaomi 5 MiFlash problem?


Skatty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Próbowałem zainstalować MIUI v 8.5 poprzez MiFlash według tutoriala: https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/

Jednak gdy wybieram folder rozpakowanego zip'a ROM'a, daje Refresh, pojawia się telefon w liście jednak Flash zwraca:
execute flash_all_except_data_storage.bat
Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002)
Skąd moge wziąć plik .bat tego skryptu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja na chiński rom z MiFlash

    Odblokuj bootloader (szczegółowa instrukcja tutaj)
    Pobierz rom w formacie MiFlash (na dole instrukcji)
    Pobierz MiFlash
    Przejdź do fastboot (głośność-dół + power)
    Rozpakuj ZIP z romem na komputerze i z poziomu MiFlash wybierz „Flash_all”.

    Po instalacji telefon uruchomi się ponownie. Zostanie zainstalowane także recovery TWRP.
    Jest to instalacja jednorazowa! Dalsze aktualizacje należy wykonywać pobierając rom zip z działu pobierania MIUIPolska i instalować z poziomu TWRP recovery (lub aplikacji Aktualizacje).

POBIERZ Stable 7.2.13.0 dla MiFlash
lub
POBIERZ 6.4.21 dla MiFlash

Napisz czego nie zrozumiałeś z tej instrukcji.

Albo pokaż zawartość rozpakowanego przez Ciebie zipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jest umieszczony z opisem.

Weź zrób ten poradnik, pobierz ten rom co masz zalinkowany. Potem w twrp zainstaluj rom docelowy. Tylko weź zwróć uwagę na to jaki pobierasz. Bo jesteśmy w dziale Mi5 a próbowałeś instalować rom dla Redmi Note 2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ahr napisał:

Zazwyczaj jest umieszczony z opisem.

Weź zrób ten poradnik, pobierz ten rom co masz zalinkowany. Potem w twrp zainstaluj rom docelowy. Tylko weź zwróć uwagę na to jaki pobierasz. Bo jesteśmy w dziale Mi5 a próbowałeś instalować rom dla Redmi Note 2.

 

Hm ok, ale dziwne, że wybierając z listy https://miuipolska.pl/download/ MI 5 wyskakuje lista ROM'ów dla różnych modeli. Gdzie mogę znaleźć wersje 8 dla MI 5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już po kroczku opisuje

z poradnika pobrałem następujące pliki:

1.Mi Flash tool gemini (rar) na pulpicie stworzony folder o tej samej nazwie i w nim rozpakowałem rar

2.Mi Flash_xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0 (rar) jak wyżej

potem zainstalowałem Mi Flash pomimo ostrzeżenia Win 10, Telefon w trybie Fastboot, odpalam mi flash podłączam telefon daje refresh pojawia się nazwa w postaci cyfr,

wybieram  Browse i wskazuje folder na pulpicie Mi Flash xiaomi.eu_gemini_6.4.21_6.0  gdzie w nim jest ten rar rozpakowany i zaznaczam folder images , na dole w Mi Flash zaznaczone Flash all.

Ostatni krok to press flasch, po 2 sec pojawia się nieokreślony błąd 0x80004005:error:cannot load.

telefon ma odblokowany bootloader, na telefonie debugowanie usb włączone

 

 

Edytowane przez maszmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zielonyBB napisał:

 

Daj ROM do głównego katalogu a nie na pulpit. Co mówi menedżer urządzeń kiedy podpięty jest Mi5 w fastboot ? Co mówi fastboot oem device-info ? I pokaż SS z widokiem co masz wpisane w okienku obok guzika Browse.

 

Wysłane z MI5

Index 1 , Device 4e27ebdf , ścieżka C:\MI Flash Rom a w nim wypakowany z rara cały wsad  6.4.21 dla MiFlash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zielonyBB napisał:

Wywal spację z nazwy, musi działać. Mi Flash jako Admin oczywiście.

Wysłane z MI5

Spacja wywalona i ... poszło ! Wielkie DZIĘKUJE

A przy okazji czy teraz wystarczy tylko wrzucić rom miui.eu do telefonu i zainstalować z pliku? Który ze stabilnych Miui 7 jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, maszmol napisał:

Spacja wywalona i ... poszło !

Oczywiście gdybyś raczył przeczytać w ogóle poradnik o MiFlash z mojej sygnatury to byś to dawno zrobił...

19 minut temu, sp4ubw napisał:

Mi Flash Beta :) a nie ten co używasz.

MIflashBeta.jpg

Nieprawda. Wystarczy mieć 20160401 i może flashować wszystkie aktualne urządzenia bez wyjątku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Oczywiście gdybyś raczył przeczytać w ogóle poradnik o MiFlash z mojej sygnatury to byś to dawno zrobił...

oczywiście gdybym doczytał hmm, trochę to trwało ale udało się za co dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Acid napisał:

Oczywiście gdybyś raczył przeczytać w ogóle poradnik o MiFlash z mojej sygnatury to byś to dawno zrobił...

Nieprawda. Wystarczy mieć 20160401 i może flashować wszystkie aktualne urządzenia bez wyjątku. 

Albo użyć tego co podałem i też pójdzie zawsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...