Skocz do zawartości

Ładowanie bezprzewodowe do RN3


wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

RN3 nie ma bezprzewodowego ładowania.Jedynie co mozesz to zakupić podstawke w ktorej jest microusb albo magnetyczny kabel wkladasz wkladke usb ktora zostaje a pozniej tylko przylaczasz magnetyczny kabel do tego i ladujesz. Napewno jest to duzo wygodniejsze niz wkladanie za kazdym razem usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, pomerdało mi się QI z QC.

A tak na marginesie:

1. Anteny NFC służą do ładownia bezprzewodowego?

2. Jesteś strasznie napastliwy, wyhamuj trochę (nie pomyl z "chamowaniem"). Dzięki z góry w imieniu swoim i innych.

Edytowane przez seb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napastwliwy?

 Rozwiń myśl

W niektórych tel odklejali anteny nfc i kleili jako IQ

Chyba że ci chodzi o odpowiedź na tak głupie pytanie " Pomierz wymiary i napisz do Chinola jakie wymiary ma wtyczka:) "

Jak zwykłe micro usb może mieć inne wymiary?

 

Każdy kabel magnetyczny będzie pasował. Ale po 1 są tylko 1m. Po drugie dość drogie 7$ > za kabel to tak trochę wiesz.

Osobiście używam kabla dwustronnego.

http://www.banggood.com/BlitzWolf-2_1A-Reversible-Micro-USB-Cable-6_56ft2m-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided-Micro-B-p-1026355.html

Oraz prawie idealnych kopi kabli xiaomi za 1,5$.

Ostatnio z 5 kabli które miały być 2A dałem znajomym.

Blitz wolf robi dobre kable zwykłe ale za 5$

A magnetycznych jest kupa dobrych ale wydasz 12$ na kabel ?

http://www.banggood.com/search/magnetic-cable.html

 

Są tanie za 5 - 7$ ale przyciszniesz je czymś i po kablu.

WSZYSTKO ZALEŻY JAK SZANUJESZ KABLE. Znam ludzi którzy nigdy np nie urwali słuchawek. A mi starczają tak na 3 - 9 miesięcy. Potem jack.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2016 o 00:14, homman napisał:

Napastwliwy?

 Rozwiń myśl

"Jak możesz mieć Qi człowieku jak nie masz anteny nawet do NFC.

MYŚL co ma kernel do tego?"

OT: To jest właśnie napastliwy ton, twoje posty często tak brzmią. Ale dość bo wątek nie o tym jest.

 

Co do ładowania bezprzewodowego:

Miałem ładowarkę QI po Nexusie i po położeniu na niej mojego Note'a ładowarka sygnalizowała ładowanie, ale telefon się nie ładował (po położeniu innych telefonów bez QI takiego efektu nie było). Może to tylko efekt metalowej obudowy albo jakości ładowarki ;)

Na aliexpres można kupić zestawy anten QI m.in. do Redmi Note 3, ale podejrzewam, że działa to na zasadzie klejenia na obudowę pod etui i wyprowadzenie zasilania do USB, np:

http://www.aliexpress.com/item/Micro-USB-QI-Portable-Universal-Wireless-Charger-Receiver-Adapter-For-Android-Xiaomi-mi5-Huawei-Samsung-Galaxy/32693281845.html?ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_4_10057_10056_10055_10037_10049_10059_10032_10058_10017_405_404_10060_10061_10062_412,searchweb201603_6&btsid=138092d5-b999-4efe-989f-015a05caeccd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem wyżej że w nowych telefonach QI nie ma sensu.

Znajomego note 4 ładuje się 5h na oryginalnym samsungu.

Bajer fajny. Praktyczność 0.

Szkodliwość dla baterii duża.

Jak znajdą się ładowarki qi dające chociaż 1.5A to wtedy można to rozważać.

 

Obecnie jedynie kable magnetyczne.

A co do wielkości. TPU zawsze można podciąć. 2 generacja kabli jest taka sama jak kabel micro usb. 1 gen byłą dość szeroka. Ale jak ktoś myśli wydać 20 30$ na qi to chyba 12 $ na kabel magnetyczny dla niego to nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...