Skocz do zawartości

Brick po nieudanych zabawach


Locker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Znalazłem się w dość niefortunnej sytuacji. Chciałem przeinstalować system na nowy, xiaomi.eu. Wcześniej było jakieś chińskie "coś". Niestety, nie poszło to po mojej myśli i po instalacji TWRP telefon już nie wstaje. Zatrzymuje się na logo Mi. Teraz parę faktów o aktualnej sytuacji:

  • System nie wstaje, zatrzymuje się na logo Mi
  • Fastboot się uruchamia
  • Jest wykrywany przez komputer
  • 2016-07-26.png
  • Próbowałem wykonać instrukcje z "Rozblokowanie BOOTLOADER bez pozwolenia Xiaomi". Po komendzie 
    fastboot oem edl
    Ekran telefonu się wygasza, jednak wtedy program MiFlash już go nie wykrywa. Jeśli nie wykonuję komendy edl - nie ma możliwości wgrana niczego (Device is locked). W angielskim MiPCSuite po podłączeniu telefonu mam informacje o mozliwości flashowania do wersji stabilnej lub rozwojowej - ale po próbie uruchomienia komunikat Couldn't flash device.

Jakie mogę teraz podjać kroki aby ożywić ten telefon? Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej kolejności itp to nie potrafię teraz podać - robiłem to wczoraj.

Korzystałem na pewno z MiFlash, MiPCSuite, sterowniki ADB, MIUIPolska_fastboot_toolkit. 

A recovery, ROMy itp, to twrp-3.0.2-0-libra, libra_images_V7.5.4.0.LXKCNDE_20160629.0000.25_5.1_cn_33a18f6950,  libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0

 

Ewentualnie co powinienem zrobić po fastboot reboot-bootloader?

C:\miui>fastboot reboot-bootloader
rebooting into bootloader...
OKAY [  0.003s]
finished. total time: 0.004s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego umiesz czytać? Wykonujesz instrukcję jak odblokować bootloader w Mi4c a ładujesz mu najnowszy rom co ten bootloader blokuje. No gratulacje. Po co w dziale Pobierz MIUI w archiwum jest podpięty rom dla Mi4c bez blokady? Po co w temacie Mi4c jest ostrzeżenie o blokadzie? Teraz masz głupio bo pewnie Edl jest zablokowany przez nowszy rom. Wtedy pozostaje oficjalna metoda. Jeśli nadal możesz wejść w edl to instaluj rom bez blokady - na tym właśnie polega ten sposób.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do trybu fastboot wchodzi, można wykonać polecenie

fastboot oem edl

Jednak po tym już nie jest widoczny dla MiFlash. 

 

fastboot oem unlock

Kończy się niepowodzeniem - device locked. Podobnie jest gdy bez edl chciałbym cokolwiek wrzucić poprzez MiFlash.

MIPCSuite po podłączeniu telefonu pokazuje możliwość flashowania do stable lub dev, ale "Couldn't flash device'. Wrzucenie TWRP poprzez toolkit MIUIPolska zatrzymuje się na wgrywaniu recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Nie masz co próbować bo masz poblokowany fastboot więc nic nie wgrasz. Nie ważne jaki rom.

Ja tu widze tylko jedno wyjście (no dwa...;p): MiFlash musi zobaczyć telefon w trybie EDL. Nie ma innej opcji. Wyłącz podpisy sterowników w Windowsie lub spróbuj na innym komputerze bo nie wierzę, że system nie montuje telefonu na porcie COM w trybie EDL. Musi widzieć. Jeśli MIFlash zobaczy to wgrywasz rom z archiwum MIUIPolska (5.11... cośtam). To postawi telefon na nogi a oem unlock odblokujesz BL na stałe. Potem wgrasz TWRP i jesteś w domu czyli na xiaomi.eu.

Druga opcja to wysyłka do mnie do MiCenter bo tak jak pisałem, nie wierzę że EDL nie montuje się na porcie COM w komputerze. Jeśli po komendzie oem edl telefon gaśnie to jest w EDL i system musi go zobaczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam identyczny problem co Locker w trybie fastboot telefon widnieje jako "118161" i oczywiscie nie ma mowy o wgraniu romu w tym trybie komunikat "device is locked", po fastboot oem edl telefon sie resetuje i załącza się logo mi i nic się nie dzieje dalej, MiFlash nie wykrywa telefonu, sprawdzałem na 2 kompach 32 i 64b, wylaczalem podpisywanie sterow, rom jaki prawdopodobnie probowalem wtedy wgrac to oficjalny developer rom redmi 3(cos po prostu schrzaniłem i takie są teraz skutki). Nie wiem czy probowac innych sterownikow USB czy jak ? bo juz mi sie pomysly kończą.

up: po zastosowaniu się do tego http://en.miui.com/thread-247172-1-1.html telefon zaczął wykrywac port, guziki góra dół potem czarny ekran i poszło :)

Edytowane przez Sebekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie tyle sprawdziłem - gdy telefon jest podłączony do kompa, jest widoczny jak poniżej:

2016-07-27.png

Jest to zarówno gdy widoczny na ekranie jak Fastboot jak i logo Mi.

Po komendzie edl nie jest widoczny jako port COM i nie widać do w MiFlash. Posprawdzam jeszcze kwestie sterowników, na innym kompie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wielkie dzięki Acid oraz Piotrek_! Udało się uruchomić fona - wgrałem ten ROM z archiwum, korzystając z innego komputera. Oem unlock zadziałał.

Teraz takie pytanie, czy teraz mam:

1. Wgrać zip xiaomi.eu_multi_MI4c_6.7.21_v8-5.1.zip do głównego katalogu telefonu

2. Zainstalować TWRP (toolkit MIUIPolska)

3. Po wejściu do TWRP zainstalować rom xiaomi.eu

Pytam by znowu czegoś nie sp...

Edytowane przez Locker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Locker napisał:

Teraz takie pytanie, czy teraz mam:

1. Wgrać zip xiaomi.eu_multi_MI4c_6.7.21_v8-5.1.zip do głównego katalogu telefonu

2. Zainstalować TWRP (toolkit MIUIPolska)

3. Po wejściu do TWRP zainstalować rom xiaomi.eu

Ogólnie tak. Nie musisz w sumie używać toolkita bo tam są dwie komendy, które i tak zrobisz ręcznie w terminalu (jak masz zainstalowany fastboot w systemie):

fastboot flash recovery twrp.img

i potem:

fastboot boot twrp.img

W TWRp robisz wipe a potem install i rom xiaomi.eu. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...