Skocz do zawartości

Redmi 3S - Rom i kilka pytań na temat funkcjonalnosci ;)


miszku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze,

niedawno po kilkuletniej przygodzie ze smartfonami serii Xperia, ostatni odmówił posłuszeństwa 4 dni po okresie obowiązywania gwarancji, postanowiłem się zwrócić w kierunku "Jeśli nie widać różnicy..nie przepłacaj". Mój wybór padł na Redmi 3S. Telefonik kupiłem bez przygód na allegro. Wszystko wydaje się działać znakomicie. No prawie. Nie o to przecież chodzi żeby się tylko przywitać. ;)

Przyznam, że temat MIUI jest mi prawie obcy. Dawien dawna bawiłem się w instalowanie custom romów na Motoroli Defy. Później jednak rozwiązania oferowane przez Sony sprawiły, że nie szukałem szczęścia w modyfikacjach i wiele rzeczy przez te 4 lata rozwoju Custom Romów i samego Androida, pewnie mnie ominęło. Zanim zdecydowałem się napisać..poczytałem trochę i oczywiście jestem przekonany, że w najbliższy wolny weekend coś pokombinuję (prośba o odblokowanie bootloadera już wysłana). 

Zwracam się do Was z prośbą o wskazanie, który ROM będzie najbardziej odpowiedni dla moich potrzeb - w zamian postaram się w miarę dokładnie je opisać. Być może trochę informacji zebranych w jednym miejscu pomoże też kolejnym takim jak ja.

1. W smartfonie, który otrzymałem zainstalowany jest system Global (szczegóły w załączniku). Wszystko, no prawie wszystko działa w zasadzie bez problemu. To co mnie niepokoi to w zasadzie:

  • znikający losowo zegar z paska statusu (raz jest, raz go nie ma).
  • Znikające powiadomienia od aplikacji uruchomionych (np nawigacja).
  • bardzo szybkie rozładowywanie baterii podczas używania bluetooth. Poprzez używanie mam na myśli sparowanie z zestawem, a nie ciągłe prowadzenie rozmowy. Dla porównania, Soniak prawie nie ruszał baterii w takim trybie, a oba urządzenia, które porównuję mają BT4.0.
  • niewielkie niedociągnięcia w tłumaczeniu (kilka rzeczy wciąż jest po angielsku).

2. Funkcje, których mi brakuje, a do których zdążyłem się przyzwyczaić lub, które widziałem i chcę mieć ;)

  • brak możliwości odpowiedzi na wiadomości tekstowe, również sms, hangouts itp - bezpośrednio z paska powiadomień (po rozwinięciu),
  • chciałbym żeby pasek powiadomień rozwiał się w całości (w tej chwili w przypadku gdy są aktywne powiadomienia, żeby dostać się do skrótów trzeba przesunąć w lewo),
  • chciałbym móc nieznacznie zwiększyć czcionkę na pasku powiadomień,
  • rozwijanie menu powiadomień przesuwając palcem po czytniku linii papilarnych (bawiłem się P9 lite, ma coś takiego, genialne!) ;)
  • możliwość przypisania innych gestów pod czytnik linii (?) ;)
  • sortowanie alfabetyczne ikon (jest straszny bałagan po zainstalowaniu wszystkiego co potrzeba). Ręcznie mi się nie chce tego porządkować..do momentu aż nie mogę odnaleźć konkretnej aplikacji.

Tyle przychodzi mi w tym momencie do głowy. Mogłem spisywać.

Prosiłbym o pomoc i wskazanie, który system (PL czy EU) powinienem instalować. Który wprowadzi najwięcej możliwości konfiguracji lub najbardziej pokryje się z w/w wymaganiami. Na wszelkie sugestie pozostaję otwarty. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł się odwdzięczyć pomocą innym użytkownikom forum ;)

Pozdrawiam

Miszka

 

P.S. Wymienię Xperię T3 na Redmi 3s. W innym przypadku żona zagroziła, że zabierze mój nowiutki Xiaomi :)

 

 

Screenshot_2016-07-26-14-52-28_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego po pierwsze to masz jakiś syfiasty rom. Romu global na redmi 3s nie ma jak do tej pory.

Polecam ze strony głównej miuipolska.pl dział faq. Jest cały poradnik o działaniu miui. A jak to nie pomoże to w Google Play jest do pobrania Samouczek Miuipolska, który oprócz opisu funkcji od razu odsyła do nich w telefonie.

Zalecam także dział główny w redmi 3, i zacząć od wątku "Kompendium wiedzy o....".

Warto poczytać i dowiedzieć się o wszystkich funkcjach bo jest ich na prawdę mnogo i gwarantuję tobie, że będziesz bardziej zadowolony niż z funkcjonalności androida na xperii.

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Instalacja xiaomi.eu to naprawi

2.

  • brak możliwości odpowiedzi na wiadomości bezpośrednio z paska powiadomień (po rozwinięciu) - chyba nie ma takiej opcji w miui
  • chciałbym żeby pasek powiadomień rozwiał się w całości - w miui8 tak będziesz miał
  • chciałbym móc nieznacznie zwiększyć czcionkę na pasku powiadomień - raczej nie ma oddzielnych ustawień dla paska powiadomień
  • rozwijanie menu powiadomień przesuwając palcem po czytniku linii papilarnych - nie wiem, nie mam czytnika (Redmi 3, ale chyba tego nie ma w miui
  • możliwość przypisania innych gestów pod czytnik linii - jak wyżej
  • sortowanie alfabetyczne ikon - nie ma tego w miui - na tym to polega że grupujesz sobie samemu w foldery. Jak czegoś nie możesz znaleźć to gestem "przesunięcia od dołu do góry" masz wyszukiwarkę. Wyszukiwarka jest też na pasku powiadomień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi jakie w tempie ekspresowym otrzymałem ;)

@grzegorz.lki

Prawdopodobnie masz rację co do romu, to, że jest to rom Global wywnioskowałem chyba stąd, że tu  jest podobny.

Tak czy inaczej będę go zmieniał jak tylko otrzymam zgodę na odblokowanie. Pytanie tylko  na który. Co do wątku  Kompedium wiedzy Redmi 3 - rom, root, recovery, bootloader, faq to oczywiście zaglądałem, ale to raczej temat, z którym będę się musiał zmierzyć instalując konkretny rom. I bardzo mi zależy na Waszych podpowiedziach, od którego zacząć (PL czy EU).

Samouczek zgodnie z Twoją sugestią pobrałem. Dzięki. Wydaje się być przydatny. Niestety nie wszystko pokrywa sie z moim romem..co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że muszę go szybko wywalić :)

Widzę u Ciebie wyszukiwarkę, o której pisał @jarekm95. U mnie tego nie ma, ale już wiem o co chodzi. Co do wielkości czcionki to chodziło mi o tę z góry (napis plus itp).

@jarekm95

  • brak możliwości odpowiedzi na wiadomości bezpośrednio z paska powiadomień (po rozwinięciu) - chyba nie ma takiej opcji w miui 

widziałem coś takiego w P9 lite. Rom tam wydaje się być MIUI..pochodny (sory jesli sie mylę - przypusczenia)..mam więc nadzieję na coś takiego natrafić.

  • " ...gestem "przesunięcia od dołu do góry" masz wyszukiwarkę. Wyszukiwarka jest też na pasku powiadomień" 

Niestety u mnie to nie działa, nie ma też wyszukiwarki w pasku. Kolejny powód by zmienić szybko rom. Tylko znów - na który ;)

 

Dzięki koledzy za kontakt..w jeden dzień wszystkiego się nie dowiem - za dużo postów do przeczytania. Wszystkich pewnie i tak się uda, ale zaległości postaram się nadrobić. 

Na ten moment będę przede wszystkim wdzięczny za wskazówki na temat istotnych różnic między systemem PL i EU. Reszta oczywiście wyjdzie w praniu.

 

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, miszku napisał:

I bardzo mi zależy na Waszych podpowiedziach, od którego zacząć (PL czy EU)
 

Na ten moment będę przede wszystkim wdzięczny za wskazówki na temat istotnych różnic między systemem PL i EU. Reszta oczywiście wyjdzie w praniu.

Nie ma systemu PL. Romy w dziale download to te same linki co w "Roms download" xiaomi.eu

Przeczytaj FAQ w Kompedium - gdzieś tam o tym pisałem.

Czyli podsumowując zainstaluj xiaomi.eu. Czy dev czy stable to już twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wielkości czcionki w pasku powiadomień to w motywach możesz po próbować zmienić domyślną czcionkę lub pasek statusu

254880805d2efd7b4e16435b1fe02aae.jpg

780e0f12b4be8509f8b3f507f7d6d758.jpg

5830f345b48fa71cdc8e26a7b4d9f112.jpg

97db822044636029a853ccb358853c65.jpg

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnie znikającego zegara to wszędzie tam gdzie masz widget zegarka na pasku wtedy go nie ma (po co dwa zegarki na ekranie)

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cincin27 napisał:

@miszku

Żeby mieć większe możliwości konfiguracji to klikasz na tego ludzika w lewym górnym rogu->Własne.

Nie ma takiego menu w tym Romie. Tzn ludzik jest, ale poszczególne "podmenu" nie dają możliwości edycji ;)

Dobrze, że od jutra krótki urlop- nie będę żałował, że nie złożyłem wniosku o odblokowanie bootloadera pierwszego dnia po zakupie. Za długo się oswajałem;)

 

pozdrawiam

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

[cut]

 

Odnośnie znikającego zegara to wszędzie tam gdzie masz widget zegarka na pasku wtedy go nie ma (po co dwa zegarki na ekranie)

===

Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk

Właśnie to dostrzegłem.

Tak, to jest ten moment, że można się śmiać :)

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis udało mi sie przejsc cała procedurę i wreszcie zaintalowałem MIUI 6.7.21 :)

Mam jednak kilka problemów:

1. Brak mozliwości blokady za pomocą czytika linni papipalrnych

2. Brak możliwości ustawienia stanu baterii w procentach

3. Nie moge przypisac uprawień dla "Galeri" przez co aplikacjia robi sie bezużyteczna

Jakies sugestie? Czy poprostu czekać na kolejne aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew:

1. pomogło ;) jest juz opcja dodania odcisku ale za cholere nie moge tego zrobic (jak tylko dotkne czytnika wyskakuje nie mozna teraz przypisac sprobuj ponownie i tak w kółko

2. tak tam szukam

Edytowane przez luka83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie ;)

 

Zgodę na odblokowanie telefonu otrzymałem po 3 dniach. Wczoraj szczęśliwie przeprowadziłem wszystkie operacje. Pojawiły się nowe pytania ;) ale ten temat można już zamknąć. Dyskusję z pytaniami przeniosę do wątku @jarekm95 gdyż instalowałem korzystając z jego przewodnika. Wszystko poszło gładko i bez problemów technicznych. Dzięki.

Misz

P.S.

@grzegorz.lki wciąż nie mam takich opcji  po naciśnięciu ludzika (wybrałem rom  stable).

p.s.2. Idę zrobić kawę bo nie potrafię poprawnie wkleić odnośnika. Za wcześnie (stąd kilkukrotna edycja posta) :D

Edytowane przez miszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, miszku napisał:

wciąż nie mam takich opcji  po naciśnięciu ludzika (wybrałem rom  stable).

Rom stable, ale jaki? Jeśli xiaomi.eu to musisz mieć.

E: Znalazłem w drugim wątku. Czyżby nie udało się tego zaimplementować w wersji na 6.0?

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom stable, ale jaki? Jeśli xiaomi.eu to musisz mieć.

E: Znalazłem w drugim wątku. Czyżby nie udało się tego zaimplementować w wersji na 6.0?

Wygląda na to, że nie ma. 9216c52bbfe735b033e196a394bc68f5.jpg

Jest natomiast opcja wyszukiwania na pasku oraz po uruchomieniu gestu (Góra dół). Całość działa bardzo płynnie. Drenowanie baterii przez Bluetooth wydaje się nie występować, ale testuje dopiero parę godzin.

M

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ahr ciekawostka. Bawilem się motywami i w miejscu gdzie mam na SS dzwonki pojawiła się na mgnienie oka ikonka własne., zdążyłem wcisnąć i można było ustawić poszczególne składowe motywu. Niestety więcej jak do tej pory ikonki własne nie wylosowalem 😁9aed7c5a70da0fb1ca2641b2fe441864.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja za to porównałem wczoraj w antutu nasze redmi 3s w obu konfiguracjach, ale na różnych romach i tak wersja 2gb ram, 16gb rom na oprogramowaniu global 7.5.9.0 osiągnęła 41000 pkt i ku mojemu zdziwieniu opcja z 3gb ram, 32gb rom na sofcie xiaomi.eu osiągnął podobny wynik w okolicach 41000 pkt. Skąd ta różnica, a w sumie jej brak? Rozumie, że są to 2 różne romy, ale żeby mocniejsza opcja telefonu miała podobny wynik do słabszej wersji to tak trochę słabo

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej wersji softu będzie język pl i apki od Google? Chcę na obecną chwilę wgrać wersję stable, ale nie chcę się cofać do miui 7.5 wersji indyjskiej, a to wiem, że jest wersją chińską xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.2.0.MALCNDG_v8-6.0.zip

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miroo.bb napisał:

czy na redmi 3s , miui 8.1 xiaomi.eu dev , jest możliwość aby zdjęcie kontaktu podczas dzwonienia było na całym ekranie,?

Tego się nie ustawia, jak masz przypisane duże zdjęcie lokalne to będzie duże. Jak miniaturkę z kontaktu googla, czy innego konta to będzie małe. Fakt że nie za każdym razem to działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Miroo.bb napisał:

u mnie raczej w żaden sposób nie chce to działać :/ ale dzięki za podpowiedź :)

A jak przeglądasz kontakty wchodząc w dany kontakt to wyświetla ci się duże zdjęcie, czy małe w kółeczku? U mnie te w których wyświetla się duże przy połączeniach przychodzących wyświetla się duże. Tak mam na obydwu telefonach jeden na ostatnim romie dev eu, drugi na global dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przeglądasz kontakty wchodząc w dany kontakt to wyświetla ci się duże zdjęcie, czy małe w kółeczku? U mnie te w których wyświetla się duże przy połączeniach przychodzących wyświetla się duże. Tak mam na obydwu telefonach jeden na ostatnim romie dev eu, drugi na global dev

mam w małym kółeczku, ale jak wejdę w kontakty i zrobię nowe zdjęcie dla tego kontaktu lub nawet jak wybiorę zdjęcie z galerii, to i tak pojawia się w małym kółeczku :/

edit: np jak mam w jednym kontakcie duże zdjęcie, to i tak dzwoniąc wyświetla się małe w kółeczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbadane są działania miui. Nie wiem czy może mieć to związek, ale sprawdź rozdzielczość tych obrazków. U mnie jeden kontakt usilnie wrzuca w kółeczko przy marnym zdjęciu, za to podmiana zdjęcia na inne "lepsze" wyświetla już duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...