Skocz do zawartości

Mi4 Problem z ładowaniem


BlackSkill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. wczoraj pojawił mi się problem z ładowaniem Mi4. Podłoczyłem telefon jak miał 7% przez godzinie nic się nie naładował. Zostawiłem telefon na noc nic się nie naładowało jest 0%. W panelu sterowania -> bateria jest napisane że jest naładowana. Dioda czerwona miga mimo że telefon jest podłączony do ładowarki. Telefon jest teraz wyłączony i się ładuje (dioda świeci ciągłym światłem) ale cały czas 0%. Sprawdzane na dwóch ładowarkach jedna oryg od mi4 druga od xiaomi redmi Note 3. Note ładuje się normalnie więc ładowarki i kable sprawne. :(

Edytowane przez BlackSkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo. Problem wystąpił dokładnie dziś wróciłem do domu i pomimo ładowania bateria stała w miejscu i telefon się rozładowywał nie było animacji ładowania. Obecnie nie potrafię go nawet uruchomić wisi albo na animacji ładowania systemu albo wgl tylko czerwona dioda miga ze jest podpięty. Telefon jest nowy kupiony w kwietniu, gniazdo usb musi być sprawne. Udało mi się go raz czy dwa urchomić i działał na 0% baterii z czego w systemu według niego bateria była naładowana pomimo wartości 0%. Mam wrażenie, że jest to problem software. Nie mam pojęcia jak go naładować by albo odpalić revocery by go sflaszować :/ 

 

EDIT: 1% uzyskałem i wlazłem do recovery spadła temepratura do sensowych 42 *C wcześniej było 60 *C obecnie bateria wskazuje 0% a telefon nadal działa w recovery. Wygląda na to że układ musi być sprawny w jakimś sotpniu skoro reaguje na kabel usb, torche ładuje i przy zerowym wskazaniu na bateria dalej działa.. potrzebuje telefonu na wyjazd mam czas do niedzieli liczę na waszą pomoc

EDIT2: Jest 4:30 telefon zaczął się ładować, nie wiem która rzecz wypłynęła na to opiszę wszystko co zrobiłem aktualnie mam 7% baterii. Przede wszystkim wyczyścić gniazdo ładowania papierkiem i sprężonym powietrzem, następnie ważne by był ekran ładowania jeśli go nie ma to na necie radzili [sam to wykonałem pomimo posiadania ekranu] podłączyć na 2min do ładowarki, odpiąć, trzymać kombinację vol up vol down i power około 2 min podłączyć ponownie. Dodatkowo jako, że podejrzewałem że to problem softu wyrzuciłem co się dało z telefonu, udało mi się wejść w menu vol+up i wywaliłem dosłownie wszystko tak więc na chwilę obecną widzę, że telefon się ładuje systemu nie sprawdzę, ale chyba jest ok bo mam już 8%. Próbowałem ładować na kompie tak chyba uzyskałem 1% ;) i niestety wisiało dalej. Aktualnie jest podpięty na oryginalnym kablu usb i jakieś przejściówce od HTC do gniazdka. Idę spać przeszukałem pół internetów. Jeśli chce ktoś raport wieczorny czy działa dalej to mogę tutaj opisać. Na razie kładę się spać bo telefon spędził mi sen z powiek od godziny 0:00.

Edytowane przez Akihito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo ;) , aktualnie mam 100% baterii teraz zacznę wgrywać system i prawdę mówiąc nie wiem od czego zacząć. Spoko jak potrafisz wymienić port :D , komputery umiem rozkręcać, kiedyś będę musiał się za telefony zabrać.

 

EDIT: nowy rom wgrany mam teraz MUI 8 telefon reaguje już normalnie na ładowarkę może wywód powyżej komuś pomoże bo ten problem przytrafiał się sporej ilości osób

 

Edytowane przez Akihito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon jako tako działa. Da się go ładować ładowarka z goclovera. W pc go nie widzi gdy jest włączony. Udało mi się wgrać system przez mi flash ,wersje dev, lecz problem dalej występuje. Oryginalna ładowarka xiaomi go nie ładuje. Ładuje go też ładowarka od iphone. Ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jakiejś ładowarki która naładuje ci tel. Mi udaje się go naśladować ładowarka goclover i ładowarka z appla i taka podroba. Wiem że w playu można takie kupić. Mam nowy port na wymianę ale jeszcze czekam bo kontaktuje się z goldwayem. Dziwna sytuacja z tym portem usbotg działa ładowarki niektóre ładują USB w pc nie działa ale wgrać system przez miflash się da :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...