Skocz do zawartości

Aktualizacja ROMu


Stivi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam Xiaomi mi4c na MIUI Global 7.3 (7.3.2.0.0 LXKCNDD). Taką wersję softu miał kiedy go już otrzymałem. Ma zablokowany bootloader. I tutaj pytanie, w jaki sposób mogę zwyczajnie zaaktualizować ROM do najnowszej stabilnej wersji, tj. 7.5? Potrzeba do tego odblokowania bootloadera?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podczepię się pod temat mam Mi4c z xiaomi.com.pl na pokładzie:

Wersja Android 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI MIUI 7.4 by xiaomi.eu 6.5.26 (rozwojowa) - czyli teoretycznie ostatnia wersja MIUI 7.

Teraz mam pytanko czy to oznacza, że mam odblokowany bootloader? - mogę wejść w TWRP czy telefon odpalić w trybie fastboot.

Fastboot oem device-info - twierdzi, że jest zablokowany - to jak udało im się wgrać ostatnie MIUI 7?

Na telefonie znalazłem apkę od flashify.

Chciałem sobie wgrać MIUI 8, dostałem już zgodę na odblokowanie, ale póki co mam couldn't verify device - w sobotę minie tydzień od otrzymania pozwolenia.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników Miuii Polska !!!

Nie zakładam tematu bo w końcu znalazłem ten sam opisany problem jak u mnie.

Męcze się od 3 dni z odblokowaniem bootloadera lub instalacją jakiegokolwiek romu.....czytam tematy na forum jednak proszę o konkretną poradę.

Mam Mi4C oraz soft MIUI Global 7.3 (7.3.2.0.0 LXKCNDD) stabilna - czyli dowiedziałem się że jakiś SYF.

Zdziwiło mnie na dzień dobry że w językach mam ustawiony Chiński(systemowy) i mam normalnie polski język. Brak w wyborze angielskiego i polskiego !

Dostałem zezwolenie od Xiaomi i cały czas 50% oraz can't verify device. Oczywiście lokalizacja na i.mi.com - prawidłowo lokalizuje telefon - próbowałem też VPN do Hong Kongu SAR i kompletnie brak zmian.

JAk zainstalować soft od Xiaomi - obojetnie Developer lub Stable - dopiero wtedy pewnie bede mógł oficjalnie legalnie odblokować bootloader ??

ps. nie da się poprzez Mi PC Suite , nie da się również z poziomu telefonu przez aktualizacje - próbowałem wiele razy i tylko restartuje się telefon.....proszę o pomoc a wręcz błagam..

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ahr ale czytałem ten wątek oczywiście ale czy oficjalną drogą nie da się ?? mógłbym wgrać oryginalny soft i wtedy spróbować.....jakieś narzędzie Mi Flash czy podobne które wgrywa soft z bootloaderem istnieje ?? tak jak napisałem mam zezwolenie ......Przecież Chińczyk jakoś wgrał ten syfMiui który mam - wiec odwrotnie pewnie tym samym narzędziem można..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo oficjalna metoda, po prostu omijasz moment założenia blokady na telefon.

A z tym MiUnlockiem to jak widzisz, czasami działa bez problemu, czasami nie chce i już. I nikt nie wie o co chodzi. Możesz próbować zmieniać sterowniki, wersje MiFlasha, czekać tydzień lub dwa aż się serwery namyślą (albo i nie).

Flashuj tą metodą bez pozwolenia i ciesz się telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odblokowania bootloadera w Mi4c to polecam na początek wejść na stronę:

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

i sprawdzić status naszego telefonu.

Jak w "Devices unlocked" będzie false to wystarczy wpisać " fastboot oem unlock". Później jeszcze raz "fastboot oem device-info" i powinno być true czyli telefon odblokowany!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zunio84 napisał:

Co do odblokowania bootloadera w Mi4c to polecam na początek wejść na stronę:

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

i sprawdzić status naszego telefonu.

Jak w "Devices unlocked" będzie false to wystarczy wpisać " fastboot oem unlock". Później jeszcze raz "fastboot oem device-info" i powinno być true czyli telefon odblokowany!

Po instalacji najnowszego dev china też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

banalny sposób opisany przez zunio84 zadziałał !

zwykłe wpisanie fastboot oem unlock  - odblokowało mi bootloader :-))  tyle godzin szukania, sprawdzania i tyle dni na czekanie na sms od Xiaomi na marne :-)

ale pięknie odrazu wgrałem Miui Polska i jest pięknie !! dzięki wszystkim szczególnie zunio84 !   - dla potomnych trzeba to gdzieś napisać ja raczej tak śmiesznego sposobu nigdzie nie widziałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, krzychu napisał:

Rozumiem że nie zainstalowałeś Developer China?

oczywiscie ze nie...czytaj wczesniej ze tak jak kupilem nie moglem nic zrobic przez bootloader.....tylko komenda wyżej wymieniona i potem weryfikacja inną komendą czy odblokowane i tyle........teraz wreszcie bawie się miui v8 i personalizuje pod siebie bo wcześniej nie wyglądało to tak dobrze z tamtym softem

Edytowane przez Xowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zunio84 napisał:

Widocznie masz nowszy soft na którym nie działa ta komenda. Spróbuj wgrać przez update to z linku niżej i wtedy zastosować się do poprzednich rad

http://bigota.d.miui.com/6.1.21/miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1.zip

Normalnie przez Updater? trzeba zrobić wipe data? czy moge odrazu wgrywac na miui8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hey, mi4c dotarł zgoda udzielona wcześniej z 7 dni temu, dev china zainstalowany i niestety stoi na 50%.

Wcześniej odblokowywałem na tym samym oprogramowaniu i sprzęcie redmi3 i poszło bez problemu.

Macie jakieś pomysły lub rady bo już 2 dni walczę, że za chwilę się poddam.

Przez miflash wersję dev wgrywałem jak i przez updater.

...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: false
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.043s]
finished. total time: 0.043s

C:\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem unlock
...
FAILED (remote: Token verification failed, reboot the device)
finished. total time: 0.008s

 

Dodam jeszcze, że po updater i wgraniu najnowszej dev china nie można flashować przez miflash (device is locked).

Edytowane przez arti.sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader miałem zablokowany o czym również informował sprzedawca z chin. Był jakiś "zachwaszczony" rom wiec chciałem odblokować bootloader.

Czytałem sporo... ale może nie wystarczająco lub złym zrozumieniem i wszędzie pisze by odblokować przez MiFlashUnlock za zgodą xiaomi trzeba mieć rom dev.

Więc taki zainstalowałem przez miflash "libra_images_6.8.4_20160725.0000.28_5.1_cn_d7530b7438.tgz" dalej na 50% się zatrzymało następnie przez "updater miui_MI4c_6.8.4_b393edf260_5.1.zip" i również nie daje się odblokować.

To proszę o podpowiedź lub wg. którego poradnika mam odblokować?

 

Edytowane przez arti.sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...