Skocz do zawartości

Po wgraniu MIUIPOLSKA tel się nie uruchamia.


Michał92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie, mam problem. Od dłuższego czasu męczę się z wgraniem Polskiego softu do mojego nowego Redmi Note 3 Pro. Dzisiaj otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera więc postanowiłem ogarnąć temat tym poradnikiem: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

Wszystko było ok, do momentu wgrania MIUIPolska, był to dokładnie ten soft https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424948946

Jestem tego pewien w 95% ale gdybym jednak się pomylił powiedzcie mi jak naprawić błąd, objawy są następujące:

-po reboocie pojawiła się logo MI i nic dalej nie idzie, po próbie wyłączenia telefonu mrygnęła czerwona dioda i telefon uruchomił się ponownie sam ale stanęło na tym samym.

-mogę wejść w tryb fastboot.

-komputer nie wykrywa telefonu.

Proszę bardzo Was o pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymałem dłużej Power, jakieś 30-40 sec i zaczęła migać czerwona dioda, komputer wykrył telefon, próbowałem coś zdziałać MIFlashem ale już wcześniej miałem jakieś problemy ze sterownikami i nie potrafiłem tego ogarnąć w żaden sposób, teraz wykrywa też telefon w trybie fastboot a oto screen:

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z katalogiem (ścieżką) z rozpakowanym romem daj i drugi z jego zawartością (tam gdzie jest folder images). I screen z oknem "advanced" z Miflash'a (tam gdzie wybierasz ścieżkę do pliku .bat)

Na 100% masz telefon na snapie (peocesor qualcomm) a nie na mtk? Kabel usb zmień, może za cienki lub za długi i czasem wywala błąd

Edit: rom china dev pobierz zamiast global jak chcesz xiaomi.eu później instalować

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Michał92 napisał:

Nie masz telefonu w trybie download. To po pierwsze. Po drugie, sam zresztą potwierdzasz, nie zainstalowałeś poprawnie sterowników. W MiFlash, jeśli wszystko jest OK, powinieneś mieć pozycję opisaną nie jako ciąg cyfr i lter, a jako "COM10", "COM8", etc.

Nie postępujesz według poradnika. Tyle. Zapraszam do lektury.

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem dzisiaj, były 3 zielone ptaszki, wszystko poszło jak należy. Tryb download jest przy migającej na czerwono diodzie? mam wtedy oznaczenie "COM10" ale w menedżerze urządzeń jest żółty wykrzyknik by ikonie sprzętu Qualcom HS... odinstalowywałem sterowniki, czyściłem rejestr i próbowałem innych rzeczy ale instalacja także nie dochodziła do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał92 napisał:

Odblokowałem dzisiaj, były 3 zielone ptaszki, wszystko poszło jak należy. Tryb download jest przy migającej na czerwono diodzie? mam wtedy oznaczenie "COM10" ale w menedżerze urządzeń jest żółty wykrzyknik by ikonie sprzętu Qualcom HS... odinstalowywałem sterowniki, czyściłem rejestr i próbowałem innych rzeczy ale instalacja także nie dochodziła do skutku.

Czyli potwierdza się to co napisałem. Wykrzyknik w menadżerze urządzeń systemu oznacza brak poprawnego zainstalowania sterowników. Masz Windows x64? Wyłączyłeś wymuszanie cyfrowego podpisywania sterowników w systemie?

Wymuszanie podpisu cyfrowego sterowników w Windows 8

To działa na systemy od Windows 8 wzwyż, w razie pytań...

Po operacji wyłączenia podpisu zainstaluj MiFlash na nowo - on podinstaluje brakujące stery. Ewentualnie możesz też zainstalować Mi PC Suite, Też ma jakiś pakiet sterowników w instalatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek0768 napisał:

Jak masz odblokowany to flash pójdzie w fastboot. Power i Vol- na ekranie fastboot będzie napisane, tak masz?

Taptalk HM Note 1s

Przeczytaj poradnik instalacji ROMów na Redmi Note 3 Pro, a zorientujesz się, że wypisujesz bzdury. Nie udzielaj porad, jeśli nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz. Flash wykonuje się tu w trybie download, a nie fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał92 napisał:

Mam Windows 7 64bit, wyłączyłem w msconfig, wszystkie ustawienia rozruchu jako trwałe zaznaczyłem tak jak ktoś podpowiadał z jednym z tutoriali. Jestem w trybie fastboot... mrosi, tryb download to migająca na czerwono dioda tak?

 

Tak. Migająca, czerwona dioda i czarny ekran. W tym trybie robi się flash z użyciem ROMu fastboot.

Pytanie, czy zaznaczyłeś obydwa pliki w MiFlash ("Browse" i "Advanced"...

Wyłączanie cyfrowego podpisywania sterowników, z tego co wiem, można wyłączyć tylko w sposób podany w linku. Nie da się tego zrobić z poziomu msconfig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,w browse dałem ścieżkę do folderu z romem a w advance ścieżkę do pliku .bat. Jak mogę wejść w tryb download? w poprzednim przypadku gdy długo trzymałem power telefon został wykryty przez komputer i został w trybie download. Teraz komputer nic nie wykrywa a telefon ciągle uruchamia się ponownie.

A gdybym spróbował jeszcze raz zainstalować rom w recovery mode?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj poradnik instalacji ROMów na Redmi Note 3 Pro, a zorientujesz się, że wypisujesz bzdury. Nie udzielaj porad, jeśli nie masz pojęcia o tym, o czym piszesz. Flash wykonuje się tu w trybie download, a nie fastboot.

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/11931-Zablokowany-EDL-w-Xiaomi.-#entry174326

post #7 czytaj

Note 3 pro jest jakiś inny, wyjątkowy że się nie flashuje w fastboot? Oczywiście odblokowany bootloader

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się w trybie fastboot do innego laptopa i przez MiFlash instaluje się rom, zobaczymy co z tego będzie. Wszystko było tak samo jak na moim laptopie, u mnie jednak stało tak jak na screenach.

 

Dobra, wina leżała w moim laptopie... na drugim poszło przez MiFlasha, zainstalowałem rom Global ale jutro pobawię się z MIUIPolska, dziękuję wszystkim za odzew, temat do zamknięcia.Miłej nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek0768 napisał:

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/11931-Zablokowany-EDL-w-Xiaomi.-#entry174326

post #7 czytaj

Note 3 pro jest jakiś inny, wyjątkowy że się nie flashuje w fastboot? Oczywiście odblokowany bootloader

Cały czas obstaję przy tym, żebyś przeczytał co nieco. Masz rację co do odblokowania bootloadera - tę czynność wykonuje się przy telefonie wprowadzonym do trybu fastboot. Flash telefonu natomiast - i tu nie masz racji - wykonuje się w trybie EDL/download, jakkolwiek zechcesz to nazwać. Kiedyś, i pewnie w dalszym ciągu w starszych urządzeniach, flash wykonuje się przez fastboot. Nowe urządzenia - przez tryb download.

Ten tryb można uzyskać poprzez (najprościej) skrypt dostępny do pobrania, który przełącza telefon do download z trybu fastboot:

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

Na temat flashowania poczytaj tutaj:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o procesie odblokowywania bootloadera. Nieco inne narzędzie tu jest aczkolwiek korzysta z tego samego protokołu komunikacji (z fastboot). Mówię o przypadku gdzie program rozruchowy czyli bootloader jest już odblokowany. Kolega @Michał92 właśnie wczoraj w trybie fastboot wgrał rom używając Miflash do telefonu RN3pro. Tak jak mu radziłem ponieważ sam to wykonywałem kilkakrotnie (na Redmi 3 wprawdzie ale to też telefon z 2016 roku z fabrycznie zablokowanym bootloaderem)

W przypadku zablokowanego bootloadera niestety nie można chyba nic wgrać w trybie fastboot. To mnie trochę dziwi że nawet oryginalnego romu nie pozwalają wgrać

Taptalk HM Note 1s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...