Skocz do zawartości

Mi5 - wydajność


galandraco

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

to mój pierwszy post na forum zatem witam Adminów i Użytkowników. Dziś dotarło moje Mi5 3/64, kupione jak i poprzednie (Mi3) na ibuygou. Jako, że obecnie bootloader jest zablokowany czekam grzecznie na akcept zdjęcia blokady (mail wysłany).

Niemniej. telefon dotarł z rom'em Global w wersji 7.5.2.0, o ile o wersji Chińskiej romu, malware, bloatware się naczytałem nie wiem jak wygląda sprawa z Global'em?

Druga kwestia to jak rozumiem standardem jest już brak naklejek (zdrapek) z tyłu na pudełku (20 znakowy kod) ? czy się mylę?

Sprawa trzecia to wydajność. Oczywiście zdaje sobie sprawę, iż jest to kwestia absolutnie marginalna, niemniej pozwala na weryfikację autentyczności telefonu (pośrednio). Antutu daje wyniki pomiędzy 117 a 121 tyś. Jak na wersję 2,15 GHz, na czystym systemie trochę mało :):) (oczywiście w porównaniu do 130-140 tyś). Pytanie jakie są wasze doświadczenia ? throttling nie występuje, procek nie jest nagrzany.

Generalnie nie mogę się doczekać na powrót do romów MIUI Polska (na Mi 3 działały świetnie - niestety Mi3 zostało przegryzione przez 2 latka :) )

Pozdrawiam serdecznie

Jacek

Edytowane przez galandraco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Krayzee napisał:

Twój wynik antutu jest jak wersji 1.8GHz,trochę mało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

O tym właśnie mówię. I zastanawiam się czy to kwestia ROM'u global... Aczkolwiek byłoby to dziwne, gdyż z tego co zdążyłem się zorientować to mi5 out of the box robi właśnie ok 135k.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bohyn napisał:

Na prawde? teraz anttutu bedzie weryfikowac autentycznosc telefonu? A nie pomyslales ze mamy lato i w zwiazku z temperaturami wyniki moga byc mniejsze?

A widzisz kolego... Zadalem normalne pytanie, dość jasno podkreślając kwestie wersji ROM'u, i chwała Bogu za wytrwałość w poszukiwaniu odpowiedzi na innych forach, bo jak widzę tutaj... Słabo... Wyobraź sobie, że wersja global 7.5.2 ma taki właśnie problem, iż ni to miui 7 ni 8 i wydajność mi 5 dość mocno spada.

Cóż, czekam zatem na unlock i rom z miui polska.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy potrafili ustawić wynik w antutu dla swoich podróbek. To tak na marginesie.

A na wynik benchmarku ma wpływ wiele czynników. Np przy lądowaniu telefonu QC mam wyn8ik 85k a na zimnym leci 125k:)\

Spróbuj wyłączyć optymalizację miui w opcjach programistycznych i wszelkie oszczędzania baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj aż telefon całkowicie się ochłodzi (zakładam, że jesteś w "ferworze" zabawy nowym nabytkiem ;) ) to zobaczysz różnicę :)

Dla procesorów o dynamicznej zmianie taktowania, zawsze soft wybierze opcję obniżenia zegara zanim pozwoli na przegrzanie, a wtedy naturalnym jest obniżenie osiągów.

Edytowane przez dylon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...