Skocz do zawartości

Restart zasięgu i internetu co jakis czas


Filip37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Mi5 z najnowszym softem od miui polska (6.7.21) i co jakiś czas mam problem z zasięgiem który się gubi i po kilkunastu sekundach wraca - to samo dzieje się z internetem z tym że wtedy zasięg jest a Internet się wyłącza. Czy wiecie w czym może tkwić problem ? Mam jedną kartę SIM(nową ) i problem ma miejsce wszędzie, nawet jak jest silny zasięg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 17:42, Filip37 napisał:

Witam,

Mam Mi5 z najnowszym softem od miui polska (6.7.21) i co jakiś czas mam problem z zasięgiem który się gubi i po kilkunastu sekundach wraca - to samo dzieje się z internetem z tym że wtedy zasięg jest a Internet się wyłącza. Czy wiecie w czym może tkwić problem ? Mam jedną kartę SIM(nową ) i problem ma miejsce wszędzie, nawet jak jest silny zasięg. 

mnie się tak stało dopiero na 6.7.21 wcześniej nei bylo problemu. Zobaczę jak na 6.7.28...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, maszmol said:

Witam. Zfleszowalem od nowa telefon. I wciaz ten Sam problem. Teraz wrzucilem ostatnie stable z xiaomi EU to samo. O Ile pamietam a moge sie mylic Na swiezym telefonie nie bylo chyba tego problem.

Kurde. Mam to samo. Kilka romow miałem i nie zniknął problem.J ak dobrze pamiętam to na początku gdy miałem  tylko kartę z o2 net chodzil spoko lecz późno gdy położyłem Play to klapa.bez względu która używam kartę to net i tak nie chodzi tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Nie zakładam nowego tematu ponieważ jest już ich kilka i z tego co wyczytałem są do siebie zbliżone. Operujemy w temacie "Restart zasięgu i internetu co jakis czas".

Na IBG kupiłem Mi5 32GB. Przeszedłem przez poradniki. Odblokowałem bootloader z problemami na 50% ale udało się. Wgrałem MIUI Polska z 29.07.2016. Przed momentem zakończyłem instalację 6.8.4. Telefon w sieci PLUS. Maksymalnie co udaje mi się złapać to H+ z przeskokami do 3G. Mieszkam w mieście. Zmieniałem automatyczną sieć ręcznie na PLUS 4G, niestety bez rezultatu. Co jakiś czas rozłącza zasięg na kilka sekund i ponownie łączy z komunikatem w panelu powiadomień - "Wybrana sieć PLUS jest niedostępna". Poniżej wyniki speedtestu. Jakieś rady ?

edit 1. Mam wpiętą tylko jedną kartę SIM w slocie nr 1.

edit 2. Udało mi się zaobserwować pierwszy raz, że wskoczyło 4G i nagle 'wysypało sieć' po czym standardowo po kilku sekundach połączyło z 3G.

 

Screenshot_2016-08-05-17-16-06-344_org.zwanoo.android.speedtest.png

Edytowane przez Cervo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o APN to właśnie o nich czytałem, że to może być to. Problem w tym, że jeśli chodzi o takie sprawy to jestem zielony jak trawa na wiosnę. Rozumiem, że należy wejść Sieci komórkowe i SIM -> SIM 1 -> Punkty dostępu i co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...