Skocz do zawartości

Coś, czego nikt nie spodziewał się w ofercie Xiaomi :)


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

I oczywiście jak to w stylu xiaomi pokazana cała skomplikowana maszyneria w środku długopisu :D to trochę tak jak w tym kawale :

Amerykanie wydali miliony dolarów na badania nad długopisem który pisałby w stanie nieważkości a Rosjanie zabrali w kosmos ołówek ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Dodany do listy życzeń. :)

Co zaś do Parkera. Prawda jest taka, że to ostatnimi czasy najgorsze dziadostwo na rynku. Łuszczące się złocenia na skuwkach i stalówkach, utraty kolorów przez korpusu długopisów i piór... Jestem maniakiem dobrych piór. Oczywiście w granicach finansowego rozsądku. Skończyłem poszukiwania wraz z prezentem na odejście z dotychczasowego miejsca pracy:

http://www.fabercastell.com/products/fountain-pens/FountainpenAMBITIONmetalfine/148391

który uzupełniłem podobnym modelem do czarnego atramentu. "Przeszedłem" wiele piór. Od Watermana i Parkera, poprzez nawet Jinhao czy Picasso, aż do rzeczonego Faber Castell. I wiem jedno: tym przedziale cenowym, Parker to niewarty wydanych pieniędzy chłam. Howgh!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do Parkera, o ile długopisy są w takim stylu: http://www.royalpoint.pl/parker-jotter-ct-dlugopis-par-03-7-011?gclid=CIPJ8_W30s4CFQQz0wodKToEDg

Najbardziej śmieszą mnie te z plastikiem. Te faktycznie są szajsowate.

Aczkolwiek chyba od p lat używam pióra Parker, któregoś z tych tańszych i sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
7 minut temu, homman napisał:

Nikt nie opisał czy jest coś w nim niezwykłego..

Mam od pewnego czasu biały z czarnym atramentem.  W sumie niczego niezwykłego w nim niema. Po prostu ładny, prosty w formie, dobrze wykonany i nieźle piszący długopis.  Trudno znaleźć coś lepszego za 20 zł. Jakość wykonania na wysokim poziomie i powinien długo posłużyć. Sam wkład i atrament w działaniu bardziej przypomina wkłady żelowe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie do tej pory jedynym słusznym długopisem były żółte bic i toma superfine.

Kiedyś kupiłem drogi długopis z grawerem itd ale problem jest taki że potrzebuje prawdziwego cienkopisu.

Nie mówiąc już że kompletnie nie jestem wstanie pisać wychwalanymi zenithami. Czy parkerem takim za 39 pln jak tu podaliście.

Wypowiadaliście się tu dość mocno. Jak ktoś zna  maksymalnie cienko piszące firmówki np parker będę wdzięczny.

 

Sprawdziłem i te toma i bic mają 0,5mm dokładnie tyle ile niby ma mieć xiaomi. Zobaczymy jak dojdzie.

dlugopis-toma-gwiazdki-superfine-tp_7861

7f79efee0d183b0c07b67a37b8ccd446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.02.2017 o 14:35, FromWP napisał:

No bo miały być też czarne, a nie ma. W miarę łatwo się czyści, ale fakt satynowa biała powierzchnia potrafi coś załapać.

Dlaczego Xiaomi zawsze ma problem z czarnym kolorem, nawet z głupimi długopisami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam go od niedawna. fajna rzecz. nie brudzi. jakosc wykonania robi wrazenie. korzystalem kiedys z parkera itp. ale tutaj to zupelnie co innego. mocny tusz. wyraznie go widac. pewnie trzyma sie go w dloni. nie slizga sie w palcach. chinczycy zastosowali japonski szybkoschnacy tusz mikuni i szwajcarska koncowke firmy premec czy jakos tak. mam w kolorze bialym. jest tez chyba w czarnym ale to dotyczy obudowy bo tusz jest i tak czarny. z tego co czytalem to nie ma innych opcji ale moge sie mylic. w pracy nim pisze. w kalendarzu itd. jestem pod wrazeniem. takze 'mi pen' zagosci u mnie na nastepne miesiace a moze i lata. plusem jest to ze nie ma nakretki tylko sie przekreca glowica w prawo i tyle. nakretka moze peknac lub sie zgubic. warto bylo kupic a dla tych co sie zastanawiaja to polecam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie tak kolego..

Ok nie brudzi. Nie trzeba go rozpisywać bo zawsze pisze. Akurat pewnie to sie nie trzyma rzekłbym nawet kiepsko.

Długopis jest marki PREMEC. Teraz xiaomi sprzedaje także 12 kolorowy zestaw.

Piórek czarnych nikt nie ma prawie na sprzedaż bo każdy wolał białe. Jest do kupienia po ok5,5$ a nie po ok 2$ za białe.

Tusze również są niebieskie. Tyle że czarne są po ok 2,7$ za 3 szt niebieskie jw ok 5,5$

Po 1 faktur według polskiego prawa nie możesz czarnym. Ani żadnych dokumentów. Większość korporacji ma kategoryczny zakaz używania czarnych długopisów w pracy.

 

Plusem jest że jest wytrzymały nie łamie się jak trzymasz między notatnikiem itd.

I że zawsze pisze a nie że ciągle musisz rozpisywać kulkę.

 

Ogólnie długopis jak długopis. Za 8 - 12Pln czyli jak za zwykły długopis na poczcie czy w kiosku.

Wyżej pisałem że nic taniego i dobrego poza polską TOMA nie znajdziecie. A do dostania po 1,7pln.

I TOMA pisze znacznie cieniej. Jest to taki cieńszy BIC.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety ludzie nie znają przepisów. Może coś takiego w czasach prehistorycznych było, że niby nie można odróżnić kopii od oryginału jak czarnym podpisane (na fakturach w nagłówku jest kopia, czy oryginał). Ostatnio miałem taką sytuację podpisując wypowiedzenie umowy na internet LTE i po podpisaniu czarnym MiPenem kazali mi jeszcze raz złożyć podpis niebieskim. Ale oni robili wszystko żeby mi to wypowiedzenie utrudnić. Totalna bzdura i ciemnogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...