Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem baterii.


Javal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od około 2-3 tygodni posiadam Redmi 3 pro. Na ogół nie ma z nim problemu ale czasem zaczyna bardzo wolno się ładować. Dziś o 8 rano podpiąłem go do pc przy 28% a o 11.40 miał...58%. W programie do zarządzania baterią twierdzi, że pełne naładowanie nastąpi za prawie 5 h! Wszystkie aplikacje są wyłączone (tak mi się przynajmniej wydaję, bo dziwnie to na nim wygląda) wifii, dane gps itp też. Zmieniłem nawet ładowarkę na oryginalną, którą dostałem z telefonem i jest to samo.

Wczoraj wieczorem był z nim jeszcze jedne problem. Bateria miała 16%, podłączyłem go i grałem w gre, która nie powinna zżerać więcej baterii niż ładuje telefon. Przez godzinę pokazywał mi cały czas 16% i nagle się wyłączył. Nie chciał się włączyć przez kilka min a potem okazało się, że jest 0% baterii! 

Da się z tym coś zrobić? To soft, czy mam skopaną baterię? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieląc pojemność akumulatora przez prąd ładowania ładowarki otrzymasz czas w godzinach. Nie jest to jednak ostateczny wynik, bo należy jeszcze uwzględnić sprawność ładowarki. Zbliżony do rzeczywistego czas ładowania akumulatora otrzymasz mnożąc wynik dzielenia przez 1,4.

A zatem wzór na czas ładowania akumulatora, to:

T = 1,4 C/I,

gdzie:

T – czas ładowania akumulatora w godzinach (h),

C – pojemność akumulatora w miliamperogodzinach (mAh),

I - prąd ładowania ładowarki w miliamperach mA.

Trzeba jednak mieć świadomość, że czas ładowania akumulatora zależy od jego jakości, poprawności sformatowania, temperatury otoczenia. To znaczy, że w praktyce może się różnić od wyniku obliczeń, ale nie więcej niż o 20%.

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nijak nie odpowiada to na moje pytanie. Tak jak pisałem, na ogół nie ma z nim problemu i ładuje od 5% do 100 w nie więcej niż 2h. 

 

@Update

Przez ostatnie 40min na oryginalnej ładowarce podładował z ~~60 do 85% i twierdzi, że 100% będzie za godzinę. Następnym razem przy rozładowaniu podłącze do oryginalnej i zmierzę czas, może coś jest nie tak z kablem przy PC. 

Edytowane przez Javal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że wcześniej ładując przez ładowarkę też miałem ten problem. Ale jednak niepotrzebnie panikowałem i zakładałem temat, przez kompa ładuje się wolniej, z oryginalną ładowarą nie ma żadnego problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...