Skocz do zawartości

TWRP Woła hasło


Damian799

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Nie chcę zakładać nowego wątku, bo problem podobny.

Kupiłem MI Max Pro 64GB, wysłałem prośbę o odblokowanie bootloadera i dostałem pozytywną odpowiedź.

Odblokowałem bootloader programem Mi Flash unlock - wszystko poszło dobrze |(rom MIUI 7 stable v 7.5.4.0).

Następnie fastbootem wgrałem TWRP, też się udało wgrać bez problemu.

Gdy uruchamiam TWRP prosi o hasło - telefonu nie szyfrowałem, i nie za bardzo wiem co robić z tym hasłem.

MiFlash'em dałem radę wgrać MIUI 8 dev v 6.8.18, lecz jak wgram fastbootem TWRP to dalej prosi o hasło.

Generalnie chcę wgrać MIUI eu - wspierane przez Acida i MIUI Polska.

Proszę o jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że TWRP nie montuje mi partycji data i nie mam dostępu do pliku zip z rom'em.

Przechodząc przez widoczne foldery nigdzie nie ma Downloads, w którym go zapisałem.

Mówiąc krótko, nigdzie nie widać romu do instalacji.

Coś znalazłem na forum Miui.com :

Official MIUI ROMs comes with forced encryption build in the kernel so you can't just get rid of it by formatting...

Czyli oficjalne romy MIUI wydawane z wymuszoną enkrypcję wbudowaną w kernel i nic nie da rady zrobić (nie znając hasła - tylko kwa jakiego), pozostaje jedynie formatować te partycje czyli system, i userdata.

Link do wątku - temat zaczyna się od 5 postu:

http://en.miui.com/thread-293031-1-1.html

 

Niestety nie ruszam tego, bo potrzebuję telefon w tygodniu. Do tematu wracam 31 Sierpnia jak będę miał wolne.

Jak by się komuś udało coś w temacie, wrzućcie co i jak może wspólnie ogarniemy zonka.

Pozdrawiam

Edytowane przez brambat
dodatkowe info
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2016 o 21:10, brambat napisał:

Problem w tym, że TWRP nie montuje mi partycji data i nie mam dostępu do pliku zip z rom'em.

Przechodząc przez widoczne foldery nigdzie nie ma Downloads, w którym go zapisałem.

Mówiąc krótko, nigdzie nie widać romu do instalacji.

Coś znalazłem na forum Miui.com :

Official MIUI ROMs comes with forced encryption build in the kernel so you can't just get rid of it by formatting...

Czyli oficjalne romy MIUI wydawane z wymuszoną enkrypcję wbudowaną w kernel i nic nie da rady zrobić (nie znając hasła - tylko kwa jakiego), pozostaje jedynie formatować te partycje czyli system, i userdata.

Link do wątku - temat zaczyna się od 5 postu:

http://en.miui.com/thread-293031-1-1.html

 

Niestety nie ruszam tego, bo potrzebuję telefon w tygodniu. Do tematu wracam 31 Sierpnia jak będę miał wolne.

Jak by się komuś udało coś w temacie, wrzućcie co i jak może wspólnie ogarniemy zonka.

Pozdrawiam

First, fromat data (that this will lose internal storage files)

Second, type YES to continue (confirmation to format your data).

Third, TICK cache, data and mount system partition read only.

Last, please clear cache and dalvic cache. Done!

Please RESTART your RECOVERY after you MOUNT system partition

Then install rom from microsd card :-)

Edytowane przez KamilZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, iperyt napisał:

U mnie po 

  • "Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna i zamontowana w systemie"
  • Czarny ekran z MI i koniec.Prosze o pomoc.
  •  

Oczywiście TWRP działało wcześniej?

Jeśli teraz się nie chce włączyć to weź przytrzymaj przycisk Power i Volume (+) czyli ten na samej górze,puść te przyciski jak ponownie wyświetli ci się logo MI.

Czyli powinno to tak wyglądać że widzisz czarny ekran z MI przytrzymujesz te dwa przyciski,ekran gaśnie pokazuje się logo MI puszczasz przyciski,czekasz jakiś czas i włącza się TWRP i przechodzisz do dalszych kroków instrukcji instalacji Xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, majdan12 napisał:

Oczywiście TWRP działało wcześniej?

Jeśli teraz się nie chce włączyć to weź przytrzymaj przycisk Power i Volume (+) czyli ten na samej górze,puść te przyciski jak ponownie wyświetli ci się logo MI.

Czyli powinno to tak wyglądać że widzisz czarny ekran z MI przytrzymujesz te dwa przyciski,ekran gaśnie pokazuje się logo MI puszczasz przyciski,czekasz jakiś czas i włącza się TWRP i przechodzisz do dalszych kroków instrukcji instalacji Xiaomi.eu

Jest tak jak Piszesz.Jednak nie wyświetla mi się dodatkowy dysk na kompie. Fastboot działa , MiFlash działa...ale w tym trybie PC nie wykrywa telefonu.Wrzuciłem potem plik .zip do pamięci telefonu jak normalnie telefon był włączony, ale po przejściu w TWRP , program nie widzi tego pliku :(

 

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, iperyt napisał:

Jest tak jak Piszesz.Jednak nie wyświetla mi się dodatkowy dysk na kompie. Fastboot działa , MiFlash działa...ale w tym trybie PC nie wykrywa telefonu.Wrzuciłem potem plik .zip do pamięci telefonu jak normalnie telefon był włączony, ale po przejściu w TWRP , program nie widzi tego pliku :(

 

Jeśli telefon w trybie MTP nie jest widziany w Windows to możesz odinstalować sterownik,odłączyć telefon,podłączyć telefon i może zadziała teraz ale w sprawach taki @Redmi2 powinien pomóc,bo miał kontakt z ludźmi którzy mieli problemy tego typu.

Jeśli TWRP nie widzi plików to zastosowałeś się do Wipe > Format data? jeśli się zastosowałeś i to nie działa to weź skopiuj na kartę pamięci .zip z systemem + dodatki MIUI Polska lub na Pendrive podłączony jak USB OTG i w TWRP menu ''Install'' wybierz żeby odczytywało ci pliki z karty SD lub USB OTG.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, majdan12 napisał:

Jeśli telefon w trybie MTP nie jest widziany w Windows to możesz odinstalować sterownik,odłączyć telefon,podłączyć telefon i może zadziała teraz ale w sprawach taki @Redmi2 powinien pomóc,bo miał kontakt z ludźmi którzy mieli problemy tego typu.

Jeśli TWRP nie widzi plików to zastosowałeś się do Wipe > Format data? jeśli się zastosowałeś i to nie działa to weź skopiuj na kartę pamięci .zip z systemem + dodatki MIUI Polska lub na Pendrive podłączony jak USB OTG i w TWRP menu ''Install'' wybierz żeby odczytywało ci pliki z karty SD lub USB OTG.

Niestety podłączam USB OTG i w Select Storage mam USB OTG (0MB).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iperyt napisał:

Niestety podłączam USB OTG i w Select Storage mam USB OTG (0MB).

 

To może karta pamięci?

A sprawdzałeś na innym komputerze czy działa ci MTP w TWRP? ja dziś i wczoraj używałem MTP w TWRP żeby skopiować ROM i nie było problemu na Windows 10 Pro (64-Bit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie sprawdzałem.Na tą chwilę nie mam dostępu do innego.Ale dlaczego nie widzi pendrive via OTG?Przy uruchomionym telefonie pliki z pena

są rozpoznawalne.Mam właśnie Windows 10 Pro (64 bit).

 

 

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Próbowałem na Mi5 wgrać aktualizację do andrioida 7. 

Zainstalowałem najnowsze TWRP 3.1.0.1, późnej 3.1.1.0

Cały czas mie mam dostępu do plików i pyta o hasło.

Robiłem Format Data i nic nie pomaga.

Wpisywalem PIN oraz wzór i nic.

Nie mam możliwości instalacji z karty pamięci ani USB OTG.

Proszę o pomoc.

Mam ostatnią wersję 6.11.10

++++++++++++++++++++++++++++

Już sobie poradziłem.

Wipe-Data

Potem Format Data

Reboot to Recovery i nie ma hasła :)

I widzę partycję :)

Wgrałem zip z aktualizacją i DZIAŁA

Edytowane przez ARC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...