Skocz do zawartości

Xiaomi się nie chce włączyć i się zawiesza


Wujek_Koszar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam telefon Xiaomi od dwóch tygodni, zamówiłem telefon na allegro u sprzedawcy który miał sprzedane około 40 przedmiotów i każda ocena była pozytywna, telefon jak dotarł to nie chciał się włączyć, cały czas gdy bateria jest poniżej tych 60% to przy włączeniu cały czas pokazuje się ekran ładowania i gdy wejdę w jakąś aplikację (najczęściej aparat) to telefon się zawiesza i nic nie mogę zrobić tylko muszę wyciągnąć baterię. Wysłałem dwa filmiki z problemem i proszę o pomoc co się może dziać z tym telefonem. Wgranie softu Miui Polska nic nie pomogło.

Untitled.mp4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, to po prostu koleś opchnął Ci uszkodzony tel, wiedząc o tym i spierdzielił. Trzeba było napisać odstąpienie od umowy, spakować zrobić kopie, odesłać + wysłać mailem odstąpienie i czekać 14dni na kasę, gdyby jej nie było, rzecznik praw konsumenta i koleś musiałby tyłek ruszyć, a tak jest zdany na jego łaskę :). Podaj link do aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to żeś się wkopał, to jest pośrednik, żaden sklep, on zamawia w Twoim imieniu telefon w Chinach, chcesz gwarancji? No cóż... zapomnij. Koleś niżej sam pisze, że telefony są wysyłane z Chin bezpośrednio do Ciebie i dociera w ciągu 10-26dni, dla zdobycia zaufania wkleja fotkę DHL, a wysyła zwykłą pocztą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem dwa dni po przyjściu telefonu upomnienie o reklamację i czekam do dziś, telefon do mnie dotarł 11 lipca. Piszą cytuje że "pracują nad tym". Sądzicie że koleś wysłał mi podróbkę, może to jest powodem.

Edytowane przez Wujek_Koszar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 4 dni do oddania telefonu. Przesyłka dotarła do mnie   2016-07-11 o 18:33 . Jutro wysyłam paczkę na podany adres i mam prawo otrzymać zwrot pieniędzy. Napisałem do nich jak idzie praca nad telefonem tydzień temu też w niedziele i nic nie odpisali. Jak facet odpiszę za kolejny tydzień co do zwrotu to napisze że gdy napisałem prośbę to miałem jeszcze 4 dni na zwrot a to że jego nie było i tego nie przeczytał to tylko jego problem.

Polecacie ten sklep?: http://xiaomi.com.pl/kategoria-produktu/telefony-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wujek_Koszar napisał:

Mam jeszcze 4 dni do oddania telefonu. Przesyłka dotarła do mnie   2016-07-11 o 18:33 . Jutro wysyłam paczkę na podany adres i mam prawo otrzymać zwrot pieniędzy. Napisałem do nich jak idzie praca nad telefonem tydzień temu też w niedziele i nic nie odpisali. Jak facet odpiszę za kolejny tydzień co do zwrotu to napisze że gdy napisałem prośbę to miałem jeszcze 4 dni na zwrot a to że jego nie było i tego nie przeczytał to tylko jego problem.

Polecacie ten sklep?: http://xiaomi.com.pl/kategoria-produktu/telefony-2/

Ja jak kupowałem rn2 to przez kilka tygodni się zastanawiałem nad wyborem sklepu(bo pieniądze nie leżą na ziemi przynajmniej u mnie). A tu który raz już zdarzają się osoby które na Allegro wpisują redmi note 2 i w aukcji pisze oryginalny to już nic nie sprawdzają tylko kupują. Ja wybrałem bangood i jestem bardzo zadowolony. Kupowałem tam wiele rzeczy i wszystkie oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Wujek_Koszar napisał:

Telefon jest wysyłany z fabryki i też są jacyś pośrednicy?

Zawsze są pośrednicy, ale ważne jest to, jacy, jedni mają sprzęt, a inni na oczy go nie widzieli... Ważne, aby brać od sprzedawców pewnych i ja bym banggood do nich nie zaliczył, tak samo gb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nezumi napisał:

Zawsze są pośrednicy, ale ważne jest to, jacy, jedni mają sprzęt, a inni na oczy go nie widzieli... Ważne, aby brać od sprzedawców pewnych i ja bym banggood do nich nie zaliczył, tak samo gb...

Co masz do banggood? Kupiłem tam RN2, mi banda 1s, słuchawki piston 3 i kilka innych rzeczy wszystkie oryginalne i zgodne z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, xxmati96xx napisał:

Co masz do banggood? Kupiłem tam RN2, mi banda 1s, słuchawki piston 3 i kilka innych rzeczy wszystkie oryginalne i zgodne z opisem.

To, że potrafią nieźle kręcić, przedłużać wysyłki, zbywać klient błędnymi numerami paczek etc, etc... skarg mają wiele na internecie, typowe Chińskie podejście, XFS aktualnie robi to samo...

45 minut temu, Wujek_Koszar napisał:

Kupowałeś na xiaomi.com.pl telefon? Ponieważ jak dostane zwrot pieniędzy to zastanawiam się żeby tam kupić telefon.

Technos-online lub fostertechnologies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Nezumi napisał:

To, że potrafią nieźle kręcić, przedłużać wysyłki, zbywać klient błędnymi numerami paczek etc, etc... skarg mają wiele na internecie, typowe Chińskie podejście, XFS aktualnie robi to samo...

 

No to nie wiem, ale jakoś mnie to nie spotkało. Kilka razy pisałem na czacie na ich stronie z konsultantem i zawsze grzecznie wyjaśniali jaka jest sytuacja. Także komunikacja e-mail jest szybka i konkretna. Nie wiem gdzie są te negatywy ale jak szukałem informacji gdzie kupić telefon to wielu polecało ten sklep. I ja też zdecydowanie mogę polecić . Na tym forum dość często widzę że jak ktoś nie kupuje od IBG, technos to odrazu że oszuści i nie warto tam kupowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, xxmati96xx napisał:

No to nie wiem, ale jakoś mnie to nie spotkało. Kilka razy pisałem na czacie na ich stronie z konsultantem i zawsze grzecznie wyjaśniali jaka jest sytuacja. Także komunikacja e-mail jest szybka i konkretna. Nie wiem gdzie są te negatywy ale jak szukałem informacji gdzie kupić telefon to wielu polecało ten sklep. I ja też zdecydowanie mogę polecić . Na tym forum dość często widzę że jak ktoś nie kupuje od IBG, technos to odrazu że oszuści i nie warto tam kupowac

Są inne sklepy, MiSpot, Foster się ładnie prezentuje, jest też przecież z aliex sprzedawca, na którego o dziwo jakichś wielkich skarg nie ma, po 2 nie uogólniajmy, ja mam takie zdanie o tych sklepach, nie inne, ale to nie znaczy, że całe forum tak twierdzi. Wybacz, ale jeżeli do mnie, tutaj na forum, pisze jakiś przedstawiciel tych sklepów (pisali już z geek i z banggood), że w zamian za chwalenie ich i usuwanie negatywnych postów dostanę zniżki i prezenty w ich sklepie, a do tego jakieś $$ na konto PP, to nie mam ani chęci do zakupu tam, ani zaufania do nich, a tym bardziej polecania ich, bo jeżeli proponują to tutaj, to i na innych forach też, a co za tym idzie, opinie pozytywne mogą być kłamliwe i kupione. Moje doświadczenia, moje zdanie, nie musisz się z tym zgadzać, w xiaomi.com.pl też są zadowoleni klienci, co nie zmienia faktu, jaki ten sklep jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...