Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem na sluchawkach


Lopat

Rekomendowane odpowiedzi

W moje łapki wpadł wymarzony telefon Xiaomi. Korzystanie z niego to czysta bajka, ale zauważyłem jedną rzecz, która mnie trochę niepokoi. Mianowicie po podłączeniu zestawu słuchawkowego od SE czy Lenovo słychać tylko takie regularne pytanie bez dźwięku. System jakby w ogóle nie widział, że cokolwiek połączyłem. Przy zwykłych słuchawkach dźwięk jest mocno zniekształcone (połowy dźwięków nie ma i jakbybyl w jakiejś studni). Próbowałem zmieniać ustawienia audio ale nic one nie dają. Sprawa jest o tyle dziwna, że z głośniczka gra normalnie, a po podłączeniu moich głośników o kompa gra nawet lepiej. Słuchawki z Lenovo (Rom Liberty) działały normalnie. Raczej wygląda mi to na sprawę systemową niż techniczną, czy miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ze podlaczenie sluchawek do wtyczki jack w zestawach sluchawkowych jest nieodpowiednie do gniazda Jack w xiaomi. Zestawy słuchawkowe se /lenovo nie będą działać. Przy zwykłych słuchawkach np. Wtyczka jack może być za krotka, ew gniazdo jest uszkodzone. Ale Jeśli działają Ci glosniczki podłączone przez Jacka to problem tkwi w słuchawkach. System nic do nie ma.

Tak samo jak słuchawki xiaomo z zte

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ze słuchawkami Phillipsa. Na innych wszystko elegancko działa. pewnie to zależy od jacka.

@EDIT

Jednak się myliłem. Sprawdziłem jeszcze raz i słuchawki działają dobrze. Problem leżał w tym, że wtedy wybierałem dzwonki i dźwięk nie wydobywał się ze słuchawek mimo tego, że były podłączone, tylko z głośnika telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi dokładnie o Xiaomi, jakie używa, z tego co tu przeczytałem, to z mikrofonem będzie działać standard applowski. Ale jaka długość jacka, gdyż tak przymierzam się do kupna Xiaomi, ale nie chciał bym żeby telefon po godzinie otrzymania wylądował tutaj w komisie, gdyż będzie naprawidłowe podłączenie że słuchawkami. (Mówię o normalnym jacku, standardzie jaki jest na rynku kabli pro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi dokładnie o Xiaomi, jakie używa, z tego co tu przeczytałem, to z mikrofonem będzie działać standard applowski. Ale jaka długość jacka, gdyż tak przymierzam się do kupna Xiaomi, ale nie chciał bym żeby telefon po godzinie otrzymania wylądował tutaj w komisie, gdyż będzie naprawidłowe podłączenie że słuchawkami. (Mówię o normalnym jacku, standardzie jaki jest na rynku kabli pro)

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Każda Marka ma jakiś standard Jacka 4pinowego. Jack 3 pinowy wszędzie jest taki sam. Długości wtyczek ...hmm myślę że jest jedna długość tylko kiepskie słuchawki i kiepskie wtyki mają inne długości.

Wysłane z mojego MI 2A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4pinowy obecnie w większości telefonów jest stosowany standard apple, nawet kiedyś samsung miał inny, ale przeszedł na applowski. Co do 3pinowego to się zgadzam co do długości że jest jedna ustalona, ale właśnie kiepscy producenci nie trzymają standardowej długości, zarówno samego jacka, jak i wejścia jacka w telefonach czy dapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4pinowy obecnie w większości telefonów jest stosowany standard apple, nawet kiedyś samsung miał inny, ale przeszedł na applowski. Co do 3pinowego to się zgadzam co do długości że jest jedna ustalona, ale właśnie kiepscy producenci nie trzymają standardowej długości, zarówno samego jacka, jak i wejścia jacka w telefonach czy dapach.

akurat standard apple nie jest taki sam jak samsunga. Zestaw sluchawkowy wspolpracujacy 100 % z samsungiem w apple dziala tylko mikrofon (nie dziala odbieranie polaczen, +/-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na świecie dwa standardy słuchawek ze złączem cztero-pinowym. Jest to OMTP i AHJ/CTIA. Różnią się usytuowaniem masy na pinach i mało który producent podaje informację w jakim standardzie produkuje słuchawki czy telefony. Sam doświadczyłem niekompatybilności słuchawek przechodząc z HTC HD2 na ZTE V967s. Jeśli ktoś już kupił niekompatybilne słuchawki to są dwa wyjścia. Pierwsze to odpowiednia przejściówka a drugie to dłubanie w pilocie od słuchawek (dłubanie przy mini jacku odpada bo nie ma go jak rozebrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na świecie dwa standardy słuchawek ze złączem cztero-pinowym. Jest to OMTP i AHJ/CTIA. Różnią się usytuowaniem masy na pinach i mało który producent podaje informację w jakim standardzie produkuje słuchawki czy telefony. Sam doświadczyłem niekompatybilności słuchawek przechodząc z HTC HD2 na ZTE V967s. Jeśli ktoś już kupił niekompatybilne słuchawki to są dwa wyjścia. Pierwsze to odpowiednia przejściówka a drugie to dłubanie w pilocie od słuchawek (dłubanie przy mini jacku odpada bo nie ma go jak rozebrać).

OMTP czyli applowski i tutaj producenci słuchawek podają że są w tym standardzie (iphone compatible), tak samo część producentów telefonów zaczeła używać właśnie tego standardu np Samsung, HTC . Co do CTIA to tak jak wspomniałeś albo przejściówka, albo nowy jack i lutowanie do odpowiedniego standardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...