Skocz do zawartości

Po utracie zasięgu żąda PINu


lagarto

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo jeżdżę autem i często trafiam na miejsca gdzie nie ma zasięgu. Po ponownym wjechaniu w "strefę zasięgu" telefon powtórnie loguje się do sieci. Niestety wtedy chce kod pin. Najbardziej irytujące jest to, że czasem nawet nie wiem, że zgubiłem zasięg. W praktyce to wygląda tak, że na przykład nie ma sieci przez 2 minuty, a potem, jak już z powrotem jest zasięg to telefon sobie leży niezalogowany z prośbą o pin... No i oczywiście w tym czasie nikt nie może się do mnie dodzwonić. Musiałbym co chwilę zarkać na ekran aby sprawdzać czy jestem w sieci czy już może nie.

Pinu wyłączyć się nie da (temat wałkowany w necie-bez sensownego rozwiązania) gdyż jedna karta Orange a druga nju. Macie jakieś sensowne pomysły? (pomijając oczywiście porady w stylu "zmień operatora:)

W telefonie zainstalowane ostatnie MIUI7 6.5.26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui7 6.5.26, ale jaki rom, eu czy sam wgrywałeś czy z takim kupiłeś? Nie jest to normalne i raczej nikt takich problemów nie zgłaszał. Inny pomysł (oprócz zmiany operatora bo chyba tylko orange daje karty bez możliwości wyłączenia pinu) to zmiana romu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom ściągnięty z miuipolska. W romie oczywiście jest opcja "zablokuj kartę sim" ale przy próbie przesunięcia suwaka w lewo (wyłączenia) prosi o pin. Po wpisaniu wyskakuje "nie można wyłączyć pin". Najbardziej doskwiera mi to, że po utracie zasięgu przy powtórnym logowaniu do sieci żąda pinu. Nie kojarzę abym miał coś takiego na innym telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinu nie wyłączy,  bo na tej karcie jest to niewykonalne (orange). Nie rozumiem tylko dlaczego po sracie sieci ponownie chce pinu. Może coś namieszałeś w ustawieniach kart sim.  Przy automatycznym wyborze sieci nie powinno tak być i nie jest. Też używam tego telefonu, na romie xiaomu.eu i nigdy po stracie zasięgu nie prosi o pin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Pinu nie wyłączy,  bo na tej karcie jest to niewykonalne (orange). Nie rozumiem tylko dlaczego po sracie sieci ponownie chce pinu. Może coś namieszałeś w ustawieniach kart sim.  Przy automatycznym wyborze sieci nie powinno tak być i nie jest. Też używam tego telefonu, na romie xiaomu.eu i nigdy po stracie zasięgu nie prosi o pin. 

Może tak się dzieje po samoczynnym restarcie telefonu, a nie gubieniu zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...