Skocz do zawartości

Restarty, wyłączające się apki


MatexN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z telefonem taki, że potrafi mi się czasem zaciąć, zresetować lub po prostu muszę ze 3-4 razy wchodzić w aplikację bo cały czas wyrzuca mnie na pulpit.

Bootloader jest odblokowany, mam xiaomi.eu wersja z zeszłego tygodnia.

Generalnie jak telefon otrzymałem to na tym chińskim sofcie miałem praktycznie bootloopa.

Na wersji sprzed 2 tygodni było już całkiem przyzwoicie. Restarty były rzadkie ale apki i tak mi wyrzucało.

Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 22.07.2016 at 11:06 PM, MatexN said:

Mam problem z telefonem taki, że potrafi mi się czasem zaciąć, zresetować lub po prostu muszę ze 3-4 razy wchodzić w aplikację bo cały czas wyrzuca mnie na pulpit.

Bootloader jest odblokowany, mam xiaomi.eu wersja z zeszłego tygodnia.

Generalnie jak telefon otrzymałem to na tym chińskim sofcie miałem praktycznie bootloopa.

Na wersji sprzed 2 tygodni było już całkiem przyzwoicie. Restarty były rzadkie ale apki i tak mi wyrzucało.

Co mogę zrobić?

Hmm. MIUI jest raczej stabilny jeśli chodzi o restarty, tak więc jak napisał przedmówca, full wipe spróbuj zrobić.

Sprawdź też czy np. CPU nie ma ustawione profilu na performance.

Jeżeli chodzi o zamykające się aplikacje wyłącz w opcjach developerskich optymalizację pamięci (tą zram i MIUI - obie są na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kubau2 napisał:

Hmm. MIUI jest raczej stabilny jeśli chodzi o restarty, tak więc jak napisał przedmówca, full wipe spróbuj zrobić.

Sprawdź też czy np. CPU nie ma ustawione profilu na performance.

Jeżeli chodzi o zamykające się aplikacje wyłącz w opcjach developerskich optymalizację pamięci (tą zram i MIUI - obie są na dole).

Mam jedną opcję tylko z optymalizacją MIUI.

Mam jeszcze wyżej optymalizacja pamięci i tam opcje, podstawowa, umiarkowana, zaawansowana, wyłączona.

Co wybrać?

Gdzie mogę sprawdzić profil CPU?

Dnia 23.07.2016 o 09:55, Zexon72 napisał:

Myślę, że najlepiej będzie zrobić full wipe (system, cache, art/dalvik cache) i postawić system od nowa. Oczywiście zakładam, że bootloader masz odblokowany i zainstalowane TWRP Recovery. 

Postawiłem, wersja stabilna 7.5.2.0

Jest lepiej chociaż ze dwa restarty już miałem. 

Full wipe'a zrobiłem tak jak pisałeś w twrp recovery. 

Edytowane przez MatexN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24.07.2016 at 9:20 PM, MatexN said:

Mam jedną opcję tylko z optymalizacją MIUI.

Mam jeszcze wyżej optymalizacja pamięci i tam opcje, podstawowa, umiarkowana, zaawansowana, wyłączona.

Co wybrać?

Gdzie mogę sprawdzić profil CPU?

Postawiłem, wersja stabilna 7.5.2.0

Jest lepiej chociaż ze dwa restarty już miałem. 

Full wipe'a zrobiłem tak jak pisałeś w twrp recovery. 

Przepraszam że tak późno, rzadko tu zaglądam. Wybierz "wyłączona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kubau2 napisał:

Przepraszam że tak późno, rzadko tu zaglądam. Wybierz "wyłączona".

Dzięki za odpowiedź. Gdy próbowałem wgrać jakiegoś roma z xda to jakiś błąd był i wtedy zrobiłem faktycznie full wipe'a czyli internal storage też wyzerowałem i telefon działa ładnie teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...