Sign in to follow this  
tweakman

Sens aktualizacji

Recommended Posts

Witam,

Niestety padl mi moj stary telefon i szybko musialem kupic nowy, a ze posiadam 2 numery, wybralem na Redmi Note 3 Pro z dual sim. Telefon przyszedl i wszystko dziala jak nalezy, ale zaczynam sie zaglebiac w temat i widze, ze wszyscy bawia sie w wgrywanie nowych romow, czesta aktualizacje itp. Moje pytanie jest czy jest w ogole sens tej operacji? Gdzies czytalem, ze oryginalnie telefon moze miec jakies chinskie malware, slabiej dzialac od wersji softu EU itp... Kupilem u Polskiego dostawcy, wysylany z Polski, dalem pare stow wiecej niz z "chinuff", ale jak mowilem sprawa byla pilna, telefon w 2 dni u mnie.
Wgrane jest
 android 5.1.1
MUIU global 7.3
7.3.7.0(LHOMIDD)
Wszystko co do tej pory widze w telefonie jest po polsku, nic nie wiesza, dziala ok. Wiec ponawiam pytanie czy powinienem aktualizowac przez obawy o powyzsze czy po prostu nie musze?
Jakie sa realne korzysci, oprocz kilku bajerow/usprawnien co tydzien/pare tygodni.
Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Masz oficjalny global stable, jeśli jesteś z niego zadowolony to nie musisz nic zmieniać. Oczywiście jednak warto aktualizować system jeśli dostaniesz powiadomienie o dostępnej nowej wersji. Sam proces aktualizacji jest banalnie prosty i sprowadza się do zatwierdzenia jej w systemowej aplikacji, nie tracisz także przy tym żadnych danych.

Czyli instalacja przez zmudny proces jak tutorialach jest nie potrzebna, a jedynie - jak stwierdziles- przez systemowa aplikacje. Zadne chinskie malware nie wystepuje w tej wersji systemu?

Jest to moj pierwszy tel xiaomi, stad te obawy.

wersja android: 5.1.1 LMY47V
wersja MIUI: MIUI Global 7.3 (Stable) 7.3.2.0 (LHOMIDD)

RN3P kupiony u goldwaya, z aukcji gdzie miało byś syfmiui a jest global? Mam dostępną aktualizacje OTA.

@Kuba.

Tak, to jest global. Goldway ma też aukcje z oficjalnym softem, może teraz jeśli język, gdzie sprzedaje jest już wspierany oficjalnie to wrzuca każdemu globala.

Ja też, z tego co pisaliście, mam global stable, wcześniej 7.3.7.0 LHOMIDD (MIUI 7.3), teraz 7.5.3.0 LHOMIDE (oczywicie nie wiem co to znaczy). I amsę problemów o których pisaęłm, w zasadzie telefon nie działa, nie nadaje się do użycia.
Czy to znaczy, że mam takis am system bez malware/ nie podróbkę, czy możliwe, że system jest syfiaty ale po tych numerkach nie jest się w stanie tego określić?

7.5.3 to global(wpisz xiaomi w przeglądarkę potem download i są china lub stable) sam dziś pobralem 7.3.7 .Nie oczekuj że błędy są poprawione jeżeli jest status stable bo one są opóźnione a samo Miui v8 to jest jedna baza bugów,propozycja z mojej strony przejście na Miui v7

wyciosane z RN3P

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this