Skocz do zawartości

Widczna treść w zabezpieczonych aplikacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: 
MIUI 7 Global 6.5.30 Beta

Posiadany smartfon:
MI5

Jakim użytkownikiem jesteś? 
Początkujący

Opis znalezionego błędu
Zabezpieczyłem dostęp do aplikacji Poczta odciskiem palca (wzorem) i kiedy z niej wychodzę, mogę do niej ponownie wejść bez weryfikacji póki nie wygaszę ekranu, a druga sprawa, to że nawet po wygaszeniu ekranu, wchodząc w zakładkę aplikacji działających w tle, widać treść ostatniego maila jaki był wyświetlany. Inny program (Signal), który ma swoje własne zabezpieczenie hasłem, również można podejrzeć ostatni aktywny ekran po wejściu w działające apki. Dość mocno zaburza to chronienie prywatności, oczywiście zawsze można te programy usuwać, ale chyba nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Chociaż w zamyśle autorów tej funkcji było prawdopodobnie zablokowanie dostępu do aplikacji gdy dajesz komuś telefon. Czyli zabezpieczasz co chcesz, usuwasz aplikacje z ostatnich i masz czysto i wtedy to działa. Natomiast jeśli co chwila wchodzisz w aplikację, wychodzisz, dajesz komuś telefon, wracasz zaraz do aplikacji to faktycznie średnie to zabezpieczenie. Tylko kto tak naprawdę robi?

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w panelu sterowania da się zmienić ustawienia blokady aplikacji. Wielkie dzięki. Bardziej mnie jednak martwi podgląd wiadomości, ale z tym muszę poczekać, aż xiaomi pozwoli mi odblokować BL i wgram nowszy ROM.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już działa jak powinno, znaczy tak jak chciałem, żeby działało. W opcjach w PS zmieniłem ustawienia blokady, są 3 opcje do wyboru: blokada po wyjściu z aplikacji, po określonym czasie i po wygaszeniu ekranu. Bardzo szybko dostałem pozwolenie za odblokowanie BL, bo już po niecałych 2 dniach i to bez żadnych postów na forum (o których później doczytałem) i nawet teraz mam tylko 18 credits. Trochę mi zajęło, zanim opanowałem co oznaczają wszystkie te nazwy: fastboot, twrp itd. ale Xiaomi.EU 6.7.21 już wgrane i tak jak pisał cukru, obecnie zablokowane apki wyglądają tak, jak na załączonym przez niego obrazku.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...