Skocz do zawartości

MI5 IBUYGOU VAT


Vortarius

Rekomendowane odpowiedzi

jak kupujesz towar z  z magazynu UE to bez VAT. Jak towar idzie z Chin to duża szansa na ovatowanie.

ibuygou daje możliwość wyboru magazynu. Jeśli takiej nie ma to towar idzie z Chin i masz możliwość wykupienia ubezpieczenia od VAT podczas płatności (5%). Gdy na granicy ovatują towar - to przesyłasz dokumenty mailem do sklepu - oni zwracają całość podatku do 3 dni roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotrek_ napisał:

A co wy tak boicie sie tego vat-u?? napisz do sprzedawcy niech ci wypisze na fakturze np phablet (są tanie ) i wartość np 30$  zapłacisz  z 50-70zł i czesc

Z tego co wiem to nie dokońca masz rację. Jeżeli UC zatrzyma telefon to musisz przedstawić dowód zapłaty za telefon, a tu już nie jest tak fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest loteria - nie ma reguły. W każdym razie nie zależy to od opisu sprzedawcy, tylko od przytomności celników/osób przedstawiających paczki do oclenia. To że majfriend napisze na paczce "gift" nic nie znaczy. Czasem paczkę przeskanują, czasem otworzą, czasem nie zrobią nic.

Nawet jak poproszą o dokumenty potwierdzające zakup - to VAT może wynieść mniej niż 23% - często tak miałem. I nie ma na to wpływu co Chińczyk wpisał na paczce czy nawet na dołączonej do paczki fakturze.

W żadne mity o opisach paczek nie wierzcie. 

Duzi eksporterzy czasami wysyłają całe kontenery/duże pakiety chińszczyzny - wtedy łatwiej można uniknąć VATu lub dostać go mniejszego -w zależności od objętości. nie będę opisywał szczegółów.

Można jeszcze ewentualnie spróbować zachachmęcić że towar jest odsyłany z naprawy gwarancyjnej - ale pod to też należy przedstawić dokumentację... Generalnie nie polecam - można sobie narobić problemu.

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...