Skocz do zawartości

Telefon gubi zasieg w 2 gniezdzie sim


mieetekk

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mieetekk napisał:

W miescie.W pierwszej karcie jest ok 4g w drugiej czasami tez jest 4g ale potrafi calkowicie spasc do zera -polaczenia alarmowe i pozniej dlugo szuka zasiegu nawet kilka minut.

 

Bo szuka sieci 3G, lub 2G która jest potrzebna do połączeń głosowych. Na 4G nie pogadasz. Może jesteś w takim miejscu że masz zasięg 4G a nie masz 2 i 3G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mieetekk napisał:

W miescie.W pierwszej karcie jest ok 4g w drugiej czasami tez jest 4g ale potrafi calkowicie spasc do zera -polaczenia alarmowe i pozniej dlugo szuka zasiegu nawet kilka minut.

Niemożliwe żebyś miał na drugiej 4G jak na pierwszej masz. Ten telefon ma tylko jeden moduł radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie.

Telefon Redmi3S podłączone 2 karty - Plus (SIM1) i Play (SIM2)

Ostatni zauważyłem, że często nie mam zasięgu na sieci PLUSa. Nawet jak sieć gdy Play loguje się do Plusa to Plusa dalej nie ma.

Więc to nie jest problem z zasięgiem tylko oprogramowaniem.

Po resecie czasami pomaga, a czasami nie. w każdym razie znalazłem szybki sposób na włączenie tego Plusa - tryb samolotowy włącz/wyłącz - i przeważnie wskakuje, jak nie za pierwszym to za drugim już jest. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?  Próbuje zmienić ROM żeby sprawdzić czy na nowym będzie tak samo ale z tym też mam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Mam problem z moim xiaomi redmi 3. Po aktualizacji MIUI z wersji zablokowanej tajwańskiej do MIUI 8.5.2.0 po 2 dniach normalnego użytkowania straciłem zasięg na sim2, natomiast na sim1 nie mogę korzystać z danych z prędkością LTE, na 3G dane działają normalnie. Zauważyłem również że gdy zmieniam w testowanie/informacje o telefonie1 i 2 preferowany typ sieci z 2G na wyższe karta sim2 działa normalnie a sim1 przestaje na ustawieniu GSM. Po zmianie preferencji sieci jakiejkolwiek karty na GSM przestaje ona działać, tzn nie ma zasięgu. Niestety w tym telefonie nie mogę zmienić preferencji sieci w SIM2 na inne niż GSM. Karty sim obie były sprawdzane w innych telefonach i działają normalnie, zasięg 2G sprawdzałem na SIM Żony i w moim miejscu zamieszkania też działa normalnie.

Próbowałem już flashować starsze wersje MIUI jak i najnowszą 9. Niestety nic to nie daje, sytuacja jest bez zmian. Flashowałem za pomocą xiaomiflash z opcją clean all poprzez tryb download bez żadnych problemów. Bootloader póki co zablokowany.

 

Miał ktoś podobny problem? Trochę się naszukałem po forach i niestety póki co nic nie pomaga.

Edytowane przez Milith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...